reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(słabe opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Policja prosi o sygnały o bezdomnych. Zagrażają im niskie temperatury

Aktualności25.11 o 08:30Komentarzy: 12
W związku ze zbliżającym się okresem niskich temperatur, policja chce uniknąć sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku na wskutek wychłodzenia organizmu.W okresie zimowym dochodzi do znacznych spadków temperatur, które mogą stwarzać zagrożenie dla życia, zdrowia osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku. Zagrożenie to dotyczy również osób nietrzeźwych przebywających na dworze, bądź w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy w ramach działań "Zima 2021/2022" na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Kontrolują dworce, przystanki, ciągi kanalizacyjne, węzły ciepłownicze, opuszczone budynki, ogródki działkowe.

W trakcie czynności osobom potrzebującym policjanci udzielą informacji, a także pomagają w dotarciu do placówek wspierających osoby bezdomne oraz inne osoby wymagające opieki. Funkcjonariusze również współpracują z pracownikami MOPS, którzy wraz z policjantami sprawdzają miejsca, w których przebywają osoby bezdomne, samotne.

Apelujemy o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numerem telefonu 112 lub przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy! Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy ludzkie życie. Sami również starajmy okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku do tych ludzi, którzy tej pomocy potrzebują.

asp. Bernadeta Pytel / KPP w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (12)

agiga26.11 o 01:04

Tylko ich wybór? Czy aby na pewno...? Zastanówcie się, czy wszystko, co Wam się w życiu przytrafiło to tylko i wyłącznie kwestia Waszych świadomych wyborów ;) Inna sprawa, że mam wrażenie, że jednak nie da się w żaden sposób pomóc komuś na siłę, jeśli tej pomocy nie chce. Na mojej działce bezdomny jak spał tak śpi nadal :/ I nie można go ruszyć dopóki nie dokona jakiegoś przestępstwa...

Zgłoś
Znam25.11 o 22:38

Na działkę włam a tam Lelas...

Zgłoś
Narysuj 25.11 o 22:36

Na rynku jest Ola bez denaturatu

Zgłoś
Ja radko25.11 o 22:35

A co oferuje policja może się skuszę.. Mówią ze brak TV.. Prawda?

Zgłoś
Zdzisia25.11 o 19:34

Ludzie po prostu kupcie im denaturat nie zamarza a i covida wypedzi z oganizmu

Zgłoś
Zbysław25.11 o 19:32

Dzisiaj spał pod moja altaka tai kloszard kupiłem mu denatyrent żeby nie zamarzł w nocy dwie butelki

Zgłoś
leluś25.11 o 14:29

ten od popychania urzędnika państwowego na służbie, niech się zajmie bezdomnymi, bo latem kto będzie okupował rynek i okolice.

Zgłoś
oleśniczanka25.11 o 12:00

Ile jest ludzi,których nie stać na opał?? i marzną całymi rodzinami?? Ci wybrali sobie sami taki los. Od tego jest MOPS

Zgłoś
M25.11 o 11:19

Tak,a ile ludzi niema na leki

Zgłoś
Marta25.11 o 11:01

Po co się ludźmi przejmować, ważniejszy króliczek na którego zbierze się kasę. Tak jak kiedyś na potrąconego dzika. Dzik zdechł, a ludzie nadal wpłacali.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube