reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnicy promuje honorowe krwiodawstwo

Aktualności24.11 o 13:58Komentarzy:
Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej- Curie w Oleśnicy znajduje się w czołówce honorowych dawców krwi na Dolnym Śląsku.* * *

W dniach 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej- Curie w Oleśnicy znajduje się w czołówce honorowych dawców krwi na Dolnym Śląsku.

Działalność Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi „Osocze” jest związana w naszej szkole z ponad trzydziestoletnią tradycją. Szkoła jest promowana na bieżąco jako placówka wspierająca honorowe krwiodawstwo oraz rejestr dawców szpiku. Efektem wspomnianych działań jest edukacja młodzieży w związku z potrzebą oddawania krwi, jej składników oraz osocza. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczą w organizowanych akcjach krwiodawstwa.Dane Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi „Osocze”:
1999 - 2016 - uzyskanie 3533,908 litrów pełnej krwi,
co roku najbardziej zasłużeni krwiodawcy i wolontariusze otrzymują dyplomy uznania za wielokrotne oddawanie krwi i zaangażowanie w działalność wolontariatu, w czternastu edycjach Ogólnokrajowego Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie w kategoriach: największa ilość oddanej krwi promocja krwiodawstwa; ilość oddanej krwi pełnoletniego ucznia: w finale krajowym 5 x I miejsce, 3 x II miejsce, 3 x III miejsce, udział w akcji Szpik - 592 absolwentów szkoły zostało zarejestrowanych w Krajowym Banku  Dawców szpiku jako potencjalni dawcy szpiku, 2021 r. – ZSZ otrzymał wyróżnienie w kategorii Największa ilość oddanej krwi w XVII Edycji Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie, 2021/ 2022- wykłady przeprowadzone przez p. Adriannę Franc- kierownika DMOiP w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

KRWIODAWSTWO jest sztandarowym działaniem naszego szkolnego wolontariatu, a ilość oddanej przez naszą młodzież krwi ogólnopolskim sukcesem.

Opiekunowie szkolnego wolontariatu:
Joanna Leśniak
Katarzyna Kwaczyńska
Marta Żminkowska

ZSZ w Oleśnicy

* * *

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube