reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Kiedy zostanie otwarta wschodnia obwodnica? DSDiK podała przybliżony termin

Aktualności24.11 o 10:42Komentarzy: 28
Zakończyła się budowa wschodniej Obwodnicy Oleśnicy. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei podała przybliżony termin jej otwarcia.


Trasa, którą będzie przebiegała wschodnia obwodnica / źródło: DSDiK

W październiku zeszłego roku rozpoczęła się budowa wschodniej obwodnicy Oleśnicy. Przypomnijmy, w 2018 roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu rozstrzygnęła przetarg na budowę drogi wojewódzkiej nr 451. Prace za 25,7 mln zł brutto wykonuje firma Budimex S. A. Miasto Oleśnica partycypuje w kosztach tego przedsięwzięcia, dokładając 4,3 mln złotych. Nowa trasa ma odciążyć ulice Wojska Polskiego, Sudoła i Krzywoustego.

- Uprzejmie informujemy, że w ramach inwestycji „Budowa drogi wojewódzkiej nr 451 – wschodniej obwodnicy Oleśnicy” prace budowlane objęte głównym kontraktem zostały zakończone 6 listopada 2021 r. Ich uzupełnieniem było zainstalowanie dodatkowych barier ochronnych na odcinku około 300 metrów, które w naszej ocenie były niezbędne dla zapewnienia oczekiwanego przez nas poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze kategorii wojewódzkiej. Prace dodatkowe zostały zakończone 20 listopada. W tej chwili rozpoczynamy procedury odbiorowe. Jeżeli w ich toku nie zostaną stwierdzone żadne nieprawidłowości, przewidujemy, że oddanie drogi do użytku kierowców będzie możliwe przed świętami Bożego Narodzenia - informuje nas DSDKiK.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (28)

aga25.11 o 23:57

Czekają na Kępę

Zgłoś
MD7525.11 o 11:32

Zbyt ciasne ronda i skrzyżowania obliczone ma promień skrętu aut osobowych to zmora polskich dróg. Kto dużo jeździ po Europie i potrafi obiektywnie obserwować to potwierdzi,że w Polsce ciężarówki są dyskryminowane poprzez podejście do sposobu wykonania rond i skrzyżowań. Nigdzie w Europie nie ma takiej dominacji kretyńsko zaprojektowanych dróg skrzyżowań jak u nas. Nie mówię tu o drogach wybudowanych dekady tem,ale o tych budowanych współcześnie gdzie 1 metr poszerzenia jest zbyt drogi dla inwestora,ale późniejsze wywalanie zbędnych pieniedzy na naprawianie krawężników zrytych przez naczepy już nie jest problemem...

Zgłoś
oleśniczanin25.11 o 07:48

Brawo Morawiecki. Brawo Zjednoczona Prawica.

Zgłoś
Walewas 25.11 o 07:44

A za niedługo budowa osiedla na terenie lotniska

Zgłoś
obserwator25.11 o 06:44

Obserwując tą budowę dochodzę do wniosku,że podjęli się tego pełni dyletanci.Począwszy od projektanta/ronda na których auto ciężarowe się nie mieści/a skończywszy na budowniczych całej infrastruktury.Cała pracy wykończeniowa robiona pod tak zwaną.komisję dokonującą ,,odbioru,,!

Zgłoś
Ktoś 24.11 o 23:34

Nie jestem Niemcem i nie wybaczam !! Tylko idiota (tępy niedouczony baran) mógł zniszczyć lotnisko.

Zgłoś
Kierowca24.11 o 23:28

Te ronda to jakaś porażka gdzie się tam TIR zmieści? Czy ktoś z projektantów to przewidział? Chyba że to jest ścieżka rowerowa!

Zgłoś
nauczyciel24.11 o 22:27

a tak a propos to znam osobiście nauczycieli, którzy za zapytanie pod adresem Pana burmistrza Jan Bronsia , czy obwodnica jest zagrożeniem czy szansą dla Oleśnicy otrzymali nagany z wpisem do akt . Ten pan radny powiatowy, który tak eis pienił i Panorama Oleśnicka za artykuł pod tytułem Lewa Geografia to teraz niech odszczekają swoje paszkwile na temat tych nauczycieli co posiadali wizję która mówiła, że droga/obwodnica/ jest czynnikiem miastotwórczym, czego ani Bronś ani radny ani Panorama Oleśnicka nie posiadali . Ot taki los nauczycieli

Zgłoś
Wagenfelder str.24.11 o 20:31

Niemcy wam nie wybaczą że zniszczyliście lotnisko

Zgłoś
opole24.11 o 19:19

Takie ronda to nad stawami , dla rowerzystów, a nie dla gabarytów.Ciekawy jestem kto to projektował,i kto to odbierze.Jedzcie do Namysłowa w kierunku na Brzeg i zobaczcie jak rondo wygląda.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube