reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Plaga pijanych kierowców. Ważny komunikat oleśnickiej policji

Aktualności24.11 o 08:10Komentarzy: 9
Na drogach pojawia się coraz więcej pijanych kierowców. Oleśnicka policja przypomina o odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdami w takim stanie i jednocześnie zachęca do badań alkomatem.Pijani i nieodpowiedzialni

Kilka dni temu pijany kierowca forda uderzył w drzewo na ulicy Klonowej w Oleśnicy. Jak podała później policja, 43-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego w wydychanym powietrzu miał 2,2 promila alkoholu. Po wszystkim zapalił papierosa.

W miniony weekend policjanci zatrzymali też 38-letniego obcokrajowca za kierownicą ciężarówki. Niechlubną rekordzistką okazała się 48-letnia mieszkanka powiatu oleśnickiego. Miała niemal 4 promile alkoholu w organizmie.

Plaga nie tylko u nas

Niestety, takie statystyki są coraz częstsze nie tylko w naszym małym regionie, ale także w całym województwie dolnośląskim. Warto przy okazji pamiętać, że osoba decydująca się za wsiadanie za kółko w takim stanie odpowiada nie tylko przed własnym sumieniem, ale również karnie przed sądem.

- Konsekwencją kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest odpowiedzialność karna, również zakaz prowadzenia pojazdów nie niższy niż 3 lata. Oprócz konsekwencji prawnych kierujący spodziewać się może również obciążeń finansowych nawet do 60 tysięcy złotych - informuje oleśnicka policja. Do tego w przypadku spowodowania jakiejkolwiek szkody, w przypadku nietrzeźwych kierowców nie działa ubezpieczenie. To oznacza, że sąd może orzec konieczność naprawienia szkód z własnej kieszeni.

"Możemy komuś zrobić krzywdę"

- Podczas kierowania pojazdem w takim stanie należy mieć świadomość, że taka osoba stanowi realne zagrożenie dla zdrowia lub życia nie tylko swojego, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Nie bądźmy nastawieni w ten sposób, że "dojadę na miejsce, nic się nie stanie, bo to tylko kawałek". Pomyślmy, że możemy komuś zrobić krzywdę, zrujnować mu życie lub go nawet pozbawić - powiedziała asp. Bernadeta Pytel z policji.

Mundurowi zachęcają się też do bezpłatnego przebadania się w Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnicy oraz w Komisariacie Policji w Sycowie. Znajdują się tam bezobsługowe alkomaty, czynne przez całą dobę i przez siedem dni w tygodniu. Wystarczy wziąć znajdującą się obok słomkę i postępować zgodnie z instrukcjami na wyświetlaczu.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (9)

Stenia26.11 o 02:16

Jest plaga bo nie kar w Polsce jak sie nalezy karac ludzi ile wejdzie !!!

Zgłoś
P24.11 o 17:17

Takich powinno wywozić do lasu i zakopywać

Zgłoś
alga24.11 o 12:25

To prawda, słomek brakuje przy alkomacie, ale policja zawsze chętnie użyczy swojego alkomatu na badanie.

Zgłoś
Alkomatto24.11 o 11:16

W piątek i sobote był ostry melanż. Pojechałem w niedzielę samochodem dmuchnąć i wracałem pieszo.

Zgłoś
koks24.11 o 10:13

Państwo pisu ma duże wpływy do budżetu z alkoholu jednym słowem wpisuje sie w ludzkie dramaty ! Naród nie świadomy że tym samym wspomaga pis !

Zgłoś
aga24.11 o 10:07

Może ktoś zacznie od nieudolnego systemu, który gdyby działał sprawnie pijani baliby się wsiadać za kierownicę. Mieliśmy poważny wypadek, który spowodował pijak. Czekamy 3 miesiąc, żeby polica przesłuchała świadków. Policja informuje, że sprawa potrwa min. 1 rok! Żeby było jasne, nie winię tutaj policji, oni mają słabe możliwości - winię chorych rządzących i stworzony przez nich chory system karny i sądowniczy, w którym musimy funkcjonować! Takie sytuacje powinny być pokazowo, dla przestrogi orzekane w mig i podawane do opinii publicznej, żeby pijakom nawet nie wpadło do głowy wsiadać za kierownicę! Apele nic nie dają, tylko sprawny system karania!

Zgłoś
Koń24.11 o 09:47

Przychodzi się z własną słomką

Zgłoś
Marta24.11 o 09:47

Ogólnie jest przyzwolenie na jazdę po%

Zgłoś
.24.11 o 09:23

Byłem w niedziele i nie ma słomek już od dłuższego czasu więc z badania nici. Dyżurny oczywiście nie miał alkomatu...

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube