reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Dziesiątki milionów na tarczę antykryzysową. Były też przypadki prób wyłudzeń!

Aktualności23.11 o 08:24Komentarzy: 16
Ponad 47 mln złotych otrzymały firmy z powiatu oleśnickiego w ramach tarczy antykryzysowej. Dane przedstawił nam Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy.Znamy wydatki Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnicy na przedsiębiorstwa w ramach tarczy antykryzysowej po tzw. lockdownie gospodarki, co miało związek z epidemią COVID-19. - Urzędy pracy jako nieliczne instytucje stanęły na pierwszej linii walki z niespodziewaną recesją i lockdownem. W całej historii publicznych służb zatrudnienia nie było podobnego precedensu - oceniał jeszcze niedawno dyrektor urzędu pracy Waldemar Grzędziak.

Do tej pory wydano na ten cel ponad 47 milionów złotych. Wszystko po to, aby pomóc firmom i pracownikom. Wpłynęło 8,5 tys. wniosków. Większość rozpatrzono pozytywnie. - Wszystkie urzędu pracy w Polsce miały takie ilości do rozpatrzenia i realizacji. Z tej liczby zrealizowaliśmy 7,5 tysiąca wniosków - dodaje W. Grzędziak.

Jak dodaje, odmowy dotyczyły braków formalnych lub błędów, które nie zostały poprawione przez przedsiębiorców. Najpopularniejszą formą pomocy były pożyczki w wysokości 5 tys. złotych. Na ten cel wydano ponad 24 mln zł. Dofinansowania do części kosztów wynagrodzeń pracowników i składek na ubezpieczenia dla małych i średnich firm, co kosztowało 12 mln zł. Dofinansowania działalności gospodarczej to kwota 6,4 mln zł.

- Zabezpieczyliśmy te środki z tarczy antykryzysowej dla wszystkich przedsiębiorców i pracowników, którzy tego potrzebowali - zapewnia dyrektor W. Grzędziak. Jednak w kilku przypadkach odnotowano próby wyłudzeń. - Niestety, były takie przypadki i musieliśmy zgłosić sprawę do organów ścigania - słyszymy.

Jak się dowiedzieliśmy, przedsiębiorca spoza powiatu oleśnickiego chciał otrzymać środki, choć nie prowadził na naszym terenie działalności. Jednak wnioski składał w wielu urzędach pracy w kraju, aby bezprawnie pobrać świadczenie. Na szczęście oleśnicka jednostka w porę zablokowała ten i inne podejrzane wnioski.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (16)

ola_ma_Loda24.11 o 18:58

ta, pozytywnie i z czego 100 % do zwrotu .... z czego ....

Zgłoś
antyPiS24.11 o 11:23

Piszesz do rienki i jej towarzyszy?

Zgłoś
antyPIS23.11 o 21:17

W taki razie niech załatwią mi tarcze na moją rozj. Ebaną dupe bo zaruchają mnie na śmierć

Zgłoś
Taka prawda23.11 o 15:22

Kaptalista g....no się wam należą a nie pieniądze.

Zgłoś
Golec orkiestra 23.11 o 13:54

Hej, dzięki frajerzy płaćcie i płaczcie

Zgłoś
Miałczyński23.11 o 12:37

@antyPiS hiperinflację? Puknij się w głowę. Realnie rzecz biorąc - do tego poziomu jeszcze nam daleko, choć z takim rządem jak nasz i tego nie można wykluczyć za jakiś czas.

Zgłoś
Urszula23.11 o 12:07

Rozumie, że trzeba pomóc tym ludziom, którzy musieli pozamykać zakłady. Ale dlaczego dajemy pieniądze tym co cały czas pracują i się śmieją z rządu i zacierają ręce. Wstyd.

Zgłoś
Kapitali$ta23.11 o 11:30

Te pieniądze się nam należą jak psu buda. Nikt nie prosił PiS o wprowadzenie lockdownu i miliony złotych strat które z tego wynikły więc niech PiS łaskawie płaci

Zgłoś
Wrr23.11 o 11:20

Podajcie konkretnie kto i ile dostał z naszych biedaków ludzi na sztuczne wolne żeby wykazać stratę a później po kasę do urzędu a tobie z racji wolnego po pensji

Zgłoś
Na tarczy 23.11 o 11:07

Rozdawnictwo, później zdziwko że wysoka inflacja.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube