reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 7 grudnia. Imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona.
-2℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Koncert Phillipa Brackena w Cafe Sputnik. Odbędzie się 25 listopada!

Kultura22.11 o 09:20Komentarzy:
W czwartek, 25 listopada o godzinie 19 w Cafe Sputnik odbędzie się koncert Phillipa Brackena z Australii. Bilety kosztują 15 złotych.* * *

“Głos ma intrygujący, mocny, co pozwala mu swobodnie operować ekspresją: czasem liryczny, czasem mantrujący, ale zawsze działa jak magnes.”, Teraz Rock Magazine Phillip Bracken to Australijczyk, którego drugą ojczyzną od 2013 roku jest Polska. Mieszka w Opolu. Zadebiutował jeszcze na Antypodach w 2008 roku EPką „Everything Looks Better in Candlelight”. Styl Brackena porównywano do mistrzów: od Neila Younga, Jeffa Buckleya do Nicka Drake’a i Davida Graya.

Muzyka Phillipa Brackena, meandrującym ducha, to mieszanka alternatywnego soulu, indie roots / world i ambient folku. Cechuje się rytmicznym i hipnotycznym stylem gry na gitarze,
uzupełniona sugestywnym wokalem Phllipa. Przeprowadzka zaowocowała m.in. koncertem na żywo w radiu i kolejnym zarejestrowanym materiałem zatytułowanym „Phillip Bracken i The Jacek Mielcarek Ensemble, Live at Radio Opole”, na który zebrały się dotychczasowe oraz premierowe kompozycje muzyka w wersjach live. W 2019 roku pod skrzydłami projektu „My Name Is New” Kayaxu Bracken wydał singiel „New Black”.

„Wolf Ahead Tiger Behind” to tytuł debiutanckiego, studyjnego albumu australijskiego songwritera Phillipa Brackena. Na krążku pojawili się tacy goście jak Robert Cichy oraz Jacek Mielcarek. „Wolf Ahead Tiger Behind” przemawia do wielu słuchaczy uduchowionym głosem Brackena owijającym się wokół jego kolorowo utkanych tekstów. Wspierany przez mistrzowskie trio muzyków Mateusza Szemraja, Denisa Dubielli i Wojciecha Lubertowicza WATB to podróż przez funk, ambient-folk, alt-country, indie-folk/rock i noir, gdzie delikatne harmonie i eteryczne banjo są przycięte na tle dziwacznych linii gitar i wirujących organów. Zapytany o tytuł, zaczerpnięty z chińskiego przysłowia, Bracken odpowiada: „To przypomnienie, żeby nie bać się wszystkiego, co nas otacza - w przeciwnym razie nic nie osiągniemy”.

„Każdy, kto miał już okazję posłuchać Brackena wie, jak wyjątkowy to artysta. W swojej muzyce swobodnie łączy folk, blues a nawet soul z najlepszymi tradycjami songwritingu. Na żywo jego muzyka brzmi wyśmienicie a w towarzystwie zaproszonych muzyków, energiczne i melancholijne zarazem piosenki.

Zobacz też: Strona wydarzenia na Facebooku

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube