reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Zmiana pokoleniowa Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego

Sport19.11 o 09:01Komentarzy:
Zmieniły się władze Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Oleśnicy. Publikujemy komunikat organizacji.


Rajd pieszy organizowany przez PSZS / arch.

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Oleśnicy odbyło się w poniedziałek 15 listopada 2021 roku w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnicy. Sprawozdanie z działalności zarządu Stowarzyszenia w latach 2017-2021 złożył przewodniczący Mariusz Kiryk. W minionej kadencji Stowarzyszenie zorganizowało i przeprowadziło wiele imprez sportowych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej dla szkół podstawowych oraz dla szkół ponadgimnazjalnych.

- Ilość dzieci i młodzieży, która zechciała uczestniczyć w tych zawodach na przełomie tych lat to wielki kapitał naszego sportu szkolnego, ale przede wszystkim nadzieja na poprawę stanu zdrowia naszej młodzieży podkreślał przewodniczący Mariusz Kiryk.

W minionych 5 latach we współzawodnictwie prowadzonym przez Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu nasz powiat zajmował kolejno rok rocznie 2 miejsce w województwie dolnośląskim na 30 powiatów.

Wśród szkół podstawowych duży wkład w to współzawodnictwo włożyły: SP 1, SP 2 , SP3, SP 4, SP6, SP 7, SP 8 w Oleśnicy oraz SP 2 w Twardogórze i SP w Międzyborzu. W szkołach ponadgimnazjalnych prym wiodły zdecydowanie ZSP, II LO i I LO w Oleśnicy oraz w znacznym stopniu ZSP, LO, w Sycowie i ZSP w Międzyborzu.

W okresie tym PSZS w Oleśnicy był współorganizatorem wielu rajdów rowerowych i rajdów pieszych wspólnie organizowanym z MIKS Junior w Oleśnicy. Ponadto nasze stowarzyszenie od czterech lat współorganizuje razem ze Szkolnym Związkiem Sportowym we Wrocławiu „Dolny Śląsk” i z WKS Oleśniczanką Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Przewodniczącego SZS Dolny Śląsk we Wrocławiu, które odbywają się na Podzamczu w Oleśnicy. Wszystkie organizowane przez PSZS imprezy dotowane były z budżetu powiatu oleśnickiego. Dodatkowe środki zarząd otrzymywał od sponsorów, a także od członków stowarzyszenia. Delegaci jednomyślnie udzielili ustępującemu Zarządowi absolutorium.

Po ponad 20 latach działalności zrezygnowali najstarsi stażem działacze naszego stowarzyszenia (Mariusz Kiryk, Jarosław Janeczek, Jan Majewski, Waldemar Czajkowski i Artur Mosiak). Przekazali stery zarządzania młodszemu pokoleniu. Przewodniczącą została Beata Surdej z Oleśnicy, wiceprzewodniczącą Marta Wilkowska z Sycowa, skarbnikiem Beata Grzybek, sekretarzem Urszula Dibelka, obie z Oleśnicy. Oprócz nich skład zarządu stanowią członkowie: Jacek Malczewski i Mariusz Krawczykowski z Oleśnicy oraz Mirosław Adamek z Międzyborza. Zarząd z pośród siebie wybrał Prezydium Zarządu w skład, którego weszli: Beata Surdej, Urszula Dibelka oraz Beata Grzybek wszystkie z Oleśnicy. Do komisji rewizyjnej weszli: Marlena Waga – przewodnicząca, Dariusz Świerczyński zastępca przewodniczącej i Waldemar Michalec z funkcją sekretarza.

Serdeczne podziękowania skierowane zostały pod adresem Starosty, Zarządu Powiatu Oleśnickiego, Burmistrzów, Wójtów, Dyrektorów Szkół, Rodziców oraz do PCEiK w Oleśnicy, GOSiR w Twardogórze, MOSiR w Sycowie, OKR „ATOL” i WKS „Oleśniczanka” w Oleśnicy, SZS „Dolny Śląsk” we Wrocławiu za współpracę, a przede wszystkim za pomoc w realizacji naszego kalendarza imprez sportowych w mijającej kadencji i zaproszono wszystkich do dalszej współpracy. Podkreślono wyraźnie dobrą współpracę ze środkami masowego przekazu (...). Przewodniczący Zarządu Mariusz KIRYK wręczył wszystkim zasłużonym działaczom PSZS upominki.

W imieniu wyróżnionych głos zabrała Marlena Waga dziękując Zarządowi za uznanie społecznej pracy na rzecz Stowarzyszenia, oraz wnioskowała, żeby dotychczasowemu Przewodniczącemu po 21 latach pracy na rzecz PSZS w Oleśnicy nadać Tytuł Honorowego Przewodniczącego PSZS w Oleśnicy. Wniosek został poddany pod głosowanie i przyjęto go jednogłośnie.

Uwzględniając potrzeby Stowarzyszenia, Zebranie zobowiązało Zarząd do realizacji następujących problemów: W zakresie działalności organizacyjnej: kontynuowanie dotychczasowej współpracy z klubami sportowymi, władzami samorządowymi, dyrekcjami szkół i Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk” we Wrocławiu, kontynuacji udziału we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. W zakresie działalności szkoleniowo sportowej: poczynić kroki, aby nauczyciele wychowania fizycznego i aktyw sportowy naszego powiatu uczestniczył w kursach szkoleniowych, konferencjach szkoleniowo-metodycznych na terenie naszego województwa. W zakresie działalności finansowo - gospodarczej: utrzymanie dobrowolnych składek członkowskich na rzecz naszego Stowarzyszenia. pozyskania większej ilości sponsorów, a co za tym idzie pozyskanie większej ilości wpływów finansowych, wypracowane środki finansowe przeznaczyć na zakup niezbędnych artykułów do przeprowadzenia zawodów, nagród rzeczowych, oraz na szkolenia i konferencje.

W ostatnich słowach zebrania Mariusz Kiryk stwierdził, że działalność PSZS w Oleśnicy powinna być kontynuowana zgodnie ze statutem i kierunkami działania w nowej kadencji.

PSZS w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube