reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Tiger Cup 2021. Międzynarodowe mistrzostwa judo odbedą się w Oleśnicy

Sport19.11 o 06:18Komentarzy:
W weekend, czyli 20-21 listopada roku w Oleśnicy zostanie zorganizowany Tiger Cup, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Oleśnicy w Judo. Zawody odbywają się w hali sportowej OKR Atol przy ul. Kochanowskiego 2 w Oleśnicy.* * *

W turnieju rywalizują zawodnicy i zawodniczki w wieku od 14 do 20 lat (kategorie wiekowe junior młodszy i junior). W sobotę rywalizują młodsi, a w niedzielę starsi judocy. Tiger Cup jest turniejem rangowanym przez Polski Związek Judo, co oznacza, że na jego podstawie następują późniejsze selekcje do Kadry Narodowej.

20 listopada (sobota) podczas Gali Finałowej (godz. 17:00) organizowana będzie Strefa Kibica, która to poza widowiskiem sportowym gwarantuje: atrakcyjną oprawę wizualną, gadżety dla każdego z uczestników, darmowe malowanie twarzy (od godz. 16:00) i szansę na zdobycie wejściówek do oleśnickiego Aquaparku!

Turniej Tiger Cup po raz drugi organizowany jest przez Klub Sportowy Judo Tigers prowadzący treningi judo na terenie Dolnego Śląska, który utworzenie zainicjował Michał Zamęcki w 2010 roku, właśnie na terenie miasta Oleśnicy! Spodoba Ci się judo? To zapamiętaj, że masz możliwość podjęcia treningu na tej samej hali!

Judo jest olimpijską dyscypliną sportu. Jest chwytanym sportem walki. Zawodnicy dążą do obezwładnienia przeciwnika poprzez wykonanie rzutu na plecy lub duszenia, dźwigni i unieruchomienia w parterze. Judo jest sportem uniwersalnym, trenowanym przez cały świat (istnieje 207 federacji krajowych), o własnej filozofii, która jest fundamentem treningu. Między innymi szacunku, który okazywany jest przeciwnikowi poprzez ukłon przed i po walce.

Zadanie pn.: „zorganizowanie międzynarodowych mistrzostw Oleśnicy w judo” zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Oleśnicy w kwocie 15 000 zł.

Judo Tigers

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube