reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 7 grudnia. Imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona.
-1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Kto wygrał Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej? [WYNIKI] [ZDJĘCIA]

Kultura10.11 o 23:18Komentarzy:
Za nami Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, który zorganizowało Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury. Znamy nazwiska zwycięzców!

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia



Tradycyjnym akcentem, którym Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy wpisuje się obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jest Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Po raz dziewiętnasty na scenie zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz uczestnicy zajęć pozaszkolnych w ośrodkach kultury w powiecie oleśnickim.

Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem. Na scenie festiwalowej w Spółdzielni Mieszkaniowej "Zacisze" zaprezentowało się 41 solistów i 13 zespołów. Łącznie wystąpiło 132 uczestników.
Komisja konkursowa w składzie: Edyta Szostak-Kirzyc, Piotr Pawłowski i Tomasz Zaręba - w kategoriach wiekowych: klasy I-III SP, IV-VII SP, klasy VIII i szkoły ponadpodstawowe oceniała dobór repertuaru do tematyki konkursu, dopasowanie utworu do wieku wykonawcy, wartość artystyczną, skalę trudności, pomysł aranżacji muzycznej, interpretację utworu oraz staranność wykonania.

Wyniki XIX Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

Kategoria kl. I-III
SOLIŚCI
I MIEJSCE - Ewa Tajak - Szkoła Podstawowa nr 1 w Sycowie, utwór „Płynie Wisła płynie”, opiekun artystyczny - Katarzyna Piórkowska
II MIEJSCE - Hanna Pokrandt - Szkoła Podstawowa w Grabownie Wielkim, utwór „To nasza ojczyzna”, opiekun artystyczny -Anna Dżugaj
III MIEJSCE - Emilia Borkowska - Szkoła Podstawowa im. Jerzego Badury w Międzyborzu, utwór „Dziś idę walczyć mamo”, opiekun artystyczny - Hanna Tokarska
WYRÓŻNIENIE - Barbara Bobowska- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich w Oleśnicy, utwór „Flaga”, opiekun artystyczny - Ewelina Dawidowicz
WYRÓŻNIENIE - Głodek Zuzanna - PCEiK w Oleśnicy, utwór "Co to jest niepodległość?”, opiekun artystyczny - Anna Wozińska
ZESPOŁY
WYRÓŻNIENIE - Zespół wokalny MGOK w Międzyborzu, utwór „Jesteśmy Polką i Polakiem”, opiekun artystyczny - Irena Pudłowska

Kategoria kl. IV-VII
SOLIŚCI
I MIEJSCE - Hanna Bobowska - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich w Oleśnicy, utwór „Polskie skrzydła”, opiekun artystyczny - Ewelina Dawidowicz
II MIEJSCE – Amelia Krawczyk - Szkoła Podstawowa w Bukowinie Sycowskiej, utwór „Jest takie miasto co zwie się Lwów”, opiekun artystyczny Marcelina Krawczyk
II MIEJSCE - Maria Janas- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie , utwór „Biały Krzyż”, opiekun artystyczny - Amelia Hojczyk –Więcek
III MIEJSCE - Aleksandra Kunaj – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy, utwór „Dziś idę walczyć mamo”, opiekun artystyczny - Małgorzata Cieśla-Styczeń
WYRÓŻNIENIE - Maja Pawlak - Pracownia Muzyczna Ola Turoń, utwór „Mój serdeczny kraj”, opiekun artystyczny- Aleksandra Turoń
WYRÓŻNIENIE - Aleksandra Hupało - PCEiK w Oleśnicy, utwór "Dziewczyna z granatem", opiekun artystyczny - Anna Wozińska
WYRÓŻNIENIE - Oliwia Guder - Szkoła Podstawowa nr 1 w Sycowie, utwór „Gołębi Song”, opiekun artystyczny - Katarzyna Piórkowska

ZESPOŁY
I MIEJSCE - Zespół muzyczny, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie, utwór „Dziewczyna z granatem”, opiekun artystyczny - Amelia Hojczyk –Więcek
WYRÓŻNIENIE - „Mały Revas” - Szkoła Podstawowa nr 1 w Sycowie, utwór „Psalm Stojących w kolejce”, opiekun artystyczny - Katarzyna Piórkowska
WYRÓŻNIENIE – Lumen - Szkoła Podstawowa Gminy Oleśnica, utwór „Wolność”, opiekun artystyczny - Agnieszka Grondowa
Kategoria kl. VIII i szkoły ponadpodstawowe
SOLIŚCI
I MIEJSCE - Iga Dąbrowska, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie, utwór „Ojczyzna”, opiekun artystyczny - Anna Dżugaj
II MIEJSCE - Martyna Mielczarek, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich w Oleśnicy, utwór „Opowieść pewnego emigranta”, opiekun artystyczny - Ewelina Dawidowicz
III MIEJSCE - Ewa Kamińska - I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy, utwór „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, opiekun artystyczny - Katarzyna Ostrowska
WYRÓŻNIENIE - Karolina Kroczak - II LO im. Jana Twardowskiego w Oleśnicy, utwór „Ojczyzna”, opiekun artystyczny - Małgorzata Wojtczak
WYRÓŻNIENIE - Mateusz Misiarz - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. J. Iwaszkiewicza w Twardogórze, utwór „Szara piechota”, opiekun artystyczny - Nadiya Lomanova-Barańska,

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

źródło: PCEiK

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube