reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Radny dziękuje za słowa otuchy po oskarżeniach o popchnięcie urzędnika

Aktualności5.11.2021 o 19:20Komentarzy: 168
Do możliwości naruszenia nietykalności cielesnej pracownika urzędu miasta doszło ostatnio w ratuszu. Z materiałów wideo wynika, że popchnął go radny Paweł Bielański. Teraz rajca dziękuje poszczególnym osobom za wsparcie w tej sprawie.


Kadry z nagrania kamery rejestrującej posiedzenia sesji rady miasta

Jak już informowaliśmy, do możliwości naruszenia nietykalności cielesnej pracownika urzędu miasta doszło wczoraj w ratuszu. Z materiałów wideo wynika, że popchnął go radny Paweł Bielański.

- W tym samym czasie podeszliśmy do kamery i wpadliśmy na siebie. Niestety, po chwili transmisję wyłączono. Jako radni przekazywaliśmy informacje o ostatnich bulwersujących wydarzeniach - broni się Bielański.

- Nie ma mowy o przepychankach, ale chcę być fair - jeśli współpracownik burmistrza poczuł się w którymś momencie niekomfortowo, to przepraszam - napisał w innym komentarzu.

- Czuję się upokorzony zachowaniem radnego i tego, co zrobił. W tym czasie byłem w godzinach pracy - mówił nam Sebastian Lelas, poszkodowany pracownik UMO.

Tymczasem dziś radny wydał oświadczenie, w którym dziękuje wielu osobom za wsparcie, jakie doświadczył po budzącym kontrowersje wydarzeniu. Publikujemy je poniżej.

***

DZIĘKUJĘ!
Ostatnie kilkanaście dni, to kilkadziesiąt rozmów, kilkadziesiąt wiadomości wysłanych przez różne komunikatory, mnóstwo wymienionych SMS-ów. Za udzielone wsparcie dziękowałem każdemu z Was osobno, dziękowałem również na sesji w wygłoszonym oświadczeniu.

Ale jeszcze raz tutaj, chcę serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli za słowa otuchy, które do mnie skierowali. Jak doskonałe wiecie uruchomiono całą medialną machinę władzy. Sięgnięto nawet po fałszywe konta fejsbukowe do propagowania zmanipulowanych materiałów, w czym czynnie wzięli udział politycy obozu władzy.

Dlatego jeszcze raz bardzo, bardzo Państwu wszystkim razem i każdemu z osobna dziękuję! To nie były łatwe dni, szczególnie dla moich najbliższych. Wiem, że to jest cena, którą też muszę płacić. Cena przy której zastanawiam czy wciąż warto...

I powiem szczerze, po głębszym przemyśleniu, dziś wiem, że gdyby nie Wasza pomoc, to dziś bym ogłosił, że... nie, absolutnie nie warto. Bo przecież jak śpiewa Lombard łatwiej jest, gdy...
"(...) ktoś inny zmienia świat za Ciebie , nadstawia głowe, podnosi krzyk. A ty z daleka, bo tak lepiej. I w razie czego nie tracisz nic..."

Ale skoro wciąż jestem, a Wy jesteście ze mną. To potwierdzam to, co mówiłem każdemu z Was: żadne kłamstwa, manipulacje, fake newsy, bojkoty sesji czy inne rozpaczliwe próby odwrócenia uwagi od afer i złych działań władzy w Oleśnicy, nie odwiodą mnie od sumiennego realizowania mandatu radnego!

Mieszkańcy (wyborcy) mają prawo wiedzieć. A my radni jesteśmy by tą wiedzę przekazać. Tak po prostu.

Bardzo dziękuję również za wsparcie radnym klubu Oleśnica Razem, ale też z dwóm radnym z klubu KO oraz innym lokalnym politykom.

Paweł Bielański

***

Zobacz też:
- Radny Bielański popchnął pracownika urzędu, Siedlecki pokazał kciuk w górę [WIDEO]
- Radni chwalili popchnięcie pracownika urzędu miasta [WIDEO]


rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (168)

Krzysztof A. Kowalski7.11.2021 o 21:45

Przysłowie polskie: kto się kryje ten się pewnie boi.

Zgłoś
PiS=PZPR7.11.2021 o 19:56

nad - kiedy dyżyr w szafie na plebanii ?

Zgłoś
Perturabo Szef chrystusa7.11.2021 o 19:29

Masz tu ministrancik, rady twoich specjalistów rydzykowo-czarnkowych dotyczące prokreacji. Nic dziwnego, że teraz jest taki niż demograficzny XD XD XD - ""1. Jedyny możliwy trójkąt miłosny to mąż żona i Pan Jezus". https://www.o2.pl/kobieta/pokazala-kartke-ktora-dostaly-dzieci-na-lekcji-religii-tresc-oburza-6702215840856736a 2. Dziecko jest w pierwszej kolejności dzieckiem Bożym, dopiero potem dzieckiem rodziców. 3. Antykoncepcja hormonalna wysusza błonę śluzówkę macicy, przez co zarodek nie może się zagnieździć i umiera śmiercią głodową. 4. Producenci antykoncepcji hormonalnej zaczynali swoją działalność w Auschwitz. 5. Skutki antykoncepcji hormonalnej są nieodwracalne. 6. Jeśli występuje problem z zajściem w ciążę, należy sprawdzić poziom oświetlenia w sypialni.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl7.11.2021 o 17:16

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Perturabo Szef chrystusa7.11.2021 o 16:20

"Dlaczego" ? no dlaczego, dlaczego, dlaczego. Już ci tłumaczyłem, bo mamy debilny rząd pełen fanatyków religijnych dla, których życie ludzkie jest nic nie warte. Dlaczego lekarze sie zachowują jak się zachowują ? Bo się boją, że pójdą do ciupy jak podpier*oli ich nawiedzona kaja godek albo inny oszołom z różańcem w ręku i pianą na ustach. Polska ma takie prawo aborcyjne jak Venezuela, Gwatemalia, kilka państw afrykańskich i Malta - ku*wa mega doborowe towarzystwo XD Dopóki w rządzie będą fanatycy religijni i faszyści dopóty tak będzie wyglądać nasza rzeczywistość, a w szczególności kobiet, które są wrogiem nr jeden kaczyńskiego. ***** ***

Zgłoś
mad7.11.2021 o 15:40

"Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny informuje, że od czasu opublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego interweniowała w około 300 przypadkach, kiedy kobietom - mimo występowania przesłanki o zagrożeniu zdrowia lub życia - odmawiano wykonania aborcji". Wyrok TK pozwala na aborcję w tych sytuacjach, a jednak aborcji odmówiono. Należy odpowiedź na pytanie, dlaczego? Może doprecyzować prawo, by bardziej chronić życie i zdrowie kobiet. Przypominam przy okazji, że byłem zwolennikiem pozostawienia kompromisu aborcyjnego bez zmian. Ta cała wojna była niepotrzebna. Skończy się to narzuceniem jednolitego prawa aborcyjnego w całej UE.

Zgłoś
Perturabo Szef chrystusa7.11.2021 o 15:18

Jeżeli kobiety walczące o swoje prawa obywatelskie są dla ciebie wulgarne to jak nazwiesz Terleckiego, który nazywa je "kretynkami", jak nazwiesz kaczyńskiego, którego jadu chyba cytować tu nie muszę, jak nazwiesz kiboli faszystów kopiących kobiety siedzące na ulicy ? he, też wulgarni ? czy może raczej "prawdziwi patrioci " aha, nie spiesz się z odpowiedzią, to bylo pytanie retoryczne :D A fanatycy religijni zawsze mają problem z kobietami bo są po prostu brzydcy i tępi, stąd ta frustracja :)

Zgłoś
Perturabo Szef chrystusa7.11.2021 o 15:14

Płód pani Izabeli nie był zdrowy, było bezwodzie, nie miał żadnych szans na przeżycie, stanowił tylko zagrożenie dla życia matki. A tu jeszcze parę cytatów co wyrok TK spowodował :"Prawniczka nie ma wątpliwości, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego powoduje efekt mrożący ? nie tylko w przypadku lekarzy, którzy czekają na naturalne poronienie lub obumarcie płodu, ryzykując życiem kobiety. Skutek tego orzeczenia to również ?dramat kobiet, i przypadki dramatycznych wewnętrznych konfliktów lekarzy, i statystyki, według których liczby zabiegów przerywania ciąży wykonywanych w Polsce znacznie się zmniejszyły, przy czym zmniejszyły się też liczby skierowań na badania prenatalne? ? tłumaczy prawniczka. ORAZ WYPOWIEDŹ GINEKOLOGA :"Janusz Rudziński: Pomijając, że jestem lekarzem ginekologiem, to jestem przede wszystkim człowiekiem XXI wieku. Wydawało mi się, że postęp nauki, masowe wykształcenie spowodują, że ludzie będą coraz mądrzejsi. Ale, jak widać, nic na to nie wskazuje. Uważam, że popełniony został wielki błąd, bo do kwestii aborcji należy podchodzić z perspektywy biologicznej. Jeżeli z badań prenatalnych wynika, że dziecko wkrótce po narodzinach lub nieco później umrze, to nie można narażać życia i zdrowia kobiety, bo matka-natura dostatecznie ją obciążyła. Wyłącznie kobieta ponosi wszystkie konsekwencje procesu rozrodczego. Z ciążą wiążą się niejednokrotnie różne komplikacje i problemy. Jeszcze przed stu laty, kiedy kobieta zachodziła w ciążę, to kazano jej pisać testament, bo ponad 20 procent kobiet umierało przy porodzie. Teraz przy porodzie umiera osiem na 100 tysięcy kobiet. I tyle jest też komplikacji. Dlatego nie wolno kobiet ubezwłasnowolniać. Od tygodni Polki demonstrują przeciwko decyzji TK. Czy polityka wydając takie decyzje ma prawo być sumieniem kobiet? Doskonale wiemy, że takiego prawa nie ma. Tu chodzi wyłącznie o utrzymanie władzy. I aby to się udało obecny rząd robi wszystko, by uzyskać poparcie skrajnie konserwatywnej, prokatolickiej części polskiego społeczeństwa." https://oko.press/po-wyroku-tk-lekarze-nie-maja-oparcia-w-prawie-wywiad-z-prawniczka/ AND https://www.dw.com/pl/lekarz-ginekolog-o-sytuacji-polek-b%C4%99d%C4%99-je-nadal-popiera%C5%82-wywiad/a-56549711

Zgłoś
mad7.11.2021 o 15:10

"Lekarz powinien mieć swobodę podjęcia decyzji w oparciu o przesłanki medyczne i mieć zapewnione elementarne bezpieczeństwo prawne - tego obecnie lekarzom brakuje" - To należy to bezpieczeństwo prawne zapewnić, tego przecież TK nie precyzuje. Prawo nigdy nie będzie pozwalać na aborcję zdrowego dziecka w 22 tygodniu ciąży bez żadnych ograniczeń. Zawsze będą jakieś przesłanki medyczne. Nie doszukujesz się problemu w tym, że kobiety są wulgarne, a doszukujesz się jakiegoś problemu we mnie, bo wulgarne kobiety nazywam wulgarnymi, dobre ;))

Zgłoś
Perturabo Szef chrystusa7.11.2021 o 14:27

Jeszcze jedno ministrancik, żądanie zmiany obecnego nieludziego prawa aborcyjnego wyraża ponad 70% Polaków a nie jakieś "wulgarne kobiety". Widzę, że jak większość prawicowych fanatyków religijnych masz jakiś problem z kobietami, to jest wręcz symptomatyczne. O co tu chodzi - zawody milosne za młodu, surowa mama, kompleks Edypa :D ?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube