reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 8 sierpnia. Imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza.
26℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Oleśnica Razem broni i chwali Bielańskiego. "Zablokował własnym ciałem dostęp do kamery"

Aktualności28.10.2021 o 19:10Komentarzy: 99
Były burmistrz, a obecnie opozycyjny radny Michał Kołaciński wygłosił oświadczenie Oleśnicy Razem dotyczące popchnięcia pracownika urzędu miasta przez Pawła Bielańskiego.* * *

OŚWIADCZENIE

21 października 2021 r. podczas XXXIV nadzwyczajnej sesji Rady Miasta doszło do zdarzenia z udziałem radnego Pawła Bielańskiego. W czasie trwającej dyskusji radnych pracownik urzędu podjął próbę przerwania transmisji poprzez wyłączenie kamery rejestrującej obrady, co w naszym mniemaniu stanowi oczywiste złamanie obowiązującego prawa.

Radny Bielański usiłował do tego nie dopuścić. Realizując mandat nadany przez społeczeństwo, broniąc prawa do informacji mieszkańców i sprzeciwiając się zerwaniu transmisji, zablokował własnym ciałem dostęp do kamery. Bez względu na niezachwiane przekonanie o słuszności swojej decyzji, ukierunkowanej na powstrzymanie próby złamania zapisów ustawy o samorządzie gminnym przez wspomnianą osobę, radny przeprosił ją za ewentualny dyskomfort, który uniemożliwienie zerwania przekazu dla mieszkańców mogło wywołać.

Wszystkie wydarzenia, które nastąpiły później, w tym komunikat UM o rzekomym "ataku" na pracownika, ciężkim uszczerbku na zdrowiu, którego ów pracownik miał doznać, zawiadomieniu prokuratury o złamaniu prawa - noszą charakter wyraźnej mistyfikacji mającej jeden cel.

Chodzi o dyskredytację radnego, jego zastraszenie i próbę kneblowania sprawującego mandat przedstawiciela mieszkańców. W naszej opinii mamy do czynienia z wyraźną vendettą wobec funkcjonariusza publicznego z powodu głoszonych przez niego niekorzystnych opinii i faktów, stawiających pod znakiem zapytania sposób sprawowania funkcji przez obecne władze miasta.

Wspomnieć tu warto choćby ostatnie wydarzenia - skandal pracowniczy w Atolu, "lokalne taśmy Sowy" czy fałszerstwo OBO, którego miała dopuścić się bliska polityczna sojuszniczka burmistrza i kandydatka na radną z jego komitetu.

Paweł Bielański od początku trwania kadencji dał się poznać jako radny dociekliwy, skrupulatny i bezkompromisowy we wszystkich sprawach służących dobru mieszkańców Oleśnicy. Tymczasem mamy do czynienia z groteskową próbą przyklejenia mu łatki awanturnika, agresora czy wręcz faszysty. Próba ta, nad czym ubolewamy, częściowo się powiodła - o czym świadczą liczne, anonimowe komentarze w niektórych lokalnych mediach. Zgodnie z zasadą, że kłamstwo powtarzane 100 razy staje się półprawdą, lansowana jest narracja o brutalnej i zamierzonej napaści na pracownika urzędu. Na szczęście zapis obrazu zdarzenia mówi sam za siebie i z ufnością czekamy na rozstrzygnięcia odpowiednich organów.

Oceniamy, że zamiarem skoordynowanych działań UM i części mediów było zniechęcenie nie tylko Pawła Bielańskiego, ale też innych radnych krytycznie oceniających aktualnie rządzących do kolejnych działań demaskujących poczynania tej władzy.

Tolerowanie obłudy nie wchodzi jednak w grę. Dążenia do prawdy - nawet kosztem szykanowania - nie jesteście w stanie nam zabronić!

Oleśnica Razem

* * *

Zobacz też:
- Radny Bielański popchnął pracownika urzędu, Siedlecki pokazał kciuk w górę [WIDEO]
- Radni chwalili popchnięcie pracownika urzędu miasta [WIDEO]


rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (99)

Stop agresji radnego28.10.2021 o 20:54

Twojego bełkotu nie da sie słuchać ! to była czynna napaść na etatowego pracownika urzedu miasta nie adekwatna do zaistniałe sytuacji i choć byś wylewał krokodyle łzy ty i twoi poplecznicy daliście przyzwolenie do używania pieści jak sprawy idą nie w waszym kierunku !.

Zgłoś
Nie poddawaj się 28.10.2021 o 20:46

Pawel rób swoje

Zgłoś
Mieszkaniec wyborca28.10.2021 o 20:43

Każdy kto otrzymał mandat zaufania od społeczeństwa i stał się radnym powinien honorowo pełnić obowiązki radnego. Niestety jak widać przerasta to większość radnych. W tym radnego Bielańskiego i innych.

Zgłoś
zniesmaczony28.10.2021 o 20:35

typowe odwracanie kota ogonem!!

Zgłoś
.28.10.2021 o 20:32

Oglądałem całą sesję Rady Miasta na żywo, jestem zszokowany bezpardonowym atakiem sitwy na Pana Bielańskiego, i innych radnych. Bez zdecydowanego poparcia mieszkańców Oleśnicy nie wygramy tej wojny o nasze miasto.

Zgłoś
Mieszkaniec wyborca28.10.2021 o 20:32

Totalna kompromitacja wszystkich radnych naszego miasta

Zgłoś
i tyle28.10.2021 o 20:28

hahahahahaahah

Zgłoś
Sylwia28.10.2021 o 20:11

Oleśniczanie po stronie Bielańskiego i Siedleckiego!!!!!!

Zgłoś
M28.10.2021 o 19:59

Obserwuję i czytam nt. tej sprawy z odległości 500km. Powiem jedno, chciałbym mieć w swoim mieście takiego radnego. A w Ole opozycja jak zwykle z byle g.... potrafi zrobić mega aferę. Poparcie i pozdrowienia dla B. z Gdańska

Zgłoś
ala28.10.2021 o 19:39

Bielański na burmistrza !

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube