reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 18 sierpnia. Imieniny Heleny, Bronisława, Ilony.
25℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Oleśnica Razem broni i chwali Bielańskiego. "Zablokował własnym ciałem dostęp do kamery"

Aktualności28.10.2021 o 19:10Komentarzy: 99
Były burmistrz, a obecnie opozycyjny radny Michał Kołaciński wygłosił oświadczenie Oleśnicy Razem dotyczące popchnięcia pracownika urzędu miasta przez Pawła Bielańskiego.* * *

OŚWIADCZENIE

21 października 2021 r. podczas XXXIV nadzwyczajnej sesji Rady Miasta doszło do zdarzenia z udziałem radnego Pawła Bielańskiego. W czasie trwającej dyskusji radnych pracownik urzędu podjął próbę przerwania transmisji poprzez wyłączenie kamery rejestrującej obrady, co w naszym mniemaniu stanowi oczywiste złamanie obowiązującego prawa.

Radny Bielański usiłował do tego nie dopuścić. Realizując mandat nadany przez społeczeństwo, broniąc prawa do informacji mieszkańców i sprzeciwiając się zerwaniu transmisji, zablokował własnym ciałem dostęp do kamery. Bez względu na niezachwiane przekonanie o słuszności swojej decyzji, ukierunkowanej na powstrzymanie próby złamania zapisów ustawy o samorządzie gminnym przez wspomnianą osobę, radny przeprosił ją za ewentualny dyskomfort, który uniemożliwienie zerwania przekazu dla mieszkańców mogło wywołać.

Wszystkie wydarzenia, które nastąpiły później, w tym komunikat UM o rzekomym "ataku" na pracownika, ciężkim uszczerbku na zdrowiu, którego ów pracownik miał doznać, zawiadomieniu prokuratury o złamaniu prawa - noszą charakter wyraźnej mistyfikacji mającej jeden cel.

Chodzi o dyskredytację radnego, jego zastraszenie i próbę kneblowania sprawującego mandat przedstawiciela mieszkańców. W naszej opinii mamy do czynienia z wyraźną vendettą wobec funkcjonariusza publicznego z powodu głoszonych przez niego niekorzystnych opinii i faktów, stawiających pod znakiem zapytania sposób sprawowania funkcji przez obecne władze miasta.

Wspomnieć tu warto choćby ostatnie wydarzenia - skandal pracowniczy w Atolu, "lokalne taśmy Sowy" czy fałszerstwo OBO, którego miała dopuścić się bliska polityczna sojuszniczka burmistrza i kandydatka na radną z jego komitetu.

Paweł Bielański od początku trwania kadencji dał się poznać jako radny dociekliwy, skrupulatny i bezkompromisowy we wszystkich sprawach służących dobru mieszkańców Oleśnicy. Tymczasem mamy do czynienia z groteskową próbą przyklejenia mu łatki awanturnika, agresora czy wręcz faszysty. Próba ta, nad czym ubolewamy, częściowo się powiodła - o czym świadczą liczne, anonimowe komentarze w niektórych lokalnych mediach. Zgodnie z zasadą, że kłamstwo powtarzane 100 razy staje się półprawdą, lansowana jest narracja o brutalnej i zamierzonej napaści na pracownika urzędu. Na szczęście zapis obrazu zdarzenia mówi sam za siebie i z ufnością czekamy na rozstrzygnięcia odpowiednich organów.

Oceniamy, że zamiarem skoordynowanych działań UM i części mediów było zniechęcenie nie tylko Pawła Bielańskiego, ale też innych radnych krytycznie oceniających aktualnie rządzących do kolejnych działań demaskujących poczynania tej władzy.

Tolerowanie obłudy nie wchodzi jednak w grę. Dążenia do prawdy - nawet kosztem szykanowania - nie jesteście w stanie nam zabronić!

Oleśnica Razem

* * *

Zobacz też:
- Radny Bielański popchnął pracownika urzędu, Siedlecki pokazał kciuk w górę [WIDEO]
- Radni chwalili popchnięcie pracownika urzędu miasta [WIDEO]


rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (99)

Zzz29.10.2021 o 18:17

Proszę prześledzić władze Oleśnicy , które żądzą od 20 lat. Ciągle są to co sami ludzie. Nie ma w Oleśnicy młodych, którzy mają inne paczemie na Oleśnicę. Nie wybierajmy tylko takich co się modlą do obrazu. Jeden taki się znalazł.

Zgłoś
I tyle 29.10.2021 o 18:09

@ Waldi, ten syf ciągnie się od momentu otwarcia tego bubla nad bublami, tam nigdy nie było dobrze a będzie jeszcze gorzej bo to g...o jest wybudowane z byle czego i byle jak w pośpiechu bo Bronś chciał zdążyć na wybory. Sendek trochę to poukładał, wypi....lił durnowatego minigolfa w którego gral jeden amator tego g...na raz na tydzień, wstawił plac zabaw i jakoś to szło. Teraz? Padaka do kwadratu, i nic z tym nie zrobisz bo Atol to g...o jest, lipa, wszystko się sypie teraz pójdzie lawinowo. Mistrzu, dlaczego lodowisko jeszcze nie działa, Bronś mówił że będzie działać od października do kwietnia a działa od grudnia do lutego? Wiesz dlaczego? Bo taki jeden holistyczne nie przewidział, że będzie coraz cieplej, dlatego Atol zawsze będzie przynosił coraz większe straty, bo to g...o jest.

Zgłoś
Jola29.10.2021 o 18:07

Widać JB uczył się zarządzania zgraja swoich pastuchów od Jarka wodza naszego po wsze czasu

Zgłoś
Zzz29.10.2021 o 18:03

Dalej na tapecie radny Baliński. Wywalić tego pajaca i będzie spokój.

Zgłoś
Waldi29.10.2021 o 17:55

Tak to wygląda że ten syf pozostał po poprzednikach, kto kierowniczyl w Atolu ?

Zgłoś
tak to wygląda29.10.2021 o 17:32

Burmistrz stracił kontrole nad miastem, gasi pożary co chwilę , jak nie Atol to OBO, zapomnij o mieście tego syfu już nie ogarnia.

Zgłoś
O29.10.2021 o 17:20

Może radni i burmistrz Bronś bałaganem w mieście by się zajęli. Przecież ten teatrzyk jest żałosny.

Zgłoś
Niepisowiec29.10.2021 o 15:25

do tylko pytam: przed odsiadką powinni zbadać go lekarze, wysłać na obserwację. W przeciwnym razie będzie kolejny powód do awantury, procesów sadowych i roszczeń odszkodowawczych.

Zgłoś
Rudkowsky 29.10.2021 o 15:25

do ? co cie obchodzą kulisy zatrudnienia tu chodzi człowieku o bez pardonową czynną napaść na oczach radnych i za ich akceptacją na pracownika UM. czaisz ? A na ten bestialski czyn nie ma i nie może być przyzwolenia !

Zgłoś
Marcin29.10.2021 o 15:21

Popieram Annę w 100% każdy kto zna brzdeca wie co sobą prezentował, a teraz to już w ogóle..... Pan redaktor powinien nas oszczędzić i nie pokazywać zdjęć radnego Pawła

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube