reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
20℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Oleśnica Razem broni i chwali Bielańskiego. "Zablokował własnym ciałem dostęp do kamery"

Aktualności28.10.2021 o 19:10Komentarzy: 99
Były burmistrz, a obecnie opozycyjny radny Michał Kołaciński wygłosił oświadczenie Oleśnicy Razem dotyczące popchnięcia pracownika urzędu miasta przez Pawła Bielańskiego.* * *

OŚWIADCZENIE

21 października 2021 r. podczas XXXIV nadzwyczajnej sesji Rady Miasta doszło do zdarzenia z udziałem radnego Pawła Bielańskiego. W czasie trwającej dyskusji radnych pracownik urzędu podjął próbę przerwania transmisji poprzez wyłączenie kamery rejestrującej obrady, co w naszym mniemaniu stanowi oczywiste złamanie obowiązującego prawa.

Radny Bielański usiłował do tego nie dopuścić. Realizując mandat nadany przez społeczeństwo, broniąc prawa do informacji mieszkańców i sprzeciwiając się zerwaniu transmisji, zablokował własnym ciałem dostęp do kamery. Bez względu na niezachwiane przekonanie o słuszności swojej decyzji, ukierunkowanej na powstrzymanie próby złamania zapisów ustawy o samorządzie gminnym przez wspomnianą osobę, radny przeprosił ją za ewentualny dyskomfort, który uniemożliwienie zerwania przekazu dla mieszkańców mogło wywołać.

Wszystkie wydarzenia, które nastąpiły później, w tym komunikat UM o rzekomym "ataku" na pracownika, ciężkim uszczerbku na zdrowiu, którego ów pracownik miał doznać, zawiadomieniu prokuratury o złamaniu prawa - noszą charakter wyraźnej mistyfikacji mającej jeden cel.

Chodzi o dyskredytację radnego, jego zastraszenie i próbę kneblowania sprawującego mandat przedstawiciela mieszkańców. W naszej opinii mamy do czynienia z wyraźną vendettą wobec funkcjonariusza publicznego z powodu głoszonych przez niego niekorzystnych opinii i faktów, stawiających pod znakiem zapytania sposób sprawowania funkcji przez obecne władze miasta.

Wspomnieć tu warto choćby ostatnie wydarzenia - skandal pracowniczy w Atolu, "lokalne taśmy Sowy" czy fałszerstwo OBO, którego miała dopuścić się bliska polityczna sojuszniczka burmistrza i kandydatka na radną z jego komitetu.

Paweł Bielański od początku trwania kadencji dał się poznać jako radny dociekliwy, skrupulatny i bezkompromisowy we wszystkich sprawach służących dobru mieszkańców Oleśnicy. Tymczasem mamy do czynienia z groteskową próbą przyklejenia mu łatki awanturnika, agresora czy wręcz faszysty. Próba ta, nad czym ubolewamy, częściowo się powiodła - o czym świadczą liczne, anonimowe komentarze w niektórych lokalnych mediach. Zgodnie z zasadą, że kłamstwo powtarzane 100 razy staje się półprawdą, lansowana jest narracja o brutalnej i zamierzonej napaści na pracownika urzędu. Na szczęście zapis obrazu zdarzenia mówi sam za siebie i z ufnością czekamy na rozstrzygnięcia odpowiednich organów.

Oceniamy, że zamiarem skoordynowanych działań UM i części mediów było zniechęcenie nie tylko Pawła Bielańskiego, ale też innych radnych krytycznie oceniających aktualnie rządzących do kolejnych działań demaskujących poczynania tej władzy.

Tolerowanie obłudy nie wchodzi jednak w grę. Dążenia do prawdy - nawet kosztem szykanowania - nie jesteście w stanie nam zabronić!

Oleśnica Razem

* * *

Zobacz też:
- Radny Bielański popchnął pracownika urzędu, Siedlecki pokazał kciuk w górę [WIDEO]
- Radni chwalili popchnięcie pracownika urzędu miasta [WIDEO]


rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (99)

Zbyszek30.10.2021 o 03:26

Propo hokeistów " Urząd Miasta Oleśnicy ogłosił wyniki otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych w 2021 roku. Weekend z łyżwami - bezpłatne zajęcia - Oleśnicki Klub Hokejowy - 50 000 zł." " Urząd Miasta Oleśnicy opublikował informację z wynikami głosowania na projekty w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.- Weekend z łyżwami - bezpłatne zajęcia z nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach pod kierunkiem instruktorów w weekendy od stycznia do marca i października do grudnia 2021 , szacowany koszt 50.000 zł" Ludzie to jest jakiś wał!!!!! Dwa razy ta sama organizacja wzięła kasę za to samo!!!!

Zgłoś
Kurtyna29.10.2021 o 23:00

Proszę skomentować oświadczenie wygłoszone przez radnego Michała Kolacinskiego. A czy można przekimać? Nie można. To nie skometuje.

Zgłoś
Brutal29.10.2021 o 22:38

Olesnicka pseudo-opozycja zamiast krytykować Bielańskiego co wewidentny sposób dokonał samo-sądu na pracowniku UM. to broni go i pochwala ten haniebny wybryk ! Aż strach pomysleć co zrobi ten typ radnego jak nie bedzie mu coś po nosie ?

Zgłoś
I29.10.2021 o 21:27

Kołaciński nie rób z Bielańskiego ofiary! To co się stało pokazało prawdziwa twarz radnego. Nigdy tego nie zapomnimy. Takiej osobie należy się ostracyzm.

Zgłoś
.29.10.2021 o 20:14

Urząd miasta to nie stadion Zapomniał gdzie jest

Zgłoś
Zbyszek29.10.2021 o 19:25

urzędniku miejski. Nie popieram ataku. Ja takiego nie widziałem. Pokaż mi jakiś film w którym widać jak radny atakuje pracownika urzędu ? Pokaż mi oświadczenie jakiegoś innego pracownika urzędu który to widział ? Na filmie widać kto jest przed kamerą. Czy któraś z tych osób zeznała, że widziała atak radnego na pracownika urzędu ? Nie po drodze mi z polityką Bielańskiego, jego patriotyzmem , ŻW. Ale cenię go za aktywność jako radnego. Pokaż mi dowody na ten atak.

Zgłoś
Paweł29.10.2021 o 19:22

Kołacinski się pogrążył tym oświadczeniem. Głupio stara się bronić agresora. Wszyscy widaieli co się stało i jakich metod użył Bielański. To jest rzecz, która wymaga potępienia a nie głupkowatego tłumaczenia. Wstydu nie masz!

Zgłoś
Bubel czy nie?29.10.2021 o 18:55

Jeszcze niedawno hokeiści zgłaszali projekt do OBO p.t. " Nauka jazdy na łyżwach od października do marca" i dostawali na to pieniądze z miasta, teraz musieli zmienić nazwę projektu bo ten bubel lodowisko jest nieczynny w październiku. To są dopiero jaja przyznacie? Macie teraz odpowiedź na pytanie, dlaczego Atol będzie generowal coraz większe straty?

Zgłoś
Grotesla z komedią29.10.2021 o 18:38

Pamiętam, pani na kasie siedziała cały dzień i obgryzała paznokcie, basen na zewnątrz był już nieczynny a minigolf stał całymi godzinami pusty, to były jaja, obraz zarządzania Atolem przed prezesem Sendkiem . Normalnie jak słyszę Bronsia który narzeka na Sendka zwanego zlotówą to mnie pusty śmiech ogarnia, Bronś to miał i ma takich mistrzów od zarządzania Atolem że ho ho. To widać, słychać i czuć.

Zgłoś
Buahahhhaahhhahaaa29.10.2021 o 18:23

Lodowisko nie działa bo nastąpiły obiektywne nieprzewidziane przeszkody, klimat się ocieplił.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube