reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 18 sierpnia. Imieniny Heleny, Bronisława, Ilony.
24℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Oleśnica Razem broni i chwali Bielańskiego. "Zablokował własnym ciałem dostęp do kamery"

Aktualności28.10.2021 o 19:10Komentarzy: 99
Były burmistrz, a obecnie opozycyjny radny Michał Kołaciński wygłosił oświadczenie Oleśnicy Razem dotyczące popchnięcia pracownika urzędu miasta przez Pawła Bielańskiego.* * *

OŚWIADCZENIE

21 października 2021 r. podczas XXXIV nadzwyczajnej sesji Rady Miasta doszło do zdarzenia z udziałem radnego Pawła Bielańskiego. W czasie trwającej dyskusji radnych pracownik urzędu podjął próbę przerwania transmisji poprzez wyłączenie kamery rejestrującej obrady, co w naszym mniemaniu stanowi oczywiste złamanie obowiązującego prawa.

Radny Bielański usiłował do tego nie dopuścić. Realizując mandat nadany przez społeczeństwo, broniąc prawa do informacji mieszkańców i sprzeciwiając się zerwaniu transmisji, zablokował własnym ciałem dostęp do kamery. Bez względu na niezachwiane przekonanie o słuszności swojej decyzji, ukierunkowanej na powstrzymanie próby złamania zapisów ustawy o samorządzie gminnym przez wspomnianą osobę, radny przeprosił ją za ewentualny dyskomfort, który uniemożliwienie zerwania przekazu dla mieszkańców mogło wywołać.

Wszystkie wydarzenia, które nastąpiły później, w tym komunikat UM o rzekomym "ataku" na pracownika, ciężkim uszczerbku na zdrowiu, którego ów pracownik miał doznać, zawiadomieniu prokuratury o złamaniu prawa - noszą charakter wyraźnej mistyfikacji mającej jeden cel.

Chodzi o dyskredytację radnego, jego zastraszenie i próbę kneblowania sprawującego mandat przedstawiciela mieszkańców. W naszej opinii mamy do czynienia z wyraźną vendettą wobec funkcjonariusza publicznego z powodu głoszonych przez niego niekorzystnych opinii i faktów, stawiających pod znakiem zapytania sposób sprawowania funkcji przez obecne władze miasta.

Wspomnieć tu warto choćby ostatnie wydarzenia - skandal pracowniczy w Atolu, "lokalne taśmy Sowy" czy fałszerstwo OBO, którego miała dopuścić się bliska polityczna sojuszniczka burmistrza i kandydatka na radną z jego komitetu.

Paweł Bielański od początku trwania kadencji dał się poznać jako radny dociekliwy, skrupulatny i bezkompromisowy we wszystkich sprawach służących dobru mieszkańców Oleśnicy. Tymczasem mamy do czynienia z groteskową próbą przyklejenia mu łatki awanturnika, agresora czy wręcz faszysty. Próba ta, nad czym ubolewamy, częściowo się powiodła - o czym świadczą liczne, anonimowe komentarze w niektórych lokalnych mediach. Zgodnie z zasadą, że kłamstwo powtarzane 100 razy staje się półprawdą, lansowana jest narracja o brutalnej i zamierzonej napaści na pracownika urzędu. Na szczęście zapis obrazu zdarzenia mówi sam za siebie i z ufnością czekamy na rozstrzygnięcia odpowiednich organów.

Oceniamy, że zamiarem skoordynowanych działań UM i części mediów było zniechęcenie nie tylko Pawła Bielańskiego, ale też innych radnych krytycznie oceniających aktualnie rządzących do kolejnych działań demaskujących poczynania tej władzy.

Tolerowanie obłudy nie wchodzi jednak w grę. Dążenia do prawdy - nawet kosztem szykanowania - nie jesteście w stanie nam zabronić!

Oleśnica Razem

* * *

Zobacz też:
- Radny Bielański popchnął pracownika urzędu, Siedlecki pokazał kciuk w górę [WIDEO]
- Radni chwalili popchnięcie pracownika urzędu miasta [WIDEO]


rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (99)

Spiritus Sanctus31.10.2021 o 10:33

Każdy kibol ma faszystowską mentalność. Musicie o tym wszyscy pamiętać. Każdy faszysta to tzw. "narodowiec". Slogan "bóg, honor i ojczyzna", to tylko kościelna zasłona dymna ze śmierdzących rac. Kościół udowodnił po wielekroć w historii ludzkości swoje zbrodnie. Sprytny "lewicowiec" Michał, to tylko jeden spryciarz z kilkoma starcami z dawnej partii. I to nazywacie lewicą ? Kumanie się z byłym żołnierzem zawodowym z peerelu co zamienił się w kościelnego radykała i klęczał przed proboszczem, funkcjonariuszem ideologicznego okupanta, w sprawie obrony chuligańskiego wybryku i nazywanie tego obroną "własnym ciałem". Uważam, że bronisz Michale marazmu, którym posługują się rządzący miastem w naszym imieniu. Czy to jakiś partykularny interes własny ? Słusznie napisał @Zbyszek dzisiaj o 07:07 - "Wtydź się span Karaś, bronić coś takiego?".

Zgłoś
erwin31.10.2021 o 09:34

Broni i chwali... co za dramat! Panie Kołaciński i Pan czyta modlitwę wiernych w kościele? Pod latarnią najciemniej.

Zgłoś
m31.10.2021 o 09:18

Oby więcej w Oleśnicy było radnych w rodzaju Bielańskiego. Semafory go tutaj atakują, bo nie dorastają mu do pięt.

Zgłoś
usłużny31.10.2021 o 09:00

Atleta Bielański zaatakował szczupłego pracownika Urzędu bo uważał że da radę.Silniejszych się boi ,bo tylko silny w gębie .Pręży muskuły a w głowie pustka.Ale plany ma przyszłościowe chce być burmistrzem. Ciekawe co na to Kołaciński? Chyba wyjdą na ring i będą walczyć o stołek jak się prędzej nie pozabijają .Bielański go brzuchem sprzątnie i po trupach do celu dotrze .Tylko ludzie go znają i wiedzą czym on pachnie .Do rządzenia miastem potrzebny jest mądry i spokojny człowiek a nie kibol z krzyżem na piersi i beisbolem w ręku

Zgłoś
ala30.10.2021 o 19:19

Bielański na burmistrz

Zgłoś
Monia30.10.2021 o 15:54

100 tyś. dla hokeistów na to samo? Czyżby to Oleśnicki wał?

Zgłoś
?30.10.2021 o 07:46

Jak k. hokeiści mogą uczyć jazdy na łyżwach w październiku 2021 skoro lodowisko jest nieczynne

Zgłoś
G30.10.2021 o 07:29

No tak: cham-bohaterem pisu. Dlaczego to nie dziwi? Oczywiście ,gdyby sześćdziesięciokilogramowego pisowca popchnął studziesięciokulogramowy członek innej partii,to byłoby to skrajne i niesłychane chamstwo,a wręcz zbrodnia i Beata Kępa płakałabym w telewizji Tream nad losem biednych i zaszczutych pisowców.

Zgłoś
Oleśniczanin30.10.2021 o 07:19

Opozycja nie chcemy Was! Dajcie już spokój z tymi wybrykami..

Zgłoś
Rb30.10.2021 o 06:08

Rozumiem że pisowczyk. Powczyków się nie wyBiela

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube