reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Co powstaje w Parku Klonowym? Natknięto się na stare pomniki nagrobne

Aktualności27.10 o 13:07Komentarzy: 31
Miejski radny Marek Kamaszyło poinformował o budowie lapidarium w Parku Klonowym, który powstaje w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego 2021.


fot. Marek Kamaszyło

- Idąc porządkować groby bliskich na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego można dostrzec w parku dziwny kopiec. Pragnę poinformować, że właśnie ruszyły prace związane z utworzeniem lapidarium. Projekt realizowany z Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Prace ziemne odsłaniają kolejne elementy starych pomników, które również zostaną umieszczone w lapidarium - informuje miejski radny Marek Kamaszyło.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (31)

PG28.10 o 13:41

Do Piotrka z Klonowej. Doskonale to pamiętam. Mieszkałem w 5 . Jak rozkopali park to części szkieletów było tysiące. Rzeczy osobiste, resztki ubrań, trumien....Dzisiaj zamknęli by budowę i po zrobili z tym porządek. Wtedy zasypali i mieli to gdzieś. A jeśli chodzi o stary dom i jej właścicielkę to trzeba było jej nie dokuczać :-) Potem dom zburzyli i postawili trzepak. Ehhhh, Klonowa. Stan umysłu.

Zgłoś
m28.10 o 11:50

Panie Kowalski Przeczytał Pan o lapidariach w oleśnickich witrynach historycznych, tam od 15-20 lat pisano o potrzebie ich powstania.

Zgłoś
ewa27.10 o 22:24

Panie Kowalski ile Pan ma lat ? czytam te Pana pseldo mądrości ,na wszystkim . się Pan zna , czemu Pan nie zrealizował tego projektu ? przez ten czas co Pan wypisuje w Internecie ,tak jak by policzył ile Pan marnuje kasy . Nawet jak te lapidarium to będzie kawałek terenu wyznaczony to i tak sukces .miejsce jak najbardziej odpowiednie i dobrze że będzie .będę na grobie dziadków pójdę i tam zapale znicz .

Zgłoś
Katol27.10 o 21:50

Upamiętniamy cmentarze ruskie, żydowskie, niemieckie dbamy o cmentarze na wschodzie, a na cmentarzu komunalnym jak nie ma kto opłacić miejsca, bo np. wszyscy w rodzinie umarli, twój grób znika na zawsze. Smutne. Polskie

Zgłoś
Marta27.10 o 21:49

Ktoś wie ile kasy na to przeznaczono?

Zgłoś
Ann27.10 o 20:34

Tego akurat na Klonowej w parku było potrzeba, nie było lepszych miejsc....

Zgłoś
Paranormal27.10 o 19:35

A kiedy w końcu uczcimy choćby obeliskiem miejsce gdzie był cmentarz żydowski?

Zgłoś
,27.10 o 19:24

Dobra decyzja.

Zgłoś
Katarzyna27.10 o 18:46

Miejski radny który mieszka w Poniatowicach? Czy On może należycie dbać o mieszkańców z okręgu z którego startował?

Zgłoś
Siegfried Knopke27.10 o 18:35

Tam tez leżą Niemiecy mieszkańci Oels, nie bądzmy barbarzeńcami jak komuniści szcunek zmarłym sie należy czy z zachodniej strony czy ze wschodniej Nie postepujmy jak pewien nadgorliwy burmistrz wykolał szybko bez możliwości odwołania zarządzenie dojnej i pazernej zmiany rozwalając żołnierski pomnik przy parku na Mickiewicza ! Naród który nie kutywuje historji swego kraju nie zasługuje na szacunek !

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube