reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(słabe opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

100 Women. Oleśniczanka opowiedziała BBC o swojej pasji do lalek reborn

Ciekawostki27.10 o 08:10Komentarzy:
Lalki reborn do złudzenia przypominają żywe dzieci i służą do celów terapeutycznych i kolekcjonerskich. Tworzy je oleśniczanka Barbara Smolińska, która wystąpiła w dokumencie BBC "100 Women".Oleśniczanka Barbara Smolińska kolekcjonuje i tworzy lalki reborn. O jej pasji niejednokrotnie informowaliśmy na łamach portalu MojaOlesnica.pl.

- Są to tak zwane substytuty dzieci, ale przede wszystkim dzieła sztuki, które są wytwarzane z miękkiego winylu i są malowane ręcznie - mówiła niedawno B. Smolińska. Lalki mają wartość terapeutyczną lub kolekcjonerską. Występują też w filmach czy reklamach.Jak przyznała nasza rozmówczyni, tą formą sztuki zainteresowała się, gdy szukała prezentu urodzinowego dla swojej córki. Potem kolekcjonerstwo przerodziło się w wytwarzanie małych dzieł sztuki. Proces twórczy wymaga nie tylko zdolności artystycznych, ale także odpowiedniej wiedzy. B. Smolińska gotowy półprodukt zamawia z zagranicy. Niemal każdy element jest malowany oddzielnie - od brwi, po naczynka i żyły. Warstwy są wypiekane oddzielnie w piecyku halogenowym

Brytyjski nadawcza publiczny, telewizja BBC gościła ostatnio w Oleśnicy, a także w różnych miejscach Polski, gdzie mieszkają właścicielki niektórych egzemplarzy. Realizowano zdjęcia do dokumentu "100 Women" o stu inspirujących kobietach, a mieszkanka naszego miasta znalazła się w tym gronie.

- Wrażenia niesamowite! pomimo dużego zainteresowania reborningiem przez media na przestrzeni ostatnich kilku lat BBC zadawało mi pytania, z którymi dotychczas się jeszcze nigdzie nie zetknęłam. Było to dla mnie spore wyzwanie ale i wspaniała przygoda i zaszczyt, że mogę być jedną z bohaterek serii odcinków dokumentu "100 Women" - relacjonuje B. Smolińska. Emisja materiału zaplanowana jest na początku listopada.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube