reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 7 grudnia. Imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona.
-1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

MGK stanowczo zaprzecza rewelacjom pracownicy. "Uznajemy te słowa za konfabulacje"

Aktualności26.10 o 13:16Komentarzy: 31
Publikujemy najnowsze oświadczenie Miejskiej Gospodarki Komunalnej w Oleśnicy.***

Kategorycznie zaprzeczamy i uznajemy te słowa za konfabulacje, bowiem w MGK zarówno bezpośredni przełożony - Kierownik BOK, jak i pośredni przełożeni - inni Kierownicy branżowi oraz Zarząd nigdy nie prosił Pani Eweliny o mobilizację do uczestnictwa w OBO - to nie są nasze sprawy służbowe, ani kompetencje.

Na temat wykorzystywania komputera pracownika przez innych, na tym etapie nic nam nie wiadomo, pracownik nigdy nie zgłaszał ingerencji osób trzecich. Komputer został zablokowany po ujawnieniu możliwości naruszenia danych osobowych.

Każdy komputer służbowy jest zabezpieczony indywidualnym hasłem użytkownika. Administrator systemu informatycznego w MGK Spółka z o.o. czyli zespół Informatyków przed jakąkolwiek próbą połączenia się z kontem użytkownika, uprzednio kontaktuje się z nim w celu uzyskania zgody lub działa na jego polecenie, w przypadku braku zgody nie dochodzi do połączenia. Konto jest zabezpieczone hasłem, które ustala i zna tylko użytkownik. W firmie panuje polityka blokowania ekranu, jeżeli użytkownik tego nie dokona sam podczas odejścia od komputera (do czego jest zobligowany), to komputer blokuje się sam po 15 minutach bezczynności, co uniemożliwia dostęp osobom postronnym. Istnieje możliwość zmiany hasła do konta przez informatyka w celu dostania się na konto użytkownika, ale tego typu czynności są stosowanie tylko po uprzednim kontakcie z kierownikiem działu, bądź z samym pracownikiem. W tym przypadku nigdy nie było potrzeby stosowania takich metod. Jeśli hasło zostałoby zmienione przez administratora to użytkownik przy kolejnym logowaniu nie mógłby dostać się dotychczasowym hasłem na pulpit swojego komputera. Wejście do ZSI (zintegrowany system informatyczny), gdzie znajduje się baza klientów, zabezpieczone jest dodatkowym loginem i hasłem, co nawet przy dostępie do pulpitu komputera uniemożliwia penetrowanie danych wrażliwych przez osoby nieupoważnione do dostępu.

Sławomir Wers
Miejska Gospodarka Komunalna w Oleśnicy

***

Zobacz: Pracownica MGK zabrała głos w sprawie Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (31)

A co27.10 o 19:10

do realista. Drogi to SDM, a jak masz na myśli strzelające przyłącza. To cię zmartwię wszędzie tak jest.

Zgłoś
realista27.10 o 18:27

Do ,,A co' a ma , za parę dni się przekonasz po komunikatach od MGK

Zgłoś
Popielnica27.10 o 12:13

Można się się dowiedzieć o jaką kobietę chodzi?

Zgłoś
Zbyszek27.10 o 10:47

MGK. Nie kompromitujcie się po raz kolejny. Zamiast wydawać oświadczenia to może konkrety . Czy pracownica została zwolniona dyscyplinarnie ? Czy złożyliście zawiadomienie w prokuraturze lub KPP ? Czy zamierzacie pozwać ową pracownicę z powodu naruszenia dóbr osobistych ? Mogliście się stawić na nadzwyczajnej sesji i wyjaśnić opozycji o co w tym wszystkim chodzi. A może należy wydać pracownicy polecenie służbowe aby do czasu wyjaśnienia sprawy nie wypowiadała się publicznie ?

Zgłoś
Kontrola27.10 o 10:19

Widac ze aż taka chora nie jest, skoro wywiadów do radia udziela. Nasza gwiazdka olesnicka. Do ZUS z nią.

Zgłoś
Zbyszek27.10 o 09:05

do @urzędnik miejski. Tak radni ubiegłych kadencji milczeli przy próbie wyłudzenia umorzenia pożyczki 1,6 mln. Milczały wtedy lokalne media. No i ...... Bronś stał się kimś kim jest teraz. Ja po prostu podałem fakt który był. Nic więcej.

Zgłoś
A co27.10 o 08:10

Do jb. A co MGK ma do zimy ?

Zgłoś
jb27.10 o 06:09

MGK niech do zimy się szykuje, bo za chwilę będą biadolić.Politykę zostawcie profesjonalistom (siedlecki,bielański,sowa,lelasy)

Zgłoś
Adaś27.10 o 00:41

Teraz pewnie poszła na l4 bo biedna psychicznie załamana, no i na głowę zacznie się leczyć bo tak ją ci wszyscy pracownicy i koleżanki wykończyły.

Zgłoś
Zaneta26.10 o 23:15

Pytanie do prezesa mgk: czy udzielanie wywiadów do radia to czynnosc która można wykonywać podczas zwolnienia lekarskiego z powodu złego stanu psychicznego? Bo może ZUS na ten temat mieć inne zdanie.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube