reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 7 grudnia. Imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona.
-1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

PSL na zjeździe powiatowym w Spalicach. Kolejna kadencja prezesa

Aktualności26.10 o 11:53Komentarzy: 5
Publikujemy relację Polskiego Stronnictwa Ludowego ze zjazdu przedstawicieli powiatowych struktur organizacji.* * *

20 października w Spalicach odbył się zjazd powiatowy PSL Powiatu Oleśnickiego. Zjazd ten jest związany z trwającą w Stronnictwie kampanią sprawozdawczo-wyborczą, która polega na podsumowaniu działań struktur lokalnych i regionalnych partii w kadencji 2016-2021 i zakończy się w grudniu Kongresem, na którym zostaną wybrane najwyższe władze PSL na czele z Prezesem (wcześniej, bo 20 listopada będzie miał miejsce wojewódzki zjazd PSL we Wrocławiu).

W spotkaniu w Oleśnicy uczestniczyli zaproszeni goście: prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Paweł Gancarz i wybrani członkowie Prezydium Zarządu Wojewódzkiego. Zjazdowi przewodniczył Łukasz Kuźmicz, od 2019 roku lider lokalnych struktur Stronnictwa, który w wyniku wyborów przeprowadzonych na środowych zjeździe został wybrany ponownie prezesem PSL Powiatu Oleśnickiego na kolejną kadencję. Ludowcy dokonali też wyborów członków zarządu powiatowego partii oraz delegatów na zjazd wojewódzki i Kongres. Ważną częścią spotkania było również przyznanie odznaczeń dla zasłużonych działaczy.Decyzją najwyższych władz Stronnictwa medal im. Wincentego Witosa „Zasłużony dla Ruchu Ludowego” otrzymał Stanisław Czajka, natomiast medale Wolności i Demokracji im. Stanisława Mikołajczyka otrzymali: Stanisław Różycki i Franciszek Krajka. Stanisław Czajka i Stanisław Różycki to byli prezesi gminni (odpowiednio w Sycowie i Oleśnicy) i powiatowi PSL, natomiast Franciszek Krajka pełnił funkcję prezesa gminnego PSL w Międzyborzu. Spotkanie było okazją do dyskusji i wymiany myśli oraz zakreśliło plany na przyszłość.

PSL w powiecie leśnickim

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (5)

Tadeusz27.10 o 11:24

STANISŁAW GRATULACJE

Zgłoś
waldek27.10 o 07:26

Gratulacje Pozdrawiam przyjaciół z PSL

Zgłoś
26.10 o 16:49

Sami zbowidowcy

Zgłoś
Pozdrawiam TOS, TBM26.10 o 14:49

Elektrotechnika z Panem Stanisławem była super!

Zgłoś
?26.10 o 12:36

Sowa i siedlecki już wpisani?!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube