reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 7 grudnia. Imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona.
-2℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Oleśnicka Siódemka na spotkaniu Rodziny Szkół im. Armii Krajowej

Aktualności26.10 o 08:42Komentarzy:
Szkoła Podstawowa nr 7 w Oleśnicy była obecna na spotkaniu Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK.20 października w Sali Kolumnowej im. Jerzego Woźniaka w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK zorganizowana przez przewodniczącą Rodziny Szkół im. AK, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy Dorotę Rasałę-Świtoń oraz przez pracowników Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN we Wrocławiu Sylwię Krzyżanowską oraz Wojciecha Trębacza.

Podczas spotkania nastąpiło uroczyste włączenie do Rodziny Szkół im. AK kolejnego członka - Klub Historyczny im. Armii Krajowej działający przy Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie. Jest to siedemnasta placówka oświatowa, która zasiliła szeregi istniejącej 15 lat AK-wskiej Rodziny.

- W części roboczej konferencji uczestnicy wysłuchali sprawozdania przewodniczącej D. Rasały – Świtoń z działalności Rodziny Szkół oraz wypracowano plan pracy. W bieżącym roku szkolnym zastanawiać będziemy się nad fenomenem Armii Krajowej. Spotkanie zakończyło się wypracowaniem nowych propozycji, których głównym celem będzie „odkodowanie” Armii Krajowej przez uczniów szkół z rodziny - czytamy w komunikacie SP7.źródło: SP7 w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube