6℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Twardogórska sekcja taekwondo wróciła z medalami z Mistrzostw Polski

Sport26.10 o 10:00Komentarzy:
Twardogórska sekcja taekwondo przywiozła wiele medali z Mistrzostw Polski Taekwondo, które odbyły się w Grodkowie.

W miniony weekend w Grodkowie odbyły się Mistrzostwach Polski Taekwondo. Był to turniej kwalifikacyjny do kadry Polski. Do rywalizacji przystąpiło blisko siedmiuset zawodników z całej Polski.

Twardogórską sekcje taekwondo reprezentowali: Dorota Jankiewicz (młodzik młodszy) - wywalczyła drugie miejsce w walce miękkim kijem w kategorii do 125 cm, Robert Jankiewicz (kadet) - zdobył pierwsze miejsce w układach formalnych w kategorii stopni mistrzowskich, Maciej Krywko - trzecie miejsce walce w kategorii kadet do 40 kg. Karolina Michalewska (kadet) - zajęła pierwsze miejsce w układzie formalnym kategorii stopni mistrzowskich.

Patryk Pyrka (kadet) - pierwsze miejsce w walce do 47 kg i Zofia Żak (junior młodszy) - trzecie miejsce w walce w kategorii do 65 kg. Ponadto w turnieju brał udział Przemysław Krywko (senior) i zdobył pierwsze miejsce w układach formalnych w kategorii pasów mistrzowskich oraz pierwsze miejsce walce kategorii do 80 kg. W turnieju brał udział również Kamil Michalewski (kadet) w kategorii do 47 kg zdobył czwarte miejsce.

Treningi Taekwondo w Twardogórze odbywają się we wtorki i piątki od 17 w trzech grupach wiekowych. Miejsce treningów jest Szkoła Podstawowej nr 2 w Twardogórze przy ulicy Św. Jadwigi 7.

rd, źródło: GOSiR Twardogóra