reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Nowe informacje o nieprawidłowościach ws. OBO. "Niczego nie zamiatamy pod dywan"

Aktualności26.10 o 08:10Komentarzy: 14
Po ostatnich nieprawidłowościach, magistrat pracuje nad innym systemem głosowania w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego.Podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji rewizyjnej Rady Miasta Oleśnicy miejska skarbnik Joanna Jarosiewicz poinformowała, że trwają prace nad innym systemem do głosowania nad Oleśnickim Budżetem Obywatelskim. Przypomnijmy, głosowanie w ramach OBO w pierwszej połowie grudnia czeka powtórka ze względu na możliwość nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych w głosowaniu.

- Zdajemy sobie sprawę, że kreatywność ludzka nie zna granic i tak naprawdę nawet najlepsze systemy nie pomogą, jeżeli zabraknie uczciwości - informuje miejska skarbnik Joanna Jarosiewicz, która dodaje, że póki co nie ma informacji o dokładnej skali zjawiska. Z informacji podawanych przez Miejską Gospodarkę Komunalną, z której komputera miały pochodzić nieprawidłowe głosy, wynika natomiast, że chodzi o kilkadziesiąt logowań do systemu OBO z jednego komputera.

Miejscy urzędnicy przekonują, że konieczne stało się unieważnienie ostatniego głosowania ze względu na trudności w ustaleniu, które głosy były "nieprawidłowe". - Niczego nie zamiatamy pod dywan. My - urzędnicy pracujemy wiele lat na danych i wiemy jak się z nimi obchodzić. W tym przypadku komuś tej świadomości najwyraźniej zabrakło i ktoś za to poniesie konsekwencje. Pragnę zwrócić uwagę, że MGK nieprawidłowości wykryło tego dnia już rano i w tym samym dniu poinformowano o tym opinię publiczną - mówi J. Jarosiewicz. - Zrobimy wszystko, żeby głosowania były uczciwe i wiarygodne - zapewnia.

Jednym z pomysłów jest zablokowanie do stron OBO w instytucjach publicznych. Przeciwko takiej możliwości przemawia jednak fakt, że w wielu miejscach jak np. Urząd Miasta Oleśnicy czy też biblioteka pracownicy pomagają mieszkańcom - zwłaszcza starszym - w głosowaniu z urządzeń danych instytucji.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (14)

Perturabo26.10 o 22:16

Chrońmy sygnalistów! Niech zapanuje sprawiedliwość. Idzie nowy. Bierzmy przykład z liderów strajku kobiet, kryzysu migracyjnego, kryzysu klimatycznego, Maji Staśko i innych.

Zgłoś
urzednik miejski26.10 o 22:12

Jak można po tej pani tak jechać jak po burej s**e poczekajmy na finał sprawy ,jestem świecie przekonany że prawda zwycieży i co wtedy powiecie mściwi , żałośni trole mieniący sie katolikami ? A po wichurze która w tym czasie nawiedziła na se miasto no kto wie co sie mogło jeszcze wydarzyć !

Zgłoś
?26.10 o 18:21

Pani skarbnik, ale domyśla się Pani, że Oleśniczanie już raczej średnio w to wierzą?

Zgłoś
Tak to wygląda26.10 o 18:19

@ urzednik miejski, wiesz dlaczego w tym mieście obecnie dzieje się tak źle? Bo są ludzie którzy myślą tak jak ty, nie mogą uwierzyć, że to jednak wina sitwy.

Zgłoś
Olesnica dla kobiet!26.10 o 18:11

Urzędnik miejski to ubertroll

Zgłoś
Jerry26.10 o 16:49

Urzędnik miejski nie rozśmieszaj ludzi ..

Zgłoś
Ala26.10 o 16:29

Do urzędnik miejski? Przepraszam bardzo ale ta Pani była powiązana z komitetem burmistrza. Jeśli sprawa została zgłoszona do prokuratury to raczej oznacza że coś było.

Zgłoś
urzednik miejski26.10 o 16:01

do Zbulwersowana nikt nie fałszował ! to była krecia robota przeciwników obecnego burmistrza możesz sie domysleć komu tak bardzo żależy na na fotel po Bronsiu nawet on szuka rozwiązań siłowych ! Ta pani na której dokonujecie psychicznego linczu jest tragiczną ofiarą gry osób perfidnie ryjących pod burmistrzem !

Zgłoś
Zbulwersowana26.10 o 14:52

Kto to sfałszował te wybory? Trzeba to rozpowszechnić żeby ludzie trzymali się jak najdalej od tej osoby.

Zgłoś
Zbyszek26.10 o 11:16

Były sekretarz też kontaktował się z kontrahentami aby im przypomnieć o terminach składania ofert. Coś podobnego kiedyś już czytałem.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube