reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 7 grudnia. Imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona.
-2℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Zwróćmy uwagę na bezdomnych! Apel oleśnickiej policji

Aktualności25.10 o 12:42Komentarzy: 16
W związku ze zbliżającym się okresem niskich temperatur, pragniemy uniknąć sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku na wskutek wychłodzenia organizmu. Dalego Komenda Powiatowa Policji w Oleśnica prowadzi działania zmierzające do dotarcia do jak największej ilości osób potrzebujących pomocy.W okresie jesiennym dochodzi do spadków temperatur, które mogą stwarzać zagrożenie dla życia, zdrowia osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku. Zagrożenie to dotyczy również osób nietrzeźwych przebywających na dworze, bądź w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy w ramach współpracy z pracownikami MOPS Oleśnica na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Kontrolują dworce, przystanki, ciągi kanalizacyjne, węzły ciepłownicze, opuszczone budynki, ogródki działkowe. W trakcie czynności osobom potrzebującym policjanci udzielą informacji, a także pomagają w dotarciu do placówek wspierających osoby bezdomne oraz inne osoby wymagające opieki.

Apelujemy o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numerem telefonu 112 lub przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy! Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy ludzkie życie. Sami również starajmy okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku do tych ludzi, którzy tej pomocy potrzebują.asp. Bernadeta Pytel / KPP Oleśnica

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (16)

Ubu .26.10 o 11:43

zawsze jak Zwracam Uwagę by nie szczali czy srali na klatce gdzie śpią, to każą mi spier.. o i b.db. ten pomysł z Plebaniami , pustymi salkami gdzie od lat nie ma katechezy, bo od lat jest teraz płatna z podatków wszystkich w szkołach..

Zgłoś
Marta26.10 o 09:31

Powinni zbierać na kościół i tam powinni zrobić im noclegownie, pomoc itp

Zgłoś
Bujakowska 26.10 o 05:20

W nocy próbują wejść do mieszkań,dzisiaj o 3 rano ul Sinapiusa

Zgłoś
Cegła z Mariotu25.10 o 22:45

Za Biedronką na WP. No niech sobie mieszkają ale niech te lenie tam posprzątają!

Zgłoś
Cegła z Mariotu25.10 o 20:42

A co z koczowiskiem bezdomnych za biedny na WP? Tak obiecywano że zniknie, że mają termin i co? Niech chociaż sprzątają po sobie.

Zgłoś
widzwcyrku25.10 o 18:26

@oburzona-tyle w temacie-jeszcze co dziennie 3 posilki ku...a.

Zgłoś
Pomoc bez pomocy 25.10 o 17:22

Na plebaniach olesnickich jest więcej miejsc noclegowych niż w olesnickiej perle. Na dodatek jedzenie jakie tam podają, to nawet u getslerowej jest taniej i na dodatek podają lepsze trunki niż w najdroższym monopolowym w tej wiosce olesnickiej. Więc jaki problem jest dla mundurowych by zawozili bezdomnych do olesnickiej plebanii, tam mają najlepsze warunki by głodnego nakarmić, spragnionego napoić, a brudnego obmyć, napewno też zechce w ramach swoich wrażliwości męski różaniec olesnickiej plebani pomóc.

Zgłoś
Hahah25.10 o 16:06

Proponuję żeby radni społecznicy z ors się wykazali... może jakiś projekt obywatelski "ciepła zupa dla bezdomnych "

Zgłoś
Bocian25.10 o 15:12

Na skwerku kolejarzy jest jeden .

Zgłoś
Ola25.10 o 15:10

Jak policja ma taką "grubą kasę" to dlaczego się tam nie zatrudnisz? (do Nierobów)

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube