reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Miliony dla samorządów z powiatu oleśnickiego w ramach Polskiego Ładu [LISTA]

Aktualności25.10 o 11:01Komentarzy: 47
Dolnośląski Urząd Wojewódzki podał wyniki Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład dla samorządów.- Kolejne rządowe środki trafią do naszego regionu! Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Funduszu Polski Ład. Województwo dolnośląskie otrzyma w sumie 1 682 485 132,16 zł bezzwrotnego dofinansowania - informuje Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu.

W ramach Polskiego Ładu uruchomiono Rządowy Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych skierowany do samorządów w całym kraju. - Od 2 lipca do 15 sierpnia 2021 r. trwał pierwszy pilotażowy nabór wniosków. Każda JST czy związek JST mógł zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie przekroczyła 30 mln zł oraz jeden wniosek z dofinansowaniem nie przekraczającym 5 mln zł. Dodatkowe pieniądze na inwestycje przyspieszą rozwój naszego regionu! - przekonuje DUW. Wiemy, ile pieniędzy przyznano samorządom z powiatu oleśnickiego.

Pieniądze dla samorządów z powiatu oleśnickiego

Gmina Bierutów - Budowa Przedszkola Miejskiego (etap II) 6,6 mln zł; Modernizacja infrastruktury drogowej na terenach wiejskich Miasta i Gminy Bierutów - 2,289 mln zł

Gmina Dobroszyce - Przebudowa dróg w Dobroszycach wraz z przebudową kanalizacji deszczowej - 9,5 mln zł

Gmina Dziadowa Kłoda - Budowa budynku Urzędu Gminy w miejscowości Dziadowa Kłoda, gmina Dziadowa Kłoda - 4,8 mln zł

Miasto Oleśnica - Budowa dróg o nawierzchni utwardzonej wraz z infrastrukturą techniczną na terenie osiedla pomiędzy ul. Europejską a Polną w Oleśnicy - 19,3 mln zł; Przebudowa drogi powiatowej nr 1511D w ul. Wiejskiej i Wały Jagiellońskie w Oleśnicy wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej - 4,544 mln zł

Gmina (wiejska) Oleśnica - Budowa remizy strażackiej wraz z wyposażeniem w sprzęt bojowy w miejscowości Ligota Mała - 3,2 mln zł

Gmina Twardogóra - Przebudowa i remont dróg na terenie gminy Twardogóra - 10,3 mln zł

Gmina Syców - Przebudowa zabytkowego centrum miasta - 8,55 mln zł

Gmina Międzybórz - Budowa Przedszkola Publicznego BAJKA przy SP - 6,842 mln zł; Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z dojazdem i wyposażeniem - 3,6 mln zł

Powiat oleśnicki - Przebudowa drogi nr 1469D poprzez wykonanie nakładki - 3,69 mln zł; Przebudowa drogi powiatowej nr 1459D poprzez wykonanie nakładki bitumicznej - 2,493 mln zł; Przebudowa ul. Łukanowskiej i ul. Stawowej w Oleśnicy - etap 2 i 3 5,785 mln zł

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (47)

mad26.10 o 23:47

@Spiritus - pan Edmund zacytował głos niektórych ludzi - "Jarek kazałeś lądować bratu. Gryzie cię sumienie ?", a ja szefa MSWiA, w tym samym temacie. Przeczytaj, pomyśl, może zrozumiesz, że nie masz racji.

Zgłoś
Spiritus Sanctus26.10 o 18:35

mad - tokujesz o czym innym, niż napisał Pan Edmund Kaleciński. Nie zabieraj głosu skoro myślenie i wiedza to nie twoja domena.

Zgłoś
mad26.10 o 17:03

Dla p. Edmunda: " - Czy z nagrań wynika, że gen. Błasik i prezydent Lech Kaczyński dokonywali jakichkolwiek nacisków na pilotów, żeby lądowali w Smoleńsku? - Nie, z nagrań nie wynika, żeby pan gen. Błasik czy pan prezydent Kaczyński wywierali nacisk na załogę, każąc jej lądować. Ani rosyjski odczyt, ani polski nie wskazują na bezpośredni nacisk gen. Błasika i prezydenta Kaczyńskiego. - Gen. Błasik nie zwracał się do pilotów z rozkazami ani sugestiami wskazującymi na nacisk, żeby lądować? - Pan gen. Błasik, który znalazł się w kokpicie w ostatniej fazie lotu, przywitał się z załogą i dwa razy odczytał wysokość lotu, nawiasem mówiąc z właściwego wysokościomierza, bo barometrycznego a nie z radiowysokościomierza, czyli odczytał właściwą wysokość?Ponadto gen. Błasik stwierdził, gdy samolot znajdował się na wysokości 65 metrów, że nic nie widać. To są jedyne zarejestrowane słowa gen. Błasika w kabinie pilotów. - Czy możemy mówić o jakimkolwiek nacisku dowódcy sił powietrznych na pilotów, który chciał, żeby piloci lądowali? - Bezpośredni nie, ale każdy inaczej reaguje, kiedy ma przełożonego za plecami. Nie potrafimy odpowiedzieć na pytanie, jak reagowała ta konkretna załoga. Faktem jest, że w kokpicie nie powinno być nikogo, poza załogą, przy zniżaniu się samolotu do lądowania.

Zgłoś
pacjent26.10 o 12:58

A gdzie kasa na szpital? Nasze zdrowie się nie liczy?

Zgłoś
Edmund Kaleciński26.10 o 10:30

@ Pomniki w Oleśnicy (wczoraj o 14:44) - Mam nadzieję, że burmistrz nie zwariował w sprawie pomnika. Bo ludzie będą krzyczeć, jak w Warszawie: "Jarek kazałeś lądować bratu. Gryzie cię sumienie ?". Taki pomnik przypominałby biblijną przypowieść jak to Kain zabił Abla.

Zgłoś
ja26.10 o 08:35

Rządowe pieniądze??!!! Kpina! To nasze pieniądze...rząd nie ma swoich pieniędzy Pinokio!!! Takiej podwyżki podatków nie pamiętam jak żyję, ten nowy wał to się wszystkim czkawką odbije!!!

Zgłoś
dam26.10 o 00:29

mad gdzie napisałem coś niekulturalnego? Jesteś głupi i tyle.

Zgłoś
mad25.10 o 20:53

@dam, kolejny inteligent się znalazł, który kulturalnie odezwać się nie potrafi. Nawet w Niemczech system emerytalny nie jest oparty na "pieniążkach" zapracowanych przez lata pracy. W Polsce jest jeszcze gorzej, a będzie tragicznie, na jednego emeryta przypadać będzie nie 4, a 2 pracujących. Pracujemy za krótko, przynajmniej w porównaniu do niektórych bogatych krajów europejskich i do stanu finansów naszego państwa. Emerytury będą dalej się "wypłaszczać", temu też służą 13 i 14-tki.

Zgłoś
dam25.10 o 19:23

mad głupi jesteś i byłeś. Emeryt to człowiek który zapracował sobie na pieniążki przez lata pracy. Państwo pobierało od tego emeryta składki na emeryturę i podatki. Teraz jeszcze raz go okrada.

Zgłoś
mad25.10 o 19:01

@Czerwony kosynier - "emerytom powyżej 4900zł zabrać". Masz rację. Ile stracą? Przy emeryturach na poziomie 6 tys. zł seniorzy otrzymają mniej o 1036 zł rocznie, a osoby pobierające 7 tys. zł odczują jeszcze większą różnicę - 1966 zł rocznie. Takich emerytów jest stosunkowo niewielu, około 6%, reszta zyska, przeciętnie po kilkaset złotych. W sumie ZUS wyda na wypłatę emerytur dużo więcej. Sobie dołożyli 40-70%? No tak, poseł RP powinien dalej zarabiać 2x mniej od dyrektora biblioteki lub oleśnickiego Atolu ;))

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube