reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 7 grudnia. Imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona.
-1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Fałszywi wnuczkowie i policjanci w akcji. Ważny apel oleśnickich mundurowych

Aktualności26.10 o 09:10Komentarzy: 1
Publikujemy najnowszy komunikat Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy w sprawie działań oszustów.Oszustwa metodą na „wnuczka”, na „policjanta” to bardzo poważny problem dotyczący przede wszystkim osób w podeszłym wieku, którym grozi utrata oszczędności całego życia. W związku z stacją, że na terenie Województwa Dolnośląskiego ciągle odnotowujemy sytuacje oszustw na seniorach apelujemy do mieszkańców powiatu oleśnickiego o zwiększenie czujności.

Coraz częściej osoby starsze nie dają się oszukać tzw. wnuczkom, fałszywym policjantom czy też fałszywym administratorom. Nie mniej jednak Policja nadal odnotowuje tego typu przestępstwa. Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i przy wykorzystaniu różnych metod. Niejednokrotnie wykorzystują tzw. „dobre serce” kochanej babci czy kochanego dziadka. Bardzo często oszuści podszywają się pod pracowników służby zdrowia, pracowników urzędów, administratorów, policjantów.

Ofiarami oszustów najczęściej padają osoby starsze i samotne. Apelujemy o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do domu bądź dzwonią podając się za członków rodziny, znajomych lub za pracowników różnych instytucji, w tym również policjantów. Zweryfikujmy czy na pewno osoba która dzwoniła jest tą za która się podawała

Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. NIGDY też nie poproszą o zaangażowanie pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

Powyższe sytuacje mogą przydarzyć się naszym bliskim lub sąsiadom. Dlatego niezbędne jest pobudzenie czujności rodzinnej oraz sąsiedzkiej w celu zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych, samotnych. Podzielmy się wiedzą o sposobie działania sprawców z osobami najbardziej zagrożonymi – seniorami. Ostrzeżmy ich, nim będzie za późno.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy. Jesteśmy po to aby takie sytuacje sprawdzać. Jeszcze raz apelujemy o zwiększenie uwagi. Zachęcamy i odsyłamy do nagranego apelu!KPP w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

Lena26.10 o 09:14

Film niedostępny.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube