reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 7 grudnia. Imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona.
-1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Powiatowa PO o Sowie i Siedleckim: "Nigdy nie powinni być członkami partii"

Aktualności24.10 o 11:52Komentarzy: 96
Powiatowa Platforma Obywatelska wydała oświadczenie w sprawie Damiana Siedleckiego i Andrzeja Sowy. - Te osoby odpowiadają - naszym zdaniem - za agresję, utarczki słowne, wydawanie kart osobom nieuprawnionym i naciski w trakcie głosowania - czytamy w komunikacie.* * *

Przepraszamy mieszkańców za to, że musieli być świadkami przykrych scen w lokalu wyborczym podczas wczorajszych głosowań.

Niestety, na pokładzie Platformy Obywatelskiej znalazły się w ostatnim czasie osoby, które nigdy nie powinny być członkami partii, choćby ze względu na wyznawane wartości i polityczną przeszłość. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby te osoby już więcej nie działały jako reprezentanci PO.

Decyzja o zmianie lokalu wyborczego ze zgłoszonego (Cech Rzemiosł Różnych) na dom radnego Roberta Sarny zapadła bez wiedzy i woli powiatowych struktur partii. Dodatkowo, do komisji powołano - z niezrozumiałych dla nas powodów - jako przewodniczącego Damiana Siedleckiego i jego kolegę Andrzeja Sowę. To właśnie te osoby odpowiadają - naszym zdaniem - za agresję, utarczki słowne, wydawanie kart osobom nieuprawnionym i naciski w trakcie głosowania. Niestety, odnieśliśmy wrażenie, że panowie zajmowali się w czasie wyborów rzeczami niewłaściwymi, między innymi oglądaniem telewizji. Trudno jednak było się spodziewać wysokich standardów, skoro przewodniczący Siedlecki wyborcze zgłoszenia kandydatów na poszczególne funkcje w partii przyjmował na ławce przed swoim domem.Jak już wspomnieliśmy na wstępie, przepraszamy jako Platforma Obywatelska powiatu oleśnickiego za niewłaściwe zachowania poszczególnych osób i dołożymy wszelkich starań, żeby tego typu sytuacje już nigdy nie miały miejsca.

Platforma Obywatelska - powiat oleśnicki

* * *

Zarówno Andrzej Sowa, jak i Damian Siedlecki, dotąd nie odnieśli się do prośby redakcji portalu MojaOlesnica.pl o ustosunkowanie się do wczorajszego incydentu.

Zobacz też:
- Policja interweniowała w trakcie wyborów lokalnej Platformy Obywatelskiej
- Wojciech Paszkowski został nowym szefem powiatowej Platformy Obywatelskiej
- Z wyborów Andrzej Sowa trafił do szpitala. Twierdzi, że nowy szef PO wykręcił mu rękę


rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (96)

Zbyszek25.10 o 22:32

Nie rozumiem tylko dlaczego lokalna PO nie załatwia tego w swoim gronie a robi to publicznie ? Na pewno nie przysparza jej to nowych sympatyków a obecni mają dość walki o koryto .

Zgłoś
Perturabo Szef chrystusa 25.10 o 21:35

Aha. No popatrz jaka ta Unia zła. Dobrze, że pis chce jej wypowiedzieć wojnę XD

Zgłoś
mad25.10 o 21:05

Ponad 26% Niemców ma pochodzenie imigranckie, to z pewnością nie są nacjonaliście, dumni Niemcy ;) Nacjonaliści się nie rodzą. Podobnie będzie w Polsce, tylko trochę później. Niestety.

Zgłoś
Tadeusz Kościuszko25.10 o 19:32

A tam od razu lewacka. Po prostu większość :)

Zgłoś
mad25.10 o 19:22

Lewacka Europa ;))

Zgłoś
Hue hue 25.10 o 17:35

Z PISu się za to śmieje nie tylko cała Polska ale i cała Europa.

Zgłoś
Racjonalista25.10 o 14:06

Przynajmniej czegoś Oleśnica zasłynęła. Brawo PO

Zgłoś
Piotr25.10 o 13:48

Panowie Lelas i Paszkowski dzieki wam Oleśnica jest sławna na całą Polskę, śmieją się z was nawet w centrali haa

Zgłoś
".."25.10 o 08:59

O tym, dlaczego na szefa dolnośląskich struktur partii nie startował Grzegorz Schetyna, pisze ?Wprost?. Jak czytamy, wszystko m.in. przez obecnego przewodniczącego Donalda Tuska. Gazeta twierdzi, że Schetyna ma dzielić się ze znajomymi ?gorzkimi refleksjami na temat Donalda Tuska, który po powrocie do Polski nie przejawia chęci współpracy z politykiem?. ?Grzegorz mówi, że Tusk zatrzymał się mentalnie w 2014 r., że nie rozumie obecnej Polski? ? mówi gazecie anonimowo polityk Koalicji Obywatelskiej.

Zgłoś
Zbyszek25.10 o 08:58

do @mad. Do @kropka. Poziom debaty politycznej w Oleśnicy osiągnął dno. Dziś działa zasada radnego Gębusia przekazana radnemu Lewandowskiemu. "Wiem, że macie racje. Ale nas jest więcej".

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube