reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 7 grudnia. Imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona.
-1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Były dyrektor szkoły z wyrokiem za molestowanie seksualne i podrabianie dokumentów!

Aktualności24.10 o 08:10Komentarzy:
Czy Zdzisław B., były już dyrektor Zespołu Szkół w Dziadowej Kłodzie, molestował seksualnie jedną z pracownic i podrabiał dokumenty? Sąd właśnie go skazał. Wyrok nie jest prawomocny.W 2019 roku Robert Fryt, wójt Dziadowej Kłody, na pół roku zawiesił Zdzisława B., dyrektora Zespołu Szkół w Dziadowej Kłodzie. Miało to związek z zawiadomieniem pracownicy placówki, która uważa, że została wykorzystana seksualnie przez szefa szkoły, a konkretniej - doprowadzona siłą w celu poddania się tzw. innej czynności seksualnej. W tej sprawie pojawiły się tez nagrania obciążające eks-dyrektora.

Potem ogłoszono konkurs na szefa jednostki, którego B. już nie wygrał. W zeszłym roku Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy postawiła Zdzisławowi B. łącznie pięć zarzutów o molestowanie oraz o podrabianie dokumentów. Sprawą zajął się Sąd Rejonowy w Oleśnicy, który ocenił materiał dowody zgromadzony przez śledczych oraz wysłuchał stanowiska obrony oskarżonego.

B. został uznany winnym i skazał go na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Ma też zapłacić 10 tysięcy złotych pokrzywdzonej i znajdować się pod nadzorem kuratora. Wyrok nie jest prawomocny. Stronom przysługuje prawo do odwołania się od niego.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube