reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 1 grudnia. Imieniny Natalii, Blanki, Eligiusza.
6℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Fala kradzieży i włamań. Oleśnicka policja zapowiada liczniejsze patrole

Aktualności25.10 o 08:09Komentarzy: 10
Po ostatnich kradzieżach pojazdów i włamań do mieszkań, Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy zapowiedziała liczniejsze patrole funkcjonariuszy.Kradzież ciągnika marki John Deer z Boguszyc Osiedla oraz ciężarówki w Krzeczynie to tylko dwa ostatnie takie przypadki z tego miesiąca w powiecie oleśnickim. Należy do tego dodać włamania do mieszkań, które odnotowała miejscowa policja. Mundurowi nie widzą zwiększenia aktywności przestępców w porównaniu z poprzednim rokiem, ale zapowiadają dalsze kroki ukierunkowane między innymi na prewencję. O działaniach operacyjnych, z racji ich niejawności i z obawy przed pozyskaniem wiedzy na ten temat przed sprawcami, nie chcą mówić.

- W związku z kradzieżami, wdrożyliśmy system zwiększonej intensywności patroli funkcjonariuszy. Funkcjonariusze pojawią się w większej liczbie godzinach wieczorowo-nocnych oraz w miejscach, gdzie dochodziło do kradzieży - powiedziała nam asp. Bernadeta Pytel, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

Dlatego szczególną uwagę powinni zwrócić właściciele pojazdów oraz domostw. Należy unikać parkowania w ciemnym miejscu, które nie jest ogrodzone. Najbezpieczniejszą opcją, choć nie każdy ma do niej dostęp, jest parkowanie auta w garażu. Ważna jest też dobra relacja z sąsiadami, którzy mogliby zauważyć podejrzane osoby kręcące się po okolicy.

- Apelujemy o zwiększenie czujności w rejonach naszego domostwa. Ważnym aspektem jest to aby zwrócić uwagę na osoby, które odwiedzają naszą klatkę schodową bądź teren przy naszych domach. Złodzieje wcześniej obserwują zwyczaje domowników, sprawdzają, kiedy wychodzą do pracy lub szkoły. Przestrzegamy zwłaszcza mieszkańców dużych bloków, w których sąsiedzi się nawzajem nie znają. Korzystają z tego złodzieje, którzy wiedzą, że jest mała szansa na to, aby ktoś zwrócił uwagę na to, że do mieszkania wchodzi ktoś, kto w nim nie mieszka - zwróciła się do mieszkańców policja.

Jeśli napotkamy nieznajomą osobę, powinniśmy zapamiętać jej rysopis, podobnie jak numery tablic rejestracyjnych pojazdu, jeśli niepokojący osobnik się nim poruszał. - Wszystkie informacje można przekazywać do Oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy pod nr telefonu 47 872 62 00 bądź pod numerem alarmowym 112 - zapewniają mundurowi.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (10)

Edek27.10 o 20:38

Najbardziej lubią siedzieć na cieślach w barze przy CPN gdzie nie daleko szrot. Zamiast łapać złodziejów

Zgłoś
.26.10 o 18:15

A w Dobroszycach to jeszcze posterunek istnieje?

Zgłoś
Mieszkanka 25.10 o 20:25

Może czas najwyższy wprowadzić nocne patrole piesze a nie tylko grzanie tyłka w samochodzie, w mieście wieczorami aż huczy od patologicznych libacji i awantur

Zgłoś
Olesniczanin25.10 o 11:36

Mam nadzieję, że to będą patrole piesze. Jeżdżenie autem to nie patrol.

Zgłoś
***** ***25.10 o 09:52

Polityka pisuaru pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Finansowanie biedy i nkezaradnych kosztem tych co potrafią i im się chce. Żeby nie być okradanym przez państwo okradają ludzi. Z drugiej strony rozwalili policję dając wszędzie swoich a nie mądrych i doświadczonych i mamy tego efekt. Tzw rzeczników we Wrocławiu chyba z dwudziestu a na patrol nie ma kogo wysłać. Podziękujcie yarkowi i jego bandzie.

Zgłoś
ormowiec25.10 o 09:47

Po co patrole ucinać łapy i po kłopocie !

Zgłoś
Budka 25.10 o 09:34

Rudy PINOKIO wygra RUDY PINOKIO DZIAŁA

Zgłoś
Baton25.10 o 09:10

Patrole tylko widać na stacjach benzynowych i przy barach

Zgłoś
ja25.10 o 08:28

picuj,picuj mój dziedzicu to jet stare jak świat przysłowie.Pisząc takie zapewnienia to należy mieć przede wszystkim rozpoznanie osobowe i terenowe.W ramach wzmocnionych patroli to będziecie siedzieć na stołkach i wypełniać druki statystyczne,gdyż koniec roku się zbliża, a nadto patrole samochodowe nie dają żadnego rezultatu. Patol który sprawdza covidowców to patrol zdrowotny a nie prewencyjny jak to jest wykazywane itd.itd........

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube