ogłoszenie
reklama
reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 20 października. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa.
14℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Oleśnica w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Na co trafią środki?

Kultura14.10 o 09:46Komentarzy: 1
Urząd Miasta Oleśnicy poinformował o pozyskaniu pieniędzy z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wiemy, co zyskają dzięki niemu przedszkola i jedna szkoła.W tym roku oleśnicki samorząd, w imieniu szkół podstawowych i przedszkoli, dla których jest organem prowadzącym, wnioskowała o realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zgodnie z informacją opublikowaną na stronie Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, pięć przedszkoli i jedna szkoła podstawowa będzie realizowała program w bieżącym roku: Przedszkole nr 1, 2, 3, 4, 6 oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Oleśnickich.

- Powyższe jednostki oświatowe zostały zakwalifikowane do objęcia wsparciem finansowym w ramach rządowego programu w 2021 r. Całkowity koszt realizacji zadania w przypadku przedszkoli opiewa na kwotę: 18 750 zł, wnioskowana kwota wsparcia finansowego wynosi: 15 000 zł, wkład własny Gminy Miasta Oleśnicy to kwota: 3 750 zł. SP nr 1: łączna kwota to 15 000,00, z czego 12 000,00 zł to kwota wsparcia finansowego, a 3 000,00 zł to wkład własny organu prowadzącego, którym jest Gmia Miasto Oleśnica - informuje Urząd Miasta Oleśnicy.

Planowany jest głównie zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami, a także zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i przedszkolnych - sprzętu komputerowego, oprogramowania, elementów wyposażenia wnętrza bibliotek, w szczególności regałów, półek, biurek, szaf, foteli.

rd, źródło: Urząd Miasta Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

Oleśniczanin14.10 o 13:41

I co to zmieni skoro elektorat Pi$ i tak nie umie czytać

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube