ogłoszenie
reklama
reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 28 października. Imieniny Szymona, Tadeusza, Judy.
11℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

75-lecie oleśnickiej biblioteki i mural z Mikołajem Rejem [ZDJĘCIA]

Ciekawostki12.10 o 17:50Komentarzy:
Z okazji 75-lecia, Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja odsłoniła okazały mural na swoim budynku. Natomiast w środku odbyła się uroczystość z okazji 75-lecia istnienia jednostki.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia* * *

Wielka niespodzianka na 75-lecie Biblioteki w Oleśnicy!
To wydarzenie z pewnością zapisze się na długo w historii nie tylko naszej biblioteki ale także w historii naszego pięknego miasta!

Nasza instytucja, której patronem jest Mikołaj Rej, od dawna marzyła o „książkowym” muralu na elewacji biblioteki. Lepszego więc momentu na jego stworzenie jak rok obchodów naszego 75-lecia nie mogliśmy sobie wybrać. (...)

Do współpracy nad tym projektem (którego ostatni krok czyli realizacja na ścianie właśnie się zaczyna) zaprosiliśmy najlepszych i najbardziej doświadczonych specjalistów.

Za projekt graficzny odpowiadała Justyna Frąckiewicz - rodowita warszawianka, rocznik ’90. Ilustruje, fotografuje, rysuje. Łapie inspiracje z powietrza i warszawskich chodników, dlatego treści z nich wypływające wraz ze świetnym warsztatem, stanowią prawdziwą siłę jej prac. Justyna współpracowała z m.in.: Somersby; Forbes; Gazeta Wyborcza; Medycyna Odzież; Pismo Miesięcznik Znak; Tr Warszawa; Ibis; Netflix Polska; Marketing-Biznes; Agencja CDP; Coffee Lab; Żoliborska Szkoła Boksu; barStudio; fundacja Pora na Seniora; Cophi Solutions; Egmont Publishing; Design Anthology; Farming Simulator; Narodowe Centrum Polskiej Piosenki.

Jej kolorowy projekt z Mikołajem Rejem w trzech odsłonach na tle charakterystycznych wież miasta i wśród zieleni od razu trafił w nasze gusta!!!

A nad realizacją projektu i nad jego wykonaniem w dużym formacie czuwa firma IDEAMO. Od wielu lat zajmują się artystycznym malowaniem ścian. Malowanie ogromnych formatów to trudna praca, wymagająca odporności, koncentracji i precyzji a oni to potrafią bo kochają to co robią. Zaufało im wielu więc stali się ekspertami w dziedzinie ręcznego malowania ścian. Współpracowali i realizowali murale dla m.in. Huawei, Żywiec, Wittchen, Spotify, Adidas, Wedel, Novotel, ING, Carrefour, BMW.

A wszystko to stało się możliwe dzięki wsparciu i współpracy z Miastem Oleśnica! Dziękujemy!

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja

* * *

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube