ogłoszenie
reklama
reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 28 października. Imieniny Szymona, Tadeusza, Judy.
11℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Były szef kampanii zeznaje, burmistrz wydaje oświadczenie

Aktualności12.10 o 16:20Komentarzy: 92
Były koordynator kampanii wyborczej Andrzej Sowa uważa, że zwolnienie sekretarza z funkcji było już omawiane dużo wcześniej. Burmistrz Jan Bronś wydał w tej sprawie oświadczenie
W sądzie toczy się sprawa byłego sekretarza miasta Oleśnicy Zbigniewa Rybaka, który został zwolniony w tej kadencji samorządu. Zeznania złożył Andrzej Sowa, który w przedostatnich wyborach był koordynatorem kampanii wyborczej Michała Kołacińskiego, a w ostatnich jego kontrkandydata, Jana Bronsia.

Jak podaje "Panorama Oleśnicka", Sowa określał się mianem "architektem kampanii wyborczej". Według jego zeznań, właśnie wtedy miały trwać rozmowy o planowanym zwolnieniu sekretarza za "zdradę, bo za bardzo współpracował z jego politycznym oponentem". Burmistrz J. Bronś wydał oświadczenie. Cytujemy je poniżej.

* * *

W związku z treścią artykułu prasowego zamieszczonego w dzisiejszym numerze Panoramy Oleśnickiej o rzekomych sensacyjnych zeznaniach „Spindoktora", jakie złożył w sądzie w sprawie o przywrócenie do pracy Pana Zbigniewa Rybaka, przypominam, że ów „Spindoktor" to Pan Andrzej Sowa, a wiarygodność tego Pana jest powszechnie znana, i już tylko to niech wystarczy za komentarz.

Chcę jednak podkreślić, że wbrew treści artykułu jaki zamieszcza Panorama, jak i zeznaniom Pana Sowy, powód czy powody dla którego zwolniono Pana Rybaka, to naruszenie przez niego podstawowych obowiązków pracowniczych.

Obecnie Sąd Pracy bada zasadność dyscyplinarnego zwolnienia Pana Rybaka, a także to jak odnosił się i jak traktował na przestrzeni lat wielu pracowników Urzędu, o czym z pewnością wielu z Państwa niejednokrotnie słyszało. Jestem pewien, że skala przedstawionych w tej sprawie dowodów, pozwoli na wydanie sprawiedliwego wyroku w tej sprawie.

Tym wszystkim którzy zapoznali się z treścią artykułu w dzisiejszej Panoramie zwracam uwagę na to, że Panorama Oleśnicka nie jest w tej sprawie wydawnictwem bezstronnym, bo brat stryjeczny Pana Rybaka jest współwłaścicielem tego wydawnictwa, dlatego prezentowane tam „relacje" z sali sądowej przedstawiają nieprawdziwy, jednostronny obraz sprawy i same informacje podawane są niezwykle wybiórczo, w taki sposób, żeby potwierdzić z góry założoną tezę o bezpodstawnym zwolnieniu brata stryjecznego właściciela gazety.

Dowody jednak świadczą inaczej, co mam nadzieję Sąd potwierdzi w wyroku. Takie artykuły jak dzisiejszy, są wyłącznie próbą manipulowania opinią publiczną, a nie przejawem rzetelnego informowania.

Jan Bronś

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (92)

Oleśniczanin14.10 o 11:35

Kowalski tylko ty tak uważasz. W tych czasach anonimowość to obowiązek

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski14.10 o 00:51

Cóż, że "I to nie jest śmieszne wczoraj o 20:21" napisał dobrze, merytorycznie, na temat, ale anonimowo. Jeżeli nie będzie odwagi cywilnej, jeżeli oponenci będą się ukrywać za anonimowością - nic się nie zmieni, inni zobaczą i pomyślą: "E, jakiś anonim napisał, wstydzi się tego, nie ma pewności, wobec tego jest to nic warte".

Zgłoś
?13.10 o 22:50

A co na to grupa wsparcia radnych oraz olesnica jest kobietą?

Zgłoś
O13.10 o 21:37

Bronś pora na emeryturę. Kończ wstydu oszczędź. I żadna propaganda w sponsorowanych audycjach klerykalnego Radia tego nie powstrzyma . Jeszcze tylko 2 lata .

Zgłoś
Ja pamiętam13.10 o 21:30

Najsmutniejsze, najczarniejsze trzy lata w najnowszej historii Oleśnicy, wydarzyło się tyle zła że aż trudno to pojąć, począwszy od obrzydliwej, odrażającej, antykatolickiej i antyklerykalnej kampanii. Pamiętacie kto był jej architektem?

Zgłoś
.I to nie jest śmieszne 13.10 o 20:21

Drodzy internauci, mamy do czynienia z kolejnym skandalem w tej kadencji Bronsia, burmistrz zlecił wykonanie Strategii dla Oleśnicy i zapłacił za nią 35 tysięcy złotych osobie niewiarygodnej, niegodnej zaufania. Przecież to jest jawna drwina z nas wszystkich, jakim prawem Bronś tak szasta naszymi pieniędzmi to po pierwsze? Po drugie, gdzie się podziała ta słynna strategia, przepadła bez echa. Szczerze powiedziawszy ja już mam dość, niech ta kadencja już się skończy, nowy burmistrz będzie miał nie lada wyzwanie aby zrobić w Oleśnicy porządek.

Zgłoś
Zbyszek13.10 o 19:52

Panie Edmundzie. Takiego kandydata trudno będzie znaleźć . Ale kto szuka ten znajduje. Moim zdaniem już Oleśniczanie powinni o tym myśleć.

Zgłoś
Zbyszek13.10 o 19:32

Do @kropka. Obyś się nie mylił.

Zgłoś
Mieszkaniec Oleśnicy13.10 o 19:21

Czytam o tym Bronsiu i zastanawiam się jaki sens miało puszczenie ruchu samochodów przez mały odcinek Rynku od Kościelnej do Wrocławskiej. Nawet dzieciaki wiedzą, że ruch samochodowy nie ożywi żadnego miejsca a tym bardziej oleśnickiego rynku. Kierowcy nie jeżdżą obwodnicą tylko robią sobie skrót przez centrum miasta. Osoby spacerujące w Rynku - matki z dziećmi, osoby starsze, wierni idący do kościoła przemykają między autami. Jak na tym terenie są imprezy zabawki dla dzieci bardzo często ustawiane są od strony tego samochodowego odcinka. Nie jest ekologiczne, praktyczne i bezpieczne. Zastanawiam się więc dlaczego Bronś podjął taką decyzję??.. i chyba wiem ten odcinek idealnie przechodzi pod oknami Pana Rybaka.

Zgłoś
jestem za13.10 o 17:26

Panie Edmundzie to dobre, w razie ewentualnych prób oszustw zorganizować referendum i drania odwołać.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube