ogłoszenie
reklama
reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 28 października. Imieniny Szymona, Tadeusza, Judy.
10℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Szpital zalega byłej rzeczniczce, starostwo czeka na rozstrzygnięcia

Aktualności12.10 o 08:29Komentarzy: 15
Była rzeczniczka szpitala uważa, że szpital zalega jej z wynagrodzeniem za pracę. Póki co starostwo przesłało naszej redakcji wymijającą odpowiedź.


Była rzeczniczka Marta Kubiak i dyrektor Przemysław Magiera

Po publikacjach w sieci lek. med. Gizeli Jagielskiej, wicedyrektor oleśnickiego szpitala ds. medycznych na temat ciężarnych osób z nadwagą, z funkcji rzecznika postanowiła odejść Marta Kubiak.

Jak już wcześniej informowaliśmy, Zarząd Powiatu Oleśnickiego otrzymał od niej pismo, w którym "prosi Zarząd o interwencję w sprawie bezprawnych, jej zdaniem, działań dyrektora placówki. Zarząd zajmie stanowisko w tej sprawie po otrzymaniu Przemysława Magiery".

Portal MojaOlensica.pl dotarł do listu, który trafił do władz. Była rzeczniczka informuje w nim, że nadal nie otrzymała należności za fakturę na kwotę 3690 złotych brutto w ramach pełnienia funkcji.

Do tego uważa, że nowa rzeczniczka otrzymuje wyższe wynagrodzenie, ale chciała sprawdzić to na podstawie wniosku o dostęp do informacji publicznej, jednak miała nie otrzymać jakiekolwiek odpowiedzi ze strony szpitala, dlatego złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

W końcu otrzymaliśmy odpowiedź ze starostwa. - 29.09.2021 r. Przemysław Magiera poinformował Zarząd, iż wszelkie wyjaśnienia dotyczące kwestii podnoszonych w piśmie zostały przesłane do reprezentującej Martę Kubiak kancelarii adwokackiej. Zarząd wróci do tematu po zakończeniu procedowania sprawy przez upoważnione do tego organy - informuje urząd.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (15)

Podpowiedź12.10 o 23:28

Afera z mobbingiem w Atolu, to pikuś przy posunięciach, albo nieudolności powiatu. A radni tacy z siebie zadowoleni? Sprawdźcie dobrze, co się dzieje w waszych jednostkach, ale poprzez rozmowy z ludźmi, a nie w sprawozdaniach dyrektorów. Zręczny menadżer zawsze powie wam to, co chcecie usłyszeć.

Zgłoś
salowa 12.10 o 23:27

i starostwo również w tej sprawie zero działań

Zgłoś
Rat med12.10 o 23:04

A ciekawe dlaczego dyrekcja PZS nie rozliczyła jeszcze spraw z Mateuszkiem, czyżby Gizela się czegoś bała i go kryła???

Zgłoś
esi12.10 o 22:45

A gdzie nowa rzeczniczka? czemu jej nie widać? Może boi się, że nie wygląda tak dobrze jak Marta?

Zgłoś
salowa 12.10 o 22:32

Starostwo nie chce nic zrobić, bo boi się ruszać tematu. Oni sobie po prostu nie radzą z tym problemem. Zresztą z innymi problemami szpitalnymi też nie potrafią sobie poradzić

Zgłoś
wiem 12.10 o 22:30

do Absztyfikant: a widziałeś nowa rzeczniczkę - jak wygląda??? Pewnie nie, bo nie ma co pokazywać więc ją trzymają w zamknięciu i nie pokazują światu

Zgłoś
Magda12.10 o 20:56

Zarząd wróci do sprawy, jak zamiecie ją pod dywan. Na razie nabrali wody w usta i milczą z godnością. Czy Ci ludzie za cokolwiek odpowiadają? Bo ja myślałam, że oni są od pilnowania jednostek podległych. I nadzorowania zatrudnionych przez siebie dyrektorów. A jeśli się mylę, to po co istnieje zarząd i rada Powiatu?

Zgłoś
ja12.10 o 19:13

Marta jestem z tobą

Zgłoś
Sycowianin12.10 o 17:00

Bałagan w szpitalu w Sycowie też.Wszyscy chodzą jak chcą bo nie ma nadzoru że strony starostwa.

Zgłoś
G12.10 o 16:15

Z pewnymi osobami są zawsze kłopoty.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube