ogłoszenie
reklama
reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 28 października. Imieniny Szymona, Tadeusza, Judy.
10℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Atak w centrum Oleśnicy, padły strzały! Policja zatrzymała podejrzanych

Aktualności11.10 o 16:11Komentarzy: 43
W Oleśnicy kilku młodych mężczyzn wykrzykiwało groźby pozbawiania życia oraz wymachiwało młotkiem, łopatą i strzelało pociski z broni niewiadomego pochodzenia w kierunku dwóch pokrzywdzonych osób.


Zabezpieczona wiatrówka / fot. Policja

5 października późnym popołudniem oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Traugutta doszło do niebezpieczniej sytuacji. W treści zgłoszenia pojawiła się informacja, że kilku mężczyzn miało zaatakować młodego chłopaka i jego ojca, kierując w ich stronę wulgaryzmy oraz strzelając do nich z broni. Nie wiadomo, co mogło być zarzewiem konfliktu.

- Policjanci szybko udali się w wskazane miejsce, gdzie zastali pokrzywdzonych mężczyzn. W trakcie rozmowy ustalono, że doszło do sytuacji w której kilku mężczyzn groziło im utratą życia oraz wymachiwali młotkiem, łopatą i wystrzeliwali pociski z broni lecz w chwili gdy usłyszeli, że została sytuacja zgłoszona na policję wsiedli do samochód i odjechali. Jeden z pocisków ranił 44-letniego mężczyznę - relacjonuje asp. Bernadeta Pytel z oleśnickiej policji.


Jak ustaliliśmy, do zdarzenia doszło na ulicy Traugutta w Oleśnicy

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego szybko ustalili i zatrzymali osoby, który dopuściły się tego czynu. Zatrzymani mężczyźni to dwóch mieszkańców naszego miasta w wieku 23 i 24 lat oraz 26-letni obywatel Ukrainy. Po przeanalizowaniu materiałów dowodowych, Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy wydała postanowienie o poręczeniu majątkowym oraz dozoru policji dla dwóch mieszkańców Oleśnicy za stosowanie gróźb karalnych.

- Natomiast w związku z popełnieniem kilku czynów zabronionych prawem przez 26-letniego obywatela Ukrainy, Sąd Rejonowy w Oleśnicy zastosował środek zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Funkcjonariusze w trakcie czynności zabezpieczyli również broń nieznanego pochodnia, która został wysłana do ekspertyzy - podają mundurowi. Z opublikowanego przez nich zdjęcia wynika, że jest to wiatrówka, jednak nieznane są jej dokładne parametry.

rd, źródło: KPP Oleśnica

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (43)

23.10 o 07:40

nie zapłacili za proszek do pieczenia bogusławickie ćpuno-dilerzy i chcieli ich postraszyć

Zgłoś
Oleśniczanin13.10 o 20:12

Gorgoń to jest obrzydliwy złodziej, bandyta, diler i narkoman ale chociaż dobrze, że współpracuje z policją żeby jakoś odkupić swoje grzechy

Zgłoś
d1313.10 o 13:57

gorgon ?

Zgłoś
Oleśniczanin13.10 o 07:14

Jestem praworządnym obywatelem i jak coś mi się nie podoba to zgłaszam, to jest wzorowa obywatelska postawa. Donos jest najwyższą formą obywatelskiej dojrzałości

Zgłoś
,12.10 o 15:15

Teraz dodatkowo, obok "boczniaka"weszła wiatr?wa CAK1. Full auto CO2 na BBs. Też dobra do seryjnego dziurawienia puszek. Mam tylko nadzieję, że nie znajdzie się Łeb, kt?ry wyceluje tym do ludzi. Wiatr?wki nie są do porachunk?w. Są na działkę, lub strzelnicę żeby potrenować. Choć nie zaprzeczam, lepiej iść do klubu strzeleckiego i postrzelać z prawdziwej broni, nauczyć się obsługi. Jednak to dobrze, że nie można jej nabyć ot tak bo było by bardziej kwawo.

Zgłoś
,12.10 o 15:06

To na zdjęciu, to Beretta bodajże storm w wersji na co 2 na BBs? Już lepsza full metal Beretta 92 Swiss Arms. Przynajmniej lepiej tłucze butelki, obsługa w miarę realistyczna,. Rozbieranie/składanie. Na zdjęciu, ta stormka z wierzchu full plastik.

Zgłoś
Konfident oleśniczanin 12.10 o 14:52

Oleśniczanin jebać kofindentow czyli cb

Zgłoś
Jebać oleśniczanina 12.10 o 14:49

Bo jesteś jebanym farmazonem i tyle w temacie

Zgłoś
Oleśniczanin12.10 o 13:12

Ja nie będę nic nikomu mówił w twarz bo nie jestem jakąś patologią i przestępcą, jak mi się coś nie podoba to dzwonię od razu pod 112 albo idę prosto na komendę złożyć zawiadomienie

Zgłoś
Janusz12.10 o 10:53

Stare powiedzenie mowi "Na Układy nie ma Rady"

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube