reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 27 czerwca. Imieniny Władysława, Maryli, Władysławy.
34℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Opozycja z Oleśnica Razem chce nadzwyczajnej sesji ws. sytuacji w OKR Atol

Aktualności7.10.2021 o 20:09Komentarzy: 69
Opozycja z Oleśnica Razem chce zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Oleśnicy. Chodzi o sytuację w Oleśnickim Kompleksie Rekreacyjnym Atol.* * *

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta

Jako klub radnych Oleśnica Razem złożyliśmy dziś wniosek do Przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Oleśnicy* poświęconej kryzysowej sytuacji w spółce OKR ATOL. Jako radni oczekujemy m.in. omówienia sprawozdania z audytu Atola, które do dnia dzisiejszego nie zostało przekazane wszystkim radnym oraz oczekujemy informacji burmistrza o sytuacji w miejskiej spółce.

Obecna kadencja samorządu trwa już prawie 3 lata jednak żadna z sesji nie była poświęcona działalności Atola. Jest to zupełnie niezrozumiała sytuacja, bowiem od wielu miesięcy ze spółki kierowanej przez nominata Jana Bronsia, płynęły bardzo złe informacje. Pomimo wielu sygnałów o problemach Atola radni koalicji rządzącej (ORS i PiS) oraz sam burmistrz Jan Bronś w żaden sposób nie reagowali. A tylko w 2019 i 2020 z budżetu miasta przekazano do ATOLA w formie dopłat (tj. pokrycia strat) oraz wkładu pieniężnego ponad 5 milionów złotych (!). Obecnie spółka po zdymisjonowaniu Adama Hrehorowicza funkcjonuje bez prezesa.

Dlatego w trosce o dobro pracowników Atola oraz przyszłość miejskiej spółki wnioskujemy zwołanie sesji nadzwyczajną w celu poznania przyczyn kryzysowej sytuacji oraz rozpoczęcia rozmów o przyszłości Atola.

* w myśl art. 20 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym, na wniosek co najmniej 1/4 ustawowego składu rady przewodniczący obowiązany jest zwołać sesje na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku

Oleśnica Razem

* * *

Zobacz też: Burmistrz cofnął rekomendację dla prezesa OKR Atol. Jego funkcję pełni prokurent

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (69)

Co ty na to?7.10.2021 o 21:29

Atol jest od tego aby generować coraz większe straty, i tak będzie bo to bubel, źle zaplanowana i bardzo źle wykonana inwestycja. Jest wiele przykładów głupoty wręcz przy planowaniu tej inwestycji, ORS odpowiedz na pytanie, ile gemów, bo o mecze nie pytam rozegrano na bardzo drogiej, profesjonalnej wykładzinie do tenisa która jest rozłożona na tafli lodowiska? Jeżeli odpowiesz wszystkim na to pytanie to zdradzisz jednocześnie sekret, dlaczego Atol to bubel nad bublami który będzie generował niebotyczne straty zawsze. Mało tego, ta głupawa wykładzina stanowi naturalny izolator przez co koszty mrożenia lodowiska w sezonie są dużo większe,: wręcz niebotyczne. Przyznasz, idiotyzm? Nie dość że ta bajońsko droga wykładzina jest bezużyteczna, choć kosztowała krocie to jeszcze generuje potężne straty.

Zgłoś
Oleśnicki Ruch Samorządowy7.10.2021 o 21:07

Atol nie jest od tego żeby generować zyski tylko żeby służyć mieszkańcom i każdy mądry to wie, na tym polega istnienie i działalność spółek miejskich, więc skąd to zdziwienie?

Zgłoś
Tyle7.10.2021 o 21:07

Biedny Pablo...za mało dudnił...chciał sobie pogrilowac temat, ale mu Johnny nie pozwolił.

Zgłoś
Serio? 7.10.2021 o 20:59

Ale 5 Milionów Bronś ze swoim prezesem utopili?

Zgłoś
Oleśniczanie7.10.2021 o 20:46

Brawo Panie Janku, ma Pan nasze pełne poparcie, proszę nie ulegać opozycji która chce się tylko dorwać do koryta!

Zgłoś
wreszcie7.10.2021 o 20:29

No i Bronś ma ciepło, będzie musiał przedstawić wszystkie sprawozdania finansowe, wykazać ile dopłacił do tego bubla nad bublami w ostatnim czasie. Ale przede wszystkim zaprezentować program naprawczy tej upadającej miejskiej spółki, a tego raczej nie ma.

Zgłoś
Szok 7.10.2021 o 20:28

5 MILIONÓW. Co na to Skarbnik Miasta?

Zgłoś
niestety7.10.2021 o 20:24

Opozycjo za późno, Atol utonął, to co teraz się tam dzieje to jest upadek. Co najmniej rok za późno.

Zgłoś
.7.10.2021 o 20:20

A ci znowu. Czego oni właściwie chcą i po co to wszystko skoro wiadomo, że nic takiego nie miało miejsca w Atolu i to o czym donosiły media okazało się nieprawdą?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube