reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 18 sierpnia. Imieniny Heleny, Bronisława, Ilony.
24℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Opozycja z Oleśnica Razem chce nadzwyczajnej sesji ws. sytuacji w OKR Atol

Aktualności7.10.2021 o 20:09Komentarzy: 69
Opozycja z Oleśnica Razem chce zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Oleśnicy. Chodzi o sytuację w Oleśnickim Kompleksie Rekreacyjnym Atol.* * *

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta

Jako klub radnych Oleśnica Razem złożyliśmy dziś wniosek do Przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Oleśnicy* poświęconej kryzysowej sytuacji w spółce OKR ATOL. Jako radni oczekujemy m.in. omówienia sprawozdania z audytu Atola, które do dnia dzisiejszego nie zostało przekazane wszystkim radnym oraz oczekujemy informacji burmistrza o sytuacji w miejskiej spółce.

Obecna kadencja samorządu trwa już prawie 3 lata jednak żadna z sesji nie była poświęcona działalności Atola. Jest to zupełnie niezrozumiała sytuacja, bowiem od wielu miesięcy ze spółki kierowanej przez nominata Jana Bronsia, płynęły bardzo złe informacje. Pomimo wielu sygnałów o problemach Atola radni koalicji rządzącej (ORS i PiS) oraz sam burmistrz Jan Bronś w żaden sposób nie reagowali. A tylko w 2019 i 2020 z budżetu miasta przekazano do ATOLA w formie dopłat (tj. pokrycia strat) oraz wkładu pieniężnego ponad 5 milionów złotych (!). Obecnie spółka po zdymisjonowaniu Adama Hrehorowicza funkcjonuje bez prezesa.

Dlatego w trosce o dobro pracowników Atola oraz przyszłość miejskiej spółki wnioskujemy zwołanie sesji nadzwyczajną w celu poznania przyczyn kryzysowej sytuacji oraz rozpoczęcia rozmów o przyszłości Atola.

* w myśl art. 20 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym, na wniosek co najmniej 1/4 ustawowego składu rady przewodniczący obowiązany jest zwołać sesje na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku

Oleśnica Razem

* * *

Zobacz też: Burmistrz cofnął rekomendację dla prezesa OKR Atol. Jego funkcję pełni prokurent

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (69)

Niepisowiec8.10.2021 o 05:58

Kto rozpoczął upadek Atola. Krzesińska, Bielański, Kołaciński zastanówcie się. Bądżcie rzetelni, uczciwi i prawdomówni.

Zgłoś
Ola 8.10.2021 o 04:43

Fragment audytu : "W ankietach w szczególności podnoszony jest problem braku szacunku dla pracowników ze strony Prezesa, w tym poniżanie, lekceważenie i ośmieszanie pracowników, manipulowanie pracownikami i szantażowanie ich, nastawianie pracowników przeciwko sobie, psychiczne dręczenie pracowników przez Prezesa i ich inwigilowanie, brak komunikacji i współpracy z Prezesem." i to się działo w miejskiej spółce. SZOK.

Zgłoś
M8.10.2021 o 03:17

Geniusze z opozycji na pewno przy zamkniętych w roku 2020 obiektach z powodu covidu zrobiliby tak, że basen nie miałby straty, tylko zysk. Taki cud, klientów nie wpuszczamy, kasy z biletów brak, prąd, gaz i pensje płacić trzeba, ale zysk robimy. Ludzie, nie da się patrzeć już na te chochole tańce niektórych...czy naprawdę ktoś rozsądny myśli, że oleśniczanie to kupują? Po co ta hucpa? Bezustanne dziamolenie? Odechciewa się patrzeć i słuchać tego gadania na każdy temat, sztucznego grzania tematów. Zajmijcie się robotą lepiej.

Zgłoś
. 7.10.2021 o 23:35

Adam a mogłeś zrezygnować!

Zgłoś
Pan Janek7.10.2021 o 22:39

Ale bzdura, nic się nie dzieje, a audyt nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, jak wam nie wstyd powtarzać takie kłamstwa, hańba, że opozycja z OR sama sobie pisze pochlebne komentarze i najeżdża na władze miasta, a zwykli Oleśniczanie popierają nasze działania

Zgłoś
?7.10.2021 o 22:16

Podobno jakieś wielkie szopki dzieją się teraz w Atolu. Ktoś coś wie?

Zgłoś
Zły czas7.10.2021 o 22:14

Przykro patrzeć jak Oleśnica podupada a sami Oleśniczanie tracą w zastraszającym tempie zaufanie do instytucji samorządowych.

Zgłoś
Były Prezes Atola7.10.2021 o 22:03

Zła karma wróci do tych co mnie niszczyli, pomawiali, wmawiali mi coś czego nie robiłem i bezpodstawnie oskarżali mnie o czyny których się nie dopuściłem. Nie ja lecz opozycja z OR jest odpowiedzialna za obecny stan rzeczy w Atolu, to wszystko wina Kołacińskiego i Bielańskiego, ale to na mnie wiesza się psy. Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni.

Zgłoś
Spaniałe miasto spaniali wlod7.10.2021 o 22:02

Pięknieje nam Oleśnica i świeci coraz mocniejszym blaskiem........odbitym od gołych zadów kloszardów którzy imprezują gdzie popadnie i załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne na oczach przechodniów.

Zgłoś
Mieszkaniec7.10.2021 o 21:58

Brawo Panie Burmistrzu! Oleśnica coraz piękniejsza, dużo inwestycji w nasze miasto.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube