reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 25 czerwca. Imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta.
20℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Opozycja z Oleśnica Razem chce nadzwyczajnej sesji ws. sytuacji w OKR Atol

Aktualności7.10.2021 o 20:09Komentarzy: 69
Opozycja z Oleśnica Razem chce zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Oleśnicy. Chodzi o sytuację w Oleśnickim Kompleksie Rekreacyjnym Atol.* * *

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta

Jako klub radnych Oleśnica Razem złożyliśmy dziś wniosek do Przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Oleśnicy* poświęconej kryzysowej sytuacji w spółce OKR ATOL. Jako radni oczekujemy m.in. omówienia sprawozdania z audytu Atola, które do dnia dzisiejszego nie zostało przekazane wszystkim radnym oraz oczekujemy informacji burmistrza o sytuacji w miejskiej spółce.

Obecna kadencja samorządu trwa już prawie 3 lata jednak żadna z sesji nie była poświęcona działalności Atola. Jest to zupełnie niezrozumiała sytuacja, bowiem od wielu miesięcy ze spółki kierowanej przez nominata Jana Bronsia, płynęły bardzo złe informacje. Pomimo wielu sygnałów o problemach Atola radni koalicji rządzącej (ORS i PiS) oraz sam burmistrz Jan Bronś w żaden sposób nie reagowali. A tylko w 2019 i 2020 z budżetu miasta przekazano do ATOLA w formie dopłat (tj. pokrycia strat) oraz wkładu pieniężnego ponad 5 milionów złotych (!). Obecnie spółka po zdymisjonowaniu Adama Hrehorowicza funkcjonuje bez prezesa.

Dlatego w trosce o dobro pracowników Atola oraz przyszłość miejskiej spółki wnioskujemy zwołanie sesji nadzwyczajną w celu poznania przyczyn kryzysowej sytuacji oraz rozpoczęcia rozmów o przyszłości Atola.

* w myśl art. 20 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym, na wniosek co najmniej 1/4 ustawowego składu rady przewodniczący obowiązany jest zwołać sesje na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku

Oleśnica Razem

* * *

Zobacz też: Burmistrz cofnął rekomendację dla prezesa OKR Atol. Jego funkcję pełni prokurent

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (69)

Zibi8.10.2021 o 08:32

PiS jak zawsze robi wszystko aby ukryć swoją nie gospodarnosc

Zgłoś
Nie do uwierzenia8.10.2021 o 08:22

Postawa Bronsia jest szokująca, tego zostawić tak nie można. Od wielu miesięcy Bronś wiedział co się w Atolu dzieje, wyniki audytu są porażające.

Zgłoś
Koń8.10.2021 o 08:12

Nieroby z Atolu do roboty.

Zgłoś
I to nie jest śmieszne 8.10.2021 o 07:46

Co tu dyskutować o faktach. Bronś i Hrehorowicz położyli Atol totalnie.

Zgłoś
Tak to wygląda8.10.2021 o 07:37

Ola, bo Atol to bubel nad bublami totalnie nieprzemyślana inwestycja, tutaj Rostowski czy Balcerowicz nic by nie pomogli. Jakość zarządzania Hrehorowicza to inna bajka która pogłębiła i przyspieszyła upadek Atola.

Zgłoś
8.10.2021 o 07:36

Pan Janek cwelowską propagandę sieje

Zgłoś
Ola8.10.2021 o 07:32

Kolejny szokujący fragment z audytu: ?Totalny chaos organizacyjny i informacyjny?. ?Atol moim zdaniem upadł na samo dno. Nie ma ludzi do pracy. Nie działa żadna gastronomia, solarium, Na basenie miasteczko zabaw ledwo stoi! Łyżwy są w tragicznym stanie. Wszystko się sypie albo działa na zasadzie prowizorki Zero nowości, pomysłów, świeżości! ?. ?Nie ma żadnych procedur postępowania w razie np. awarii systemu, braku prądu. Zgłoszone było to Prezesowi. Brak reakcji ?.

Zgłoś
Pan Janek8.10.2021 o 06:48

Ola to nie jest prawdziwy fragment audytu, tak naprawdę audyt niczego nie stwierdził, to opozycja kłamie na jego temat, a wszelkie nieprawidłowości i straty to wina ich oraz Kołacińskiego i Bielańskiego

Zgłoś
? 8.10.2021 o 06:48

Obecna władza w Oleśnicy tak ma lubi poniżać, tak było w Atolu z pracownikami tak też było w Tatuszu z sekretarzem Rybakiem. Ale spokojnie karma wraca i nue ma na to siły, do Atola już wróciła do Ratusza zawita niebawem.

Zgłoś
?8.10.2021 o 06:41

@M no i znowu trzeba ci tłumaczyć jak dziecku , że rekordiwa strata ponad 2 miliony była rok przed pandemią czyli w pierwszym roku urzędowania Hrehorowicza. Zlituj się, z wami jak z dziećmi się rozmawia nic nie rozumiecie.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube