reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 18 maja. Imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa.
20℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Opozycja z Oleśnica Razem chce nadzwyczajnej sesji ws. sytuacji w OKR Atol

Aktualności7.10.2021 o 20:09Komentarzy: 69
Opozycja z Oleśnica Razem chce zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Oleśnicy. Chodzi o sytuację w Oleśnickim Kompleksie Rekreacyjnym Atol.* * *

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta

Jako klub radnych Oleśnica Razem złożyliśmy dziś wniosek do Przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Oleśnicy* poświęconej kryzysowej sytuacji w spółce OKR ATOL. Jako radni oczekujemy m.in. omówienia sprawozdania z audytu Atola, które do dnia dzisiejszego nie zostało przekazane wszystkim radnym oraz oczekujemy informacji burmistrza o sytuacji w miejskiej spółce.

Obecna kadencja samorządu trwa już prawie 3 lata jednak żadna z sesji nie była poświęcona działalności Atola. Jest to zupełnie niezrozumiała sytuacja, bowiem od wielu miesięcy ze spółki kierowanej przez nominata Jana Bronsia, płynęły bardzo złe informacje. Pomimo wielu sygnałów o problemach Atola radni koalicji rządzącej (ORS i PiS) oraz sam burmistrz Jan Bronś w żaden sposób nie reagowali. A tylko w 2019 i 2020 z budżetu miasta przekazano do ATOLA w formie dopłat (tj. pokrycia strat) oraz wkładu pieniężnego ponad 5 milionów złotych (!). Obecnie spółka po zdymisjonowaniu Adama Hrehorowicza funkcjonuje bez prezesa.

Dlatego w trosce o dobro pracowników Atola oraz przyszłość miejskiej spółki wnioskujemy zwołanie sesji nadzwyczajną w celu poznania przyczyn kryzysowej sytuacji oraz rozpoczęcia rozmów o przyszłości Atola.

* w myśl art. 20 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym, na wniosek co najmniej 1/4 ustawowego składu rady przewodniczący obowiązany jest zwołać sesje na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku

Oleśnica Razem

* * *

Zobacz też: Burmistrz cofnął rekomendację dla prezesa OKR Atol. Jego funkcję pełni prokurent

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (69)

i tyle8.10.2021 o 13:08

Tak postępuje obecna władza, pozbywa się świetnych fachowców, merytorycznie doskonale przygotowanych ludzi takich jak m.in. sekretarz Rybak a zatrudnia miernoty które kładą to miasto na łopatki.

Zgłoś
Basia8.10.2021 o 12:23

Do obserwatora. Niewiedzą kompromitują się osoby, które zostały przyjęte po znajomości przez prezesa i ich niewiedza jest porażająca.

Zgłoś
­8.10.2021 o 11:48

Brawo Panie Janku popieram Pana!

Zgłoś
Nic dodać nic ująć8.10.2021 o 10:24

@? Inaczej nie potrafi, przykład idzie z góry. Popatrz jak Bronś potraktował sekretarza Rybaka.

Zgłoś
? 8.10.2021 o 10:01

Dlaczego władza tak podle traktuje pracowników?

Zgłoś
Hue hue8.10.2021 o 09:59

@ Petent, pewnie Lelas opowiadał jak tam było nad morzem za 40 tysi z pieniędzy podatników. Też bym się cieszył. A głupi Oleśniczanie dalej nic nie rozumieją.

Zgłoś
Pan Janek8.10.2021 o 09:48

Ola to wszystko bzdura, nieprawda, kłamstwo i propaganda, w Atolu jest super i jest idealnie

Zgłoś
Obserwator8.10.2021 o 09:46

Cieszą się bo robota tam łatwa, lekka i przyjemna, to nic, że co chwilę kompromitują się swoją niewiedzą.W zasadzie to w ogóle roboty tam nie ma a pensyjki co miesiąc na konto wpływają.

Zgłoś
Petent8.10.2021 o 09:32

Dział "marketingu" urzędu bawi się w najlepsze. Wystarczy wejść do budynku aby usłyszeć głośny rechot. Ciekawe co ich tak bawi, sukcesy????

Zgłoś
Ostrzegaliśmy8.10.2021 o 08:51

Chcieliście pisu i Bronsia ? To macie , czego wy się spodziewaliście po Bartniku, Karpience czy Jakimiec? Razem z Bronsiem ramię w ramię prowadzą Oleśnicę na dno.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube