reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 27 czerwca. Imieniny Władysława, Maryli, Władysławy.
34℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Opozycja z Oleśnica Razem chce nadzwyczajnej sesji ws. sytuacji w OKR Atol

Aktualności7.10.2021 o 20:09Komentarzy: 69
Opozycja z Oleśnica Razem chce zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Oleśnicy. Chodzi o sytuację w Oleśnickim Kompleksie Rekreacyjnym Atol.* * *

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta

Jako klub radnych Oleśnica Razem złożyliśmy dziś wniosek do Przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Oleśnicy* poświęconej kryzysowej sytuacji w spółce OKR ATOL. Jako radni oczekujemy m.in. omówienia sprawozdania z audytu Atola, które do dnia dzisiejszego nie zostało przekazane wszystkim radnym oraz oczekujemy informacji burmistrza o sytuacji w miejskiej spółce.

Obecna kadencja samorządu trwa już prawie 3 lata jednak żadna z sesji nie była poświęcona działalności Atola. Jest to zupełnie niezrozumiała sytuacja, bowiem od wielu miesięcy ze spółki kierowanej przez nominata Jana Bronsia, płynęły bardzo złe informacje. Pomimo wielu sygnałów o problemach Atola radni koalicji rządzącej (ORS i PiS) oraz sam burmistrz Jan Bronś w żaden sposób nie reagowali. A tylko w 2019 i 2020 z budżetu miasta przekazano do ATOLA w formie dopłat (tj. pokrycia strat) oraz wkładu pieniężnego ponad 5 milionów złotych (!). Obecnie spółka po zdymisjonowaniu Adama Hrehorowicza funkcjonuje bez prezesa.

Dlatego w trosce o dobro pracowników Atola oraz przyszłość miejskiej spółki wnioskujemy zwołanie sesji nadzwyczajną w celu poznania przyczyn kryzysowej sytuacji oraz rozpoczęcia rozmów o przyszłości Atola.

* w myśl art. 20 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym, na wniosek co najmniej 1/4 ustawowego składu rady przewodniczący obowiązany jest zwołać sesje na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku

Oleśnica Razem

* * *

Zobacz też: Burmistrz cofnął rekomendację dla prezesa OKR Atol. Jego funkcję pełni prokurent

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (69)

prośba 8.10.2021 o 20:41

Widzisz urzędnik, mierzysz swoją miarą Kołacinski to najuczciwszy czlowiek w tym mieście, pracuje na rzecz Oleśniczan z potrzeby serca. Hmmm, jest świetnym lekarzem i jego status materialny ne zmusza go do myślenia o Ratuszu w taki sposób jak sugerujesz. Nie mogę tego powiedzieć o ludziach Bronsia.

Zgłoś
urzednik miejski8.10.2021 o 20:20

@prośba z niego ni lekarz, samorządowiec ani żołnierz ot przykleja sie gdzie cieplej wiadomo lubi ferment jak ten drugi chetny na fotel w ratuszu !

Zgłoś
Dziennikarzyna8.10.2021 o 20:00

Na żadnej sesji nie było sprawozdań żeby opozycja nie zadawała pytań i nie oceniała. W Sycowie odkąd burmistrz zatrudnił nowego Prezesa Stbs też skończono że sprawozdawczością i podawaniem wyników Spółki. Ciekawe czy po zmianie w SGK też z tym skończy. Ogólnie wiadomo że TBS szoruje po dnie.

Zgłoś
AS8.10.2021 o 19:55

Co tu rozstrząsać. Trzeba na stanowisko postawić odpowiednią i kompetentną osobę. Nie z ramienia partii ani koneksji partyjnych czy rodzinnych. Osobę która ogarnie kompleks a nie zrobi rozpierduchę. Potrzebny jest prezes z prawdziwego zdarzenia typu Gąsior wtedy był porządek , wszyscy znali swoje miejsce. Ale takie mamy czasy, że króluje nepotyzm i znajomści i tylko patrzeć jak znajomy obejmie stanowisko Prezesa.

Zgłoś
? 8.10.2021 o 19:05

Koledzy partyjni tego żałosnego byłego prezesa będą go bronić? Mają tyle odwagi?

Zgłoś
?8.10.2021 o 18:47

Prośba i pytanie do radnych ORS, czy ktokolwiek z was zadał sobie trud i rozmawial z pracownikami Atola o ich problemach, czy raczej polegacie na tym co powie wam burmistrz Bronś i były prezes Atola? Retoryczne pytanie, znam na nie odpowiedź. Ale muszę was zmartwić, radni z OR są w ciągłym kontakcie z pracownikami tej miejskiej spółki którzy byli bezpośrednio narażeni na szykany, i informacje które będą podawane na nadzwyczajnej sesji RM mocno was zaskoczą. Czy w moim tekście znajdujecie elementy ktore by was dyskredytowały albo obrażały?

Zgłoś
Oleśnicki Ruch Samorządowy8.10.2021 o 18:27

Uwaga prośba to troll z Oleśnicy Razem nasłany przez Bielańskiego i Kołacińskiego do pisania im pochlebnych komentarzy i obrażania burmistrza i koalicji rządzącej

Zgłoś
prośba8.10.2021 o 14:29

Jasne, i nieudolność Bronsia i Hrehorowicza to też wina Kołacińskiego. Przecież sam nie wierzysz w to co piszesz. Kołaciński był o lata świetlne lepszym burmistrzem od Bronsia, nawet ty to teraz widzisz tylko głupio ci się przyznać. Nie chcemy Oleśnicy deweloperskiej i kolesiowatej z programem "znajomy na swoim" chcemy obywatelskiej, tak jak za Kołacińskiego.

Zgłoś
­8.10.2021 o 13:57

Nigdy więcej Kołacińskiego, on zniszczył Oleśnicę

Zgłoś
prośba8.10.2021 o 13:15

Panie Michale Pan wraca bo Bronś do reszty pogrąży to miasto.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube