11℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Zawodnicy klubu Echo Twardogóra na mistrzostwach w Karpaczu

Sport27.09 o 15:40Komentarzy:
Za nami ostatnie w tym roku mistrzostwa na stadionie i dobra postawa twardogórzan. Publikujemy relację klubu Echo.

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy Echa, medaliści Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików podczas Mistrzostw Polski U16 rozegranych 25-26 września 2021 w Karpaczu. Pierwszego dnia Hanna Janas w rzucie młotem uzyskując 37,35 m zajęła 13. miejsce.

Należy zaznaczyć, że dla Hani awans na te mistrzostwa był dużym sukcesem. Identyczną lokatę zajął Emil Porwolik w biegu na 300m ppł z czasem 42,32. Dla Emila jednak koronną konkurencją jednak był bieg na krótszym dystansie płotkarskim, czyli 110m ppł, który został rozegrany w niedzielę. W biegu eliminacyjnym zawodnikowi Echa zdarzyło się jednak popełnić błąd, który kosztował go brakiem awansu do finału A dającym możliwość walki o najwyższe miejsca. W finale B uzyskał rekord życiowy 16,20 sek. i choć jego wynik dałby możliwość walki o wysoką lokatę, to ostatecznie zajął na mistrzostwach 8-e miejsce.

Choć zawodnicy Echa przyzwyczaili do powrotów z imprez mistrzowskich z medalami, to należy uznać ten start za bardzo udany. Sezon 2021 w rywalizacji na stadionach został zakończony. Teraz jeszcze w listopadzie czekamy na biegi przełajowe.

źródło: Echo Twardogóra