ogłoszenie
reklama
reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 28 października. Imieniny Szymona, Tadeusza, Judy.
8℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Inwestycje i remonty w szkołach średnich prowadzonych przez powiat oleśnicki

Aktualności22.09 o 12:58Komentarzy:
3 203 121 zł. Taki jest koszt tegorocznych remontów w szkołach prowadzonych przez Powiat Oleśnicki. Wiele z nich zostało już ukończonych, część właśnie finiszuje, ale już teraz wiadomo, że kwota przeznaczona na szkolne inwestycje będzie większa od zeszłorocznej o prawie o 1 mln zł.- Duży wpływ na jej wielkość miały bezzwrotne środki finansowe pozyskane w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - zwraca uwagę Małgorzata Iwańska, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Oleśnicy. Dla przypomnienia, mowa o około 1,2 mln zł dla trzech szkół: Zespołu Placówek Specjalnych w Oleśnicy, LO w Sycowie i ZSP w Międzyborzu.

Remonty w 2021 r. (stan na 25.08)

I LO Oleśnica: malowanie korytarzy na I i II piętrze (45 000 zł), naprawa dachu uszkodzonego w wyniku gwałtownej ulewy (9 000 zł), wymiana uszkodzonych szyb w oknach na korytarzu (w ramach środków z ubezpieczenia)

II LO Oleśnica: przebudowa budynku szkoły, zgodnie z zaleceniami p-poż. (820 000 zł)

LO Syców: przebudowa klatek schodowych i kotłowni, zgodnie z zaleceniami p-poż. (311 937 zł), RFIL: przebudowa (modernizacja) kotłowni ze zmianą źródła ciepła ze stałego na gaz ziemny w budynku A ul. Kościelna 12 oraz budynku B ul. Młyńska 1 (514 034 zł)ZSZ Oleśnica: adaptacja pomieszczeń w pawilonie H na salkę z zapleczem sanitarnym do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego - przygotowanie dokumentacji (16 000 zł), remont sal dydaktycznych zalanych po ulewnych deszczach (w ramach środków z ubezpieczenia)ZSP Syców: dach budynku D + łącznik z budynkiem B (200 000 zł), przygotowanie dodatkowych sal lekcyjnych z pomieszczeń niedydaktycznych - systemem gospodarczymZSP Twardogóra: przebudowa (modernizacja) bloku sportowego z uwzględnieniem instalacji hydrantowej (250 000 zł, 600 000 zł w 2022 r.); wykonanie opierzenia i naprawa ściany szczytowej na dachu (w ramach środków z ubezpieczenia); usunięcie złamanego drzewa, naprawa ogrodzenia

ZSP Bierutów: ogrodzenie z tyłu budynku szkoły - dokumentacja uzgadniana z Wojewódzkim Dolnośląskim Konserwatorem Zabytków (40 000 zł)

ZSP Międzybórz: RFIL: Przebudowa (modernizacja) kotłowni na paliwo stałe trzech budynków na dwie kotłownie gazowe wraz z instalacją wewnętrzną gazu oraz przebudową istniejącej sieci CO między budynkami (417 150 zł); przygotowanie dodatkowych pomieszczeń dydaktycznych - systemem gospodarczym

ZPS Oleśnica: RFIL: wykonanie wentylacji mechanicznej na dwóch kondygnacjach tj. II i III piętro budynku internatu (560 000 zł, dofinansowanie 448 000 zł); remont pomieszczeń archiwum uszkodzonych po gwałtownej ulewie (w ramach środków z ubezpieczenia)

PCKZ Oleśnica: remont węzłów cieplnych (20 000 zł)
PCEiK: remont auli z wykonaniem nagłośnienia; usunięcie uszkodzonego drzewa; remont sal dydaktycznych zalanych po ulewnych deszczach (w ramach środków z ubezpieczenia)

rd, materiał promocyjny

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube