ogłoszenie
reklama
reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 28 października. Imieniny Szymona, Tadeusza, Judy.
11℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Jak zmieni się teren przy ulicy Szkolnej? Magistrat podał szczegóły

Aktualności21.09 o 16:06Komentarzy: 16
Zmieni się wizerunek okolic ulicy Szkolnej w Oleśnicy. Urząd miasta podał szczegóły dotyczące planowanej rewitalizacji terenu.


źródło: DASTORE / UMO

* * *

Kolejny obszar miasta wypięknieje. Rozpoczynamy rewitalizację terenu przy ulicy Szkolnej. Pierwszy etap został już zrealizowany. Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy wyremontowała fragment chodnika, na odcinku od ul. Okrężnej do ul. Matejki. Niebawem, na zlecenie Sekcji, wymieniona zostanie warstwa ścieralna nawierzchni jezdni, a w przyszłym roku zmieniony kierunek jazdy i wyznaczone miejsca parkingowe.

Zmianie ulegnie też podwórko. Na to mieszkańcy czekali najbardziej. Jego rewitalizacja przewidziana jest w przyszłym roku. Zadanie zrealizuje Zakład Budynków Komunalnych. Wstępna koncepcja zagospodarowania terenu już istnieje. Projekt przebudowy tego miejsca zostanie wykonany jeszcze w tym roku.


źródło: DASTORE / UMO


źródło: DASTORE / UMO

Jakie są jego założenia? Nawierzchnia zostanie wyłożona kostką betonową, powstaną 23 miejsca parkingowe, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Nasadzona będzie nowa zieleń. Powstaną też miejsca wypoczynku - betonowe siedziska, huśtawka i ogród deszczowy. Nowym elementem zagospodarowania będzie również mała architektura.

W związku z tym, że teren położony jest w strefie ochrony konserwatorskiej koncepcja zagospodarowania podwórka, zwłaszcza rodzaj nawierzchni, nasadzenie drzew i krzewów, wyposażenie terenu i mała architektura - wymagają uprzedniego uzgodnienia z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków we Wrocławiu. O ostatecznej wersji przemiany ulicy Szkolnej będziemy informować.

Urząd Miasta Oleśnicy

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (16)

City22.09 o 07:38

Będzie pięknie, będzie europejsko!

Zgłoś
Oleśnica22.09 o 06:36

Wyburzyć mur

Zgłoś
Mądrala 21.09 o 19:18

@mi jak to przegonić? Przecież to mieszkańcy podwórka. Niby dlaczego nie mogę sobie walnąć browara z sąsiadami? Bo masz kij w czterech i wolisz smęcic w mieszkaniu? Napłynęło dziadostwa za robotą i myślą, że będą tu nowy ład wprowadzać.

Zgłoś
mi21.09 o 18:29

i patola bedzie przesiadywac, najpierw przegońcie stamtad te mordy ochlane

Zgłoś
MojaOlesnica.pl21.09 o 17:51

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
.21.09 o 17:06

Wszystko fajnie tylko żadnych ławek pod murem. Już bez nich jest problem z alkoholikami

Zgłoś
Wspomnienie21.09 o 16:55

Tam było kiedyś najwieksze podwórko w całej Oleśnicy.Schodziły się dzieci z innych podwórek,były świetne zabawy,gry.....każdy coś umiał wymyśleć,byly takie zabawy,że nikt nigdy się nie nudził i z przyjemnością bawił się od rana do wieczora.To były super czasy!!! Kiedyś postawili tam bloki i zniszczyli cały urok naszego dzieciństwa,naszej beztroski.....zostały tylko wspaniałe wspomnienia.Teraz nastała era komputerów,tabletów itd.dzieci przez to nie mają wyobraźni i sa pozbawione tego co my żeśmy mieli.....a szkoda,bo dzieciństwo mają tylko wirtualną.Czasem jak kogoś spotkamy z tego podwórka to wspominamy nasze nacudowniejsze lata i opowiadamy sobie jak to było.....

Zgłoś
MojaOlesnica.pl21.09 o 16:22

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube