ogłoszenie
reklama
reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 27 października. Imieniny Iwony, Sabiny, Wincentego.
8℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Powstaje wyjątkowe dzieło sztuki w Parku nad Stawami. Tworzy je Marcin Mrowicki

Ciekawostki18.09 o 08:14Komentarzy:
Artysta Marcin Mrowicki opowiedział portalowi MojaOlesnica.pl o nowym dziele sztuki, które powstaje na drodze dla rowerzystów w Parku nad Stawami.Oleśniczanin Marcin Mrowicki zainteresowanie rysunkiem i malarstwem odkrył w sobie w wieku czterech lat. Jak mówił w wywiadzie dla portalu MojaOlesnica.pl w 2019 roku, jego kolega twórczość określa jako "surr-romantic", czyli połączenie surrealizmu z romantyczną scenerią.

Artysta niedawno stworzył mural na tegoroczną odsłonę Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo-Artystycznego, przedstawiający wielkowymiarową pocztówkę na elewacji budynku w centrum miasta. Był też zaangażowany w artystyczne malowanie przystanków autobusowych w gminie wiejskiej Oleśnica. Od października w Formie Otwarta Oleśnica ruszają zajęcia plastyczne. Do tego od niedawna Marcina Mrowickiego można spotkać przy amfiteatrze w Parku nad Stawami. Kiedy go nie ma, postępy prac skrywa płachta oraz ogrodzenie.- Maluję anamorfozę, czyli złudzenie optyczne Przedstawia wieżę zamku, a na niej kobieta idąca po linie. Obok znajduje się orzeł z różą, symbolizującą nasze miasto - powiedział nam M. Mrowicki. To oznacza, że po zakończeniu prac przechodnie będą mieli złudzenie "dziury" w tym miejscu, z której będzie wystawał fragment namalowanej budowli. Skojarzenie z OFCĄ nie jest przypadkowe. - Taki był zamysł, aby nawiązać do festiwalu - uśmiecha się twórca.

Najpierw wyczyścił powierzchnię, następnie zalał ją gruntem. W ruch poszły farby elewacyjne. Potem zostanie wykorzystany impregnat i znowu grunt. - Na koniec będzie zalane lakierem poliuretanowym, który ma spowodować, że to będzie na długo - opisał Mrowicki.

Wykonanie malunku zlecił Urząd Miasta Oleśnicy, który zaakceptował projekt naszego rozmówcy. Póki co nie ma konkretnego terminu zakończenia procesu twórczego nad ulicznym dziełem sztuki. - Kiedy będzie odsłonięty, to trudno powiedzieć. Są trudności z nawierzchnią, pogodą i dlatego konkretnej daty nie mogę podać - usłyszeliśmy.

Czego życzyć Marcinowi Mrowickiemu? - Przede wszystkim dobrej pogody i żeby nikt mi psikusa nie zrobił. Jak będzie każdy dbał o takie rzeczy, albo przynajmniej nie niszczył, to taka praca utrzyma się przez wiele lat - podsumował artysta.

Zobacz też: Marcin Mrowicki Art - strona artysty na Facebooku

Piotr Paszkowski

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube