reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 4 grudnia. Imieniny Barbary, Krystiana, Berny.
1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Dziesięć domków dla jeży w Oleśnicy. Gdzie się znajdują?

Ciekawostki14.09 o 15:23Komentarzy: 11
Na terenie Oleśnicy pojawiły się nowe domki dla jeży, które zakupił Urząd Miasta Oleśnicy. Ile kosztowały i gdzie się znajdują?- Oleśnickie jeże mogą już zajmować miejsce w swoich domkach. Miasto zakupiło dla tych małych stworzonek 10 domków za blisko 1300 zł, aby mogły czuć się bezpiecznie. Mamy nadzieję, że zwierzaki chętnie tam zamieszkają. Domki znajdują się w Parku Książąt Oleśnickich, na Wodociągach, a także tu gdzie łatwo je można podejrzeć podczas rodzinnego spaceru – po obu stronach amfiteatru nad stawami. Obserwujcie, które domki mają już swoich lokatorów. Tylko cichutko, żeby ich nie przestraszyć - informuje Urząd Miasta Oleśnicy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (11)

Jerzy od jeży17.09 o 11:55

Źle bardzo, że znany jest "adres" domków. A to dlatego, że jeż obudzony z hibernacji, czy to przez nieodpowiedzialnego człowieka, czy też przez psa nie zdoła drugi raz zahibernowac, a to oznacza dla niego śmierć. Są tańsze i bezpieczniejsze sposoby, aby zapewnić jeżom spokojne przetrwanie zimy. Wystarczy na obrzeżach parków pozostawić liście i gałęzie oraz posadzić trochę krzaków jeżyn, żeby odstraszały psy, i jeże poradzą sobie same.

Zgłoś
Prezes Polskiego Związku Jeży15.09 o 11:13

Tak wiemy o domkach i serdecznie dziekujemy za wyjscie z inciatywa,przyczyni sie ona do rozwoju lokalnej społeczności.Jeżozwierz prezes PZJ.

Zgłoś
obserwator15.09 o 08:30

Ludzie mają wielką skłonność do urządzania zwierzętom życia wg swoich wyobrażeń . A mądre zwierzaki bez ludzkiej pomocy przetrwały w środowisku setki tysięcy lat. Nawiedzonym wydaje się że oczekują na drewniane M3!! Najlepiej zostawić je w spokoju i nie szkodzić.

Zgłoś
Polski Związek Jeży15.09 o 07:19

Tak, wiemy o domkach i jesteśmy wdzięczni

Zgłoś
Obser 14.09 o 18:54

Czy jeże o tym wiedzą, wydaje mi się, że wystarczy nie przeszkadzać im, zostawić trochę nie koszonej trawy, gałęzi, i lokum gotowe wg uznania

Zgłoś
Lena14.09 o 18:11

Powinny być też domki dla kun, kuny też są fajne.

Zgłoś
Men14.09 o 16:51

Tak z ciekawosci... Jeze przez tysiace lat zyly sobie jak do tej pory, a teraz potrzebuja domkow? :)

Zgłoś
Jeże14.09 o 16:28

Brawo Panie Janku dziękujemy za domki!

Zgłoś
Olesniczanka14.09 o 16:17

Fajny pomysł, mam nadzieję że będą tam bezpieczne.

Zgłoś
Ciemnogród14.09 o 15:35

Olesnicka młodzież pod narodowym wezwaniem męskiego różańca z rydzykopisiowskiej sekty zaraz rozwali te domki dla jeży, podobny los czeka króliki. Nic im się nie podoba, nie uszanują nawet swojego gniazda, jak zresztą z całą polską się dzieje takiego ciemnogrodu nie ma nigdzie na świecie by niszczyć swój kraj

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube