reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 22 września. Imieniny Maurycego, Tomasza, Joachima.
10℃
(umiarkowane opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Bieg Strażacki oczami mundurowych. Kto zajął najlepsze lokaty?

Sport13.09 o 15:06Komentarzy:
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy podsumowała II Bieg Strażacki o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Wydarzenie odbyło się w niedzielę w Twardogórze.* * *

12 września, jadąc na bieg do Twardogóry, zawodnicy wymieniali się wiadomościami, że pogoda będzie super bo jest pochmurnie. Jednakże przed startem wiatr rozwiał chmury, i tak jak rok temu, zawody odbyły się w pełnym słońcu przy temperaturze ponad 20 stopni. Mimo tak niekorzystnej (dla biegaczy) aury wszyscy strażacy ukończyli swoje konkurencje. Trasa dla tych, którzy startowali po raz pierwszy, była zaskakująca pod kątem trudności (płaskie odcinki niemal nie występują), nawet zwycięzca na 10 km wśród strażaków stwierdził, że trasa jest wymagająca.

Cały „festiwal biegowy” w ramach XXVII Międzynarodowego Biegu Ulicznego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Twardogórze rozpoczęły dzieci biegami na dystansach od 100 m do 1 km dostosowanych do poszczególnych grup wiekowych. Następnie na starcie na dystansie 1 km stanęli zawodnicy „VIP” wraz z mieszkańcami gminy, a wśród nich między innymi: Pan Poseł Sejmu RP - Paweł Hreniak, Zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - st. bryg. Piotr Grzyb, Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra - Paweł Czuliński, Komendant Powiatowy PSP w Oleśnicy - st. bryg. Andrzej Fischer oraz KM PSP we Wrocławiu - st. bryg. Arkadiusz Cytawa. Był to bieg przyjaźni bez klasyfikacji, jednak w jednej kategorii wygrał „nasz” Komendant– był zdecydowanie najwyższy ;-).

Po tych biegach około godziny 12:10 nastąpił start zasadniczej części zawodów – biegu na 10 km oraz 5 km. Ogółem pakiety startowe odebrały 123 osoby:
10 km – 69 w tym 21 strażaków
5 km – 54 w tym 9 strażaków

KP PSP Oleśnica (w tym JRG Oleśnica oraz JRG Syców) reprezentowało 13 zawodników, zawodników OSP z terenu powiatu było 4. Wszyscy nasi reprezentanci ukończyli swoje biegi, w większości były to najlepsze dla nich wyniki w sezonie.

Trasa była na całej długości zabezpieczana przez funkcjonariuszy Policji oraz strażaków z OSP z gminy Twardogóra, którzy przygotowali punkt schładzania zawodników przy remizie OSP. Na całej trasie nie zabrakło oprawy muzycznej, którą zorganizowało miasto, druhowie OSP oraz zespół muzyczny (gitara akustyczna i wokal).

Pierwszy zawodnik na mecie biegu strażackiego (10 km) „zameldował” się Dolnośląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu już po 36 minutach.

Trzej najlepsi w kategorii męskiej strażacy to:

Pankała Gabriel – KP PSP Oława – czas 36,34
Rec Lucjan – KP PSP Złotoryja – czas 38,07
Rec Damian – KM PSP Wrocław – czas 41,48
Tutaj należy podkreślić, że Pankała Gabriel w kategorii OPEN zajął wysokie 3 miejsce, a w swojej kategorii wiekowej 1.

W kategorii kobiet w biegu strażackim wyniki były następujące:

Cytawa Ilona – KP PSP Wołów – czas 1.01.39
Szczepaniak Katarzyna - OSP Dziesławice (gmina Międzybórz, powiat oleśnicki) – czas 1.06.12

Puchary zwycięzcom Biegu Strażaka wręczali: pani Poseł Sejmu RP Agnieszka Soin, Zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Grzyb oraz Komendant Powiatowy PSP w Oleśnicy st. bryg. Andrzej Fischer.

Komendant Powiatowy PSP w Oleśnicy ufundował również puchary i nagrody dla najszybszych strażaków powiatu oleśnickiego. Puchary zostały wręczone dla:

Krzysztofa Małysa – KP PSP Oleśnica – 44.50
Katarzyny Szczepaniak - OSP Dziesławice – czas 1.06.12

Przez cały czas trwania „festiwalu biegowego” mieliśmy jako Straż Pożarna przygotowane małe miasteczko namiotowe, w którym dzieci mogły oglądać filmy na temat straży pożarnej (a także schować się przed słońcem:-). Prowadziliśmy punkt informacyjny dla osób chcących wstąpić do PSP, jak również dla tych, którzy potrzebowali porady z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa pożarowego. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszył się jednak rozłożony tor przeszkód dla młodzieżowych drużyn pożarniczych, a zwłaszcza hydronetka, z której dzieci celowały do punktu nalewaka uruchamiając system akustyczny. OSP Twardogóra przygotowało mobilny punkt szczepień przeciwko Covid-19 dla chętnych, z którego skorzystały 23 osoby.

Dziękujemy za duże zaangażowanie w przebieg i organizację „festiwalu” funkcjonariuszom Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy oraz jednostkom OSP z Twardogóry, Domasławic i Grabowna Wielkiego.

Szczególne podziękowania kierujemy do organizatorów: Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra, Rada Miejska w Twardogórze, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, Międzyszkolny Ludowy Klub Sportowy „Echo” – liczymy na kontynuację współpracy.

W ogólnie zasłyszanych opiniach, organizacja biegów cieszyła się dużym uznaniem uczestników i liczymy, że w kolejnym roku spotkamy się wspólnie po raz trzeci.

Zapraszamy wszystkich za rok – KP PSP Oleśnica.

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube