reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 7 grudnia. Imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona.
-1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Wrocław ma krasnale, a Oleśnica króliki. Oto nowy symbol naszego miasta!

Ciekawostki14.09 o 08:23Komentarzy:
W mieście zaczęły pojawiać się figurki królików, które powstały dzięki inspiracji rzeczywistością. Od lat mieszkają u nas dziko żyjące stworzenia.- Jeśli się dobrze rozejrzycie, to w przestrzeni miejskiej spotkacie niezwykłe słodkie osobniki KRÓLICZKI. Projekt ze Spółdzielni Artystycznej MAK "Królicze opowieści" na pewno przypadnie Wam do gustu. Kolorowa banda ceramicznych zwierzaków pojawiła się w mieście, szukajcie wśród różanecznika, na placu Staszica oraz na placu Zwycięstwa - poinformował Urząd Miasta Oleśnicy.

Do Spółdzielni MAK wybrał się portal MojaOlesnica.pl, gdzie artystka Kamilla Kasprzak opowiedziała o procesie twórczym, który zaczął się jeszcze w maju. Prace tworzyły dzieci i młodzież pod czujnym okiem artystki. Docelowo w mieście ma się pojawić nawet trzydzieści figurek królików - właśnie w rejonie dwóch wymienionych wcześniej placów.

- Chcieliśmy stworzyć nową postać wizerunkową dla naszego miasta. Tym bardziej, że od pewnego czasu na placu Zwycięstwa i na placu Staszica pojawiają się żyjące króliki. Doszliśmy do wniosku, że wszyscy chętnie zobaczą króliki także w kolorowej odsłonie - powiedziała nam K. Kasprzak.

Według jednej z najbardziej prawdopodobnych hipotez, żywe króliki przed kilkoma laty zostały przez kogoś wypuszczone na wolność. Potem się rozmnożył i przyzwyczaiły do życia na wolności. Stanowią nie lada atrakcję dla wielu osób. Miasto nawet zakupiło dla nich "pałacyk", który stanął na pl. Staszica. Zwierzęta są też dokarmiane, a wśród przysmaków znajdują się m.in. marchew czy kapusta.

Wrocław ma figurki krasnali, a Oleśnica zaczęła mieć swoje króliki. Mogą na stałe stać się symbolem naszego miasta. - Mamy nadzieję, że ta kolorowa banda sprawi, że będziemy chcieli jej więcej i nie zniknie - uśmiecha się artystka K. Kasprzak i liczy na to, że mieszkańcy oraz turyści uszanują króliki - zarówno te żywe, jak i ceramiczne.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube