reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 22 września. Imieniny Maurycego, Tomasza, Joachima.
10℃
(umiarkowane opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Rodzinny Raj Rowerowy po Gminie Dobroszyce. Uczestnicy pokonali 33 kilometry [ZDJĘCIA]

Sport13.09 o 12:27Komentarzy:
Za nami Rodzinny Raj Rowerowy po Gminie Dobroszyce. Publikujemy relację organizatorów.* * *

W sobotę 11 września, po raz szósty w naszej Gminie, wystartował Rodzinny Raj Rowerowy po Gminie Dobroszyce. Pomysłodawcą i organizatorem Rajdu jest Pani Katarzyna Skorna i Klub Sportowy Hikari Oleśnica, przy wsparciu Gminy Dobroszyce oraz Wójta Gminy Dobroszyce Artura Cioska.

W wydarzeniu tym udział wzięło 243 miłośników turystyki rowerowej, najstarszy z nich liczył 71 lat, najmłodszy rok. Rajd wyruszył z muszli koncertowej w Dobroszycach, trasa liczyła 33 km przez miejscowości: Dobroszyce, Bartków, Malerzów, Bukowinka, Białe Błoto i ponownie Dobroszyce.

Dopisała piękna, słoneczna pogoda, wszyscy rowerzyści dotarli do mety cali i zdrowi. Tradycyjnie, w Malerzowie w trakcie postoju, na cyklistów czekał poczęstunek w postaci domowych wypieków, kawy, herbaty, i zimnych napojów, a także prelekcja pana Adama Podczaszyńskiego, przedstawiciela Nadleśnictwa Oleśnica.

Po powrocie do Dobroszyc uczestnicy posilili się kiełbaskami z grilla oraz wspólnie uczestniczyli w rodzinnych zabawach.
Nad bezpieczeństwem czuwała niezastąpiona Ochotnicza Straż Pożarna w Dobroszycach oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, którym serdecznie dziękujemy.

Podziękowania należą się głównemu sponsorowi, firmie SILVA RECYKLING, która ufundowała koszulki rajdowe, firmie DIAM za ekologiczne butelki na wodę, Lokalnej Grupie Działania Dobra Widawa za materiały edukacyjne i gadżety, firmie WPO ALBA S.A. za organizację zabaw i konkursów dla dzieci, Łukaszowi i Annie Koper z KS HIKARI OLEŚNICA za pomoc logistyczno-organizacyjną, radnemu sołectwa Malerzów Andrzejowi Biłasowi za udostępnienie wiaty, Pani Renacie Blachnickiej i Arturowi Blachnickiemu za pomoc logistyczną, pani Dyrektor i pracownikom Gminnego Centrum Kultury w Dobroszycach, pozostałym sponsorom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tego wspaniałego wydarzenia.
Podziękowania kierujemy do Pani Katarzyny Skornej i Pana Wojciecha Skornego, inicjatorów rajdu, bez których to przedsięwzięcie by się nie odbyło.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznym rajdzie, gratulujemy wytrwałości i dotarcia do mety.

UG Dobroszyce

* * *

Zobacz też: Galeria zdjęć na stronie UG Dobroszyce na Facebooku

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube