reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 22 września. Imieniny Maurycego, Tomasza, Joachima.
10℃
(umiarkowane opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Książka na weekend. Niezwykle ważna propozycja biblioteki

Kultura11.09 o 06:38Komentarzy:
Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja poleca kolejną książkę na weekend. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem!* * *

Wyjątkowo, recenzję w ramach akcji „Książka na weekend”, publikujemy dla Was już dzisiaj! Tym razem jest to propozycja od Eli z Działu Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów.

Dziś polecam Wszystkim - nie tylko młodzieży, ale i dorosłym (może nawet szczególnie im) książkę Karoliny Klimkiewicz pt. "Ukryte w ciszy". Dla mnie jest to absolutny must -read!

Dlaczego jest taka ważna? Z dwóch powodów - autorki i tematu, który porusza. W notce biograficznej o autorce czytamy: „Mieszka w Oleśnicy”. Ale nie to jest najważniejsze - „Pracuje jako psycholog i wykładowca”. I to jest rzecz najistotniejsza, bo temat, który porusza w „Ukrytych w ciszy” jest trudny do opowiedzenia przez kogoś, kto nie miał z nim styczności. Jest nim depresja, codzienna walka „by wstać”, bezsilność, lęk, smutek, zaburzenia osobowości. „Mam wrażenie, że żyją we mnie dwie osoby. Jedna - ta realna, prawdziwa ulokowana w głowie. Druga to ta, którą widzi świat (…)."

O takich problemach powinno być głośno, szczególnie w kontekście czasów, w których żyjemy - ciągłego pośpiechu, braku czasu na konstruktywne rozmowy, rozumienia praw jakim rządzi się dorastanie dzieci, nie bagatelizowanie ich „problemów”, ale próba ich zrozumienia i rozwiązania. Choć bohaterowie książki są siedemnastolatkami, często musza borykać się z sytuacjami, z którymi nie radzą sobie dorośli.

To my mamy być oparciem dla naszych dzieci po ty, abyśmy nie musieli czytać we wpisach internetowych naszych dzieci: "Dookoła ludzie, cały czas, a jednak wszyscy obok, a nie przy Tobie. Tak jakby jeszcze bardziej mieli przypomnieć, że samotność najdotkliwsza jest w tłumie."

Ta książka dostarczy wam mnóstwa emocji! A jeśli dzięki niej uratowany zostanie choć jeden młody dorosły to warto ją przeczytać. Książka jest dostępna w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”.

Polecam. Ela S.

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube