reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 22 września. Imieniny Maurycego, Tomasza, Joachima.
10℃
(umiarkowane opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Mała książka - wielki człowiek. Oleśnicka biblioteka włączyła się do akcji

Kultura8.09 o 06:26Komentarzy:
Publikujemy komunikat Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja dotyczący akcji "Mała książka - wielki człowiek".* * *

To już IV edycja!

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja uczestniczy w projekcie Instytutu Książki „Mała książka - wielki człowiek” od samego początku. To ogólnopolska kampania w ramach której, promowane jest czytelnictwo w towarzystwie bibliotek publicznych.

Według najnowszych danych statystycznych aż 6626 bibliotek posiadających oddziały dziecięce w Polsce przyłączyło się do projektu. To 85% wszystkich bibliotek publicznych w Polsce! Zasady uczestnictwa są proste. Każde dziecko w wieku przedszkolnym odwiedzające naszą bibliotekę otrzymuje Wyprawkę Czytelniczą a w niej: „Pierwsze czytanki dla…" oraz kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie książki, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą dla siebie coś także dorośli - broszurę informacyjną o korzyściach z czytania oraz skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki tej kampanii, dziecko poznaje ważne miejsce jakim jest biblioteka i zostaje pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne dzieci rozpoczną swoją przygodę z książką i czytaniem i wraz z rodzicami staną się stałymi bywalcami naszej biblioteki.

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube