reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 22 września. Imieniny Maurycego, Tomasza, Joachima.
10℃
(umiarkowane opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Międzynarodowe projekty GOK Oleśnica. Znamy podsumowanie

Kultura7.09 o 08:40Komentarzy:
Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica informuje o realizowanych i zakończonych już międzynarodowych projektach.* * *

Zakończył się project Erasmus+ o nazwie "Youth democracy - dialogue between young people and politicians"/„Młodzieżowa demokracja – dialog między młodymi ludźmi a politykami”, promowany przez organizację Asociación Xuvenil Vrenza w Santiago de Compostela (Galicia – Hiszpania).

Miał miejsce od 22 do 26 sierpnia. Realizacja projektu miała na celu promowanie europejskich wartości demokracji, tolerancji, aktywnego obywatelstwa. Reprezentacja młodych obywateli Gminy Oleśnica uczestniczyła w debatach, warsztatach i spotkaniach wraz z przedstawicielami krajów takich jak: Hiszpania, Portugalia, Włochy, Bułgaria, Szwecja, Niemcy, Grecja, Chorwacja, Cypr i Łotwa.

* * *Kontynuujemy (wstrzymane na chwilę przez pandemię Covid-19) działania projektu “We are the Heart of Europe: Europe is our Home” /„Jesteśmy sercem Europy: Europa jest naszym domem”. W dniach 3-5 września odbyło się spotkanie organizacyjne z leaderami grup partnerskich organizacji naszego projektu w gminie Oleśnica.


“We are the Heart of Europe: Europe is our Home” /„Jesteśmy sercem Europy: Europa jest naszym domem” to projekt promowany przez GOK Oleśnica i partnerów z różnymi krajów Europy, przedstawicieli organizacji młodzieżowych i organów publicznych z Włoch, Łotwy, Hiszpanii, Bułgarii, Grecji i Węgier i oczywiście Polski. Działania projektowe mają na celu wzmocnienie poczucia tożsamości przynależności do Europy oraz zachęcać do wielokulturowego dialogu. Spotkania w ramach programu Projektu będą koncentrować się na promowaniu aktywnych tematów obywatelstwa europejskiego, takich jak świadomość wśród obywateli, zwłaszcza młodych ludzi, na temat przyszłości Europy oraz wyobrażenia, jakie napotykają młodzi ludzie na temat wyzwań, przed którymi stoi UE.

Projekt realizowany będzie w gminie Oleśnica już za miesiąc, tj. 5-11.10.2021 r. Wszystkich młodych ludzi, dla których ważna jest przyszłość Europy i nas obywateli Europy zapraszamy do udziału w naszym projekcie.

* * *

Rozpoczął się projekt międzynarodowy „EUROPE OF DIVERSITY - INTEGRATION AND SOCIALIZATION OF MIGRANTS”, w którym partnerem jest Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica, reprezentując Gminę Oleśnica.

Projekt angażuje do działań m. in. przedstawicieli administracji lokalnych, ekspertów i przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego. Podczas pięciu międzynarodowych wydarzeń, z perspektyw różnych krajów prowadzone będą dyskusje i porównania stanu rzeczywistego dotyczące tematów migracji, współpracy, przyszłości Unii Europejskiej i eurosceptycyzmu. Celem działań jest wzmocnienie aktywnego udział społeczeństwa w Unii Europejskiej.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Bułgarii w miejscowości Knezha od 30 sierpnia do 3 września 2021 r.

Partnerami projektu są gminy i organizacje z następujących krajów: Bułgaria, Polska, Hiszpania, Szwecja, Portugalia, Grecja, Lafvia, Włochy, Węgry, Słowacja, Cypr, Malta, Niemcy, Rumunia, Francja, Chorwacja i Estonia.

GOK Oleśnica

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube