ogłoszenie
reklama
reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 28 października. Imieniny Szymona, Tadeusza, Judy.
11℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Chaos informacyjny wokół pogotowia. Dyrekcja milczy, kierownik odpowiada

Aktualności24.07 o 11:27Komentarzy: 51
Kierownik pogotowia utrzymuje, że odpowiedział na nasze pytania o braku zespołu karetki za pośrednictwem dyrekcji szpitala, która nie przekazała informacji do redakcji. Publikujemy nadesłane stanowisko.Dzisiaj rano na łamach portalu MojaOlesnica.pl informowaliśmy, że przez braki kadrowe spowodowane protestem pracowników pogotowia ratunkowego, nie wszystkie zespoły były dostępne w powiecie oleśnickim. Dyrekcja szpitala i władze powiatu nie odpowiedziały na nasze pytania w tej sprawie, choć w piątek bezskutecznie próbowaliśmy uzyskać jakiekolwiek informacje.

Po publikacji artykułu skontaktował się z nami Paweł Gawłowski, p. o. kierownika pogotowia. Twierdzi, że przekazywał szefostwu szpitala swoje stanowisko, które jednak nie zostało przekazane do naszej redakcji. Zaprzeczył, aby była prowadzona akcja protestacyjna. Poniżej przedstawiamy otrzymaną wiadomość.

* * *

Chciałbym odnieść się do artykułu zamieszczonego w dniu dzisiejszym, który dotyczy braku obsady na Jednym Zespole Ratownictwa Medycznego.

Obecnie w Pogotowiu Ratunkowym w Oleśnicy nie jest prowadzona żadna akcja protestacyjna.

Od 1 lipca wszyscy pracownicy otrzymali aneksy do umów zwiększające wynagrodzenia. Jest to dobre porozumienie wypracowane pomiędzy Dyrekcją Szpitala i Kierownictwem Pogotowia Ratunkowego w Oleśnicy. Obecnie na zwolnieniu L4 przebywa dokładnie 1 osoba, która przebywa w szpitalu. Nie ma więc mowy o wykorzystywaniu zwolnień w celu uzyskania zwiększenia wynagrodzenia, które już nastąpiło.

Jesteśmy jednak w okresie urlopowym. Poprzedni i obecny rok to wytężony czas pracy. Każdy – nawet lekarz, ratownik medyczny czy pielęgniarka pracujący w PR Oleśnica musi czasem odpocząć, wyjechać na urlop z rodziną i nabrać sił do kolejnych miesięcy pracy. Hospitaliazacja oraz ilość udzielonych urlopów spowodowały, że doszło do sytuacji braku obsady na Zespole Ratownictwa Medycznego. W tym czasie powiat zabezpieczały pozostałe ZRM. Nie doszło do żadnej sytuacji, w której opóźniony zostałby wyjazd do stanu zagrożenia życia. Równocześnie wspomagamy PR we Wrocławiu w realizacji pilnych wyjazdów w ich stan działania operacyjnego ze względu na prowadzoną akcję protestacyjną. To pokazuje jasno, że system ratownictwa medycznego w powiecie był wydolny.

Od 2003 pracuję w systemie ratownictwa medycznego. Cały ten czas spędziłem dyżurując na SOR oraz w ZRM we Wrocławiu i Oleśnicy. Znam wszystkie bolączki, problemy i potrzeby ludzi, z którymi na co dzień pracuję i pełnię dyżury również w chwili obecnej w Oleśnicy. Jestem człowiekiem, którego akceptują pracownicy. Wspólnie tworzymy zespół, wspieramy się i staramy, mimo pewnych ułomności jak najlepiej nieść pomoc wszystkim mieszkańcom. Pozwoliłem sobie a osobiste zabranie głosu, gdyż informacje zawarte w artykule oraz jego wydźwięk całkowicie w nieprawdziwy sposób pokazały funkcjonowanie PR w Oleśnicy. Warto również nadmienić, że obecnie posiadamy najlepiej wyposażone karetki w całym województwie co jest główną zasługą koordynatora medycznego pogotowia Pana Damiana Szczepaniaka oraz dyrekcji, która akceptuje zapotrzebowania, które składamy.

Chciałbym również nadmienić, że okresowe wyłączenia zespołów dotyczą wszystkich służb (w tym policji, czy PSP). To sytuacje losowe spowodowane nagłymi brakami kadrowymi czy problemami technicznymi. Tym bardziej umieszczenie kartki za szybą ZRM uważam za prowokację, której źródła niestety nie potrafię wskazać zważywszy na zgrany zespół, jaki tworzą wszyscy pracownicy PR Oleśnica.

Z wyrazami szacunku
dr n. o zdr. Paweł Gawłowski
ratownik medyczny
p.o. Kierownika Pogotowia Ratunkowego w Oleśnicy

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (51)

Bramkarz24.07 o 11:52

Podziękujcie za to PiS

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube