ogłoszenie
reklama
reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 28 października. Imieniny Szymona, Tadeusza, Judy.
10℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Protest w pogotowiu i mniej dostępnych karetek! Milczenie dyrektora szpitala i starosty

Aktualności24.07 o 08:25Komentarzy: 35
Przez braki kadrowe spowodowane protestem pracowników pogotowia ratunkowego, nie wszystkie zespoły były dostępne w powiecie oleśnickim. Dyrekcja szpitala i władze powiatu nie odpowiedziały na nasze pytania w tej sprawie.- Niestety, wciąż brakuje liczby zespołów pogotowia ratunkowego, przez co często do zwykłych zdarzeń medycznych wysyłana jest straż pożarna lub śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Są one w krajowym systemie, ale powinny być wykorzystywane w wyjątkowych sytuacjach. Przez brak karetek, ta wyjątkowość występuje dość często - informowaliśmy na łamach portalu MojaOlesnica.pl 2019 roku, czyli jeszcze przed pandemią COVID-19.

Niestety, sytuacja nie polepszyła się. Choć samorządy deklarują gotowość zakupu nowych karetek, to za zapewnienie zespołów pogotowia odpowiada wojewoda, który dotąd nie podjął decyzji o zwiększeniu ich liczby. Na szczeblu ministerialnym też nie widać konkretów, które usprawniłyby cały system.

Do tego niedawno w Polsce rozpoczął się protest ratowników medycznych, którzy domagają się wyższych płac. To właśnie oni na co dzień ratują ludzkie zdrowie i życie, a zarobki należą do dość niskich.

Jak dowiedział się portal MojaOlesnica.pl, w czwartek jedna z czterech stacjonujących w naszym regionie karetek była wyłączona z użytku przez braki kadrowe. Sytuacja powtórzyła się w piątek wieczorem. Oficjalnie ma to związek z absencją chorobową pracowników. Wygląda na to, że czas oczekiwania na pomoc w tym okresie może być jeszcze dłuższy niż wcześniej.

- Pracownicy pogotowia ratunkowego utożsamiają się z trwającym protestem ratowników medycznych. Absencje są spowodowane urlopami zdrowotnymi i chorobowymi i są kwestią indywidualną dla każdego pracownika - mówi nasz informator.

O kryzys wokół pogotowia zapytaliśmy p. o. dyrektora szpitala Przemysława Magierę i starostę Sławomira Kapicę. Żaden z nich nie odpowiedział na nasze wiadomości.

AKTUALIZACJA, godz. 11:27

Chaos informacyjny wokół pogotowia. Dyrekcja milczy, kierownik odpowiada


pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (35)

dfdfdf25.07 o 16:38

lepiej dać górnikom XDDDDDDDD

Zgłoś
Xcc24.07 o 22:43

A damian znowu naćpany

Zgłoś
Zaradng524.07 o 22:38

Niby gdzie ten skejtpark budują? Koło pogotowia na Ludwikowskiej gdzieś? Ci połamańcy z tej pompki mieliby blisko do lekarza w razie czego.

Zgłoś
.24.07 o 18:50

Mamy strajk i dobrze.!!!!! A pisowcy niech się lecą szczepić do kościoła tam ich ochroni cudowny medykament.pozdrawiam myślących inaczej.

Zgłoś
Miedzyborzanin24.07 o 16:21

2 godziny czekaliśmy na karetkę w dniu wczorajszym do Międzyborza... Szok. To coś musi pęknąć bo tak być nie może.. Pogotowie przyjechało o dzwonili 6 szpitali i nigdzie nie ma miejsca.Niemiesci się to w głowie.....

Zgłoś
Niepojęte co się dzieje24.07 o 13:49

Nosz kuśwa, za te pieniadze na skatepark co Bronś buduje byłaby karetka z obsadą z której korzystałyby tysiące mieszkanców ze skateparku skorzysta ile dzieciaków 10-20?

Zgłoś
Kapitali$ta24.07 o 13:38

Mam wykupione prywatne ubezpieczenie obejmujące wszystko i stać mnie na leczenie ponieważ mam oszczędności, a w razie czego zorganizuję zbiórkę na Siepomaga, niczego nie chcę od państwa

Zgłoś
ktoś24.07 o 13:30

Do Kapitali$ta. Właśnie znam takiego kapitalistę (prywatna firma), u którego wykryto raka i już ma dużo przerzutów, ale leczy się w państwowej służbie zdrowia. Nie bądź taki mądry - nigdy nie wiadomo co komu pisane a na raka może zachorować każdy, nie tylko nieroby a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.....

Zgłoś
Kapitali$ta24.07 o 11:55

Służba zdrowia, szkolnictwo, skateparki, wszystkie spółki i wszelka własność w tym kraju powinny być prywatne, ja nie po to płacę podatki żeby jakimś nierobom leczyć raka

Zgłoś
12324.07 o 11:35

Wymyślają jakieś skeyt parki dla niewielkiej ilości osób a na najważniejsze sprawy dotyczące służby zdrowia PIENIĘDZY BRAK. W Warszawie wymyślili sobie odbudowę pałacu suskiego za pieniądze podatników, tylko co taki przeciętny podatnik z tego będzie miał - jak zachoruje to gdzie i do kogo ma iść. Ten pałac to będzie tylko dla prominentów a reszta obejrzy go sobie z zewnątrz. Są ważniejsze wydatki a nie pałace, zamki, itp.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2021. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube